Bosnjacki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!
 
HomePortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Tunizanski tirani

Go down 
3 posters
AutorPoruka
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Tunizanski tirani Empty
KomentarNaslov komentara: Tunizanski tirani   Tunizanski tirani Icon_minitimeWed May 28, 2008 6:53 pm

Prije nego sam postala muslimanka, prvi pomisao kada neko spomene Tunis jeste lijep odlazak na godisnji odmor i privremeni dom za palestinskog bivseg vodju Yassera Arefata. Razlog zbog kojeg se sjecam palestinskog Predsjednika pri spomenu te zemlje jeste prosta cinjenica: Tunis je bombardovan od izraelskih snaga i ubijeno je vise od 70 ljudi aprila, 1986. godine. Bila je to cisto krvolocna osveta, ubijanje neduznih ljudi, nakon sto su palestinske snage uhapsile tri izraelska agenta. Dva Arapa i jedan Englez, ukrcali su se na jahtu u luci Cypriot kod Lamace i izvrsili pokolj nad neduznim ljudima. Englez, Lan Davidson je inace iz mog rodnog mjesta Tyneside i njegovo ucesce u masakru nije najbolje prihvaceno kod kuce.

Ja sam imala priliku da licno razgovaram sa Davidsonom, dok je boravio u zatvoru na Cypriotu. Bio je to razgovor koji mi je donio nagradu u novinarstvu, ali mnogo vise od tog razgovora donijelo mi je to putovanje. Napokon, imala sam priliku da se suocim i iz prve ruke saznam vise o ugnjetavanju Palestinaca.

Nesto drugo sto me uvijek podsjeti na tu zemlju jeste dogadjaj koji se desio mojim prijateljima. Naime, muz moje prijateljice se napio veoma kratko poslije njihovog dolaska na odmor, kao i mnogi drugi koji krenu piti cim stignu tamo. On se toliko napio da su mu lokalni stanovnici prodali neku kamilu za 500 dolara. Nakon njegovog otreznjenja i saznanja da bi mogao svoj cijeli godisnji odmor provesti iznajmljujuci kamilu, uspio je nekako da je proda za nekih 200 dolara. Naravno, sadasnja tunizanska vlada bi radije ugoscavala pijane idiote sa Zapada i ocigledno potisnula u zaborav masovno ubistvo koje se ne tako davno desilo. Oni su sebi nasli nacin kako da napune dzepove. Novcem koji pristize iz novcanika pedofila iz zapadnih zemalja i koji vide Tunis kao djecije igraliste, za njihove prljave igre. Ako vam treba dokaz kakav je predsjednik Tunisa, podsjetimo se da je Zine al-Abidine Ben Ali, totalno valjda iz zaborava sta se desilo u nedavnoj proslosti, pozvao nikog drugog nego izraelskog ubojicu, Arijela Sharona licno da posjeti njegovu zemlju. Da li ovaj covjek ima stida? Ocigledno ne? Kao i prijasnji tunezanski tiranin koji bi radije ljubio cioniste, dok kleci na koljenima pred zapadnim vodjama, a onda uspravno i savjesno bi stajao pred svojim narodom. Zahvaljujuci brutalnom Ben Aliju, kada mi sada neko spomene Tunis, ja se sjetim mucenja, zatvaranja bez sudjenja, smaknuca zbog politickih razloga, smaknuca zbog vjere. Nedavno sam se pridruzila braci i sestrama koji su demonstrirali pred tunezanskom ambasadom u Londonu, slicne demonstracije su se odrzale sirom svijeta. Protestirali smo protiv diskrimanacije koja se provodi nad sestrama muslimankama, zabrani nosenja hidzaba i nepostovanja ljudskih prava. Poznato mi je da isto to Jacques Chirac radi u Francuskoj, ali Francuska je sekularna drzava na Zapadu, a Tunis je arapsko-muslimanska zemlja u Sjevernoj Africi. U toku protesta mogli smo vidjeti da se zavjese pomjeraju i neko mi rece: slikaju demonstrante i ako nekog prepoznaju, njihove familije ce sigurno biti posjecene u Tunisu. Ovakva vrsta intimidacijie je naprosto, odvratna. Jedan momenat Ben Ali pokusva da bude vise Zapadnjak nego sami Zapadnjaci, govoreci o civilizaciji, humanim pravima i modernizaciji, ali cijelo vrijeme on krski osnovna ljudska prava sestara u islamu, brutalno sakcionira bracu koji se bore za pravdu.

Jedna tako hrabra sestra mi je ispricala kako je ona pobjegla iz Tunisa u Englesku, jer se bojala za svoj zivot i tokom tog cijelog vremena hidzab je cuvala u dzepu, da bi mogla da ga stavi.

Ja se zaista nadam da ce ovaj tekst biti kopiran, poslat, promoviran i objavljivan, jer zaista vrijeme je da pravo lice Ben Alija i njegovih pomagaca dodje u javnost. Zaista je vazno da Zapadnjaci vide sta se zapravo desava u ovoj zemlji. Moguce da ce razmisliti dva puta prije nego se odluce da otputuju na godisnji odmor u Sjevernu Afriku. Znajuci da nedaleko od predivnih slika suncanih i primamljivih kutaka za godisnji odmor, lezi istina o mucenju i progonstvu.

Kur'an je zabranjen zatvorenicima i oni su podvrgnuti raznim mucenjima ako se usude moliti van dozvoljenog vremena. Naravno, da ce meni svi oni koji pokusavaju ovo zataskati i koji podrzavaju ono sto se desava u Tunisu pokaziviti brojeve koje Ben Ali dobiva na izborima. 95pc. Mislim da i sam Ben Ali ne vjeruje ovim statistickim podacima.

Ovaj covjek je popularan kao svinjetina na muslimanskom vjencanju. Sve ce doci na svoje i tako ce i on morati otici, kao i svi diktatori do sada. Ako on zeli postovanje svog naroda, on zaista treba sagledati i napraviti promjene u vladi. Kao prvo, trebao bi osloboditi oko 30.000 hiljada zatvorenika i pokusati raditi s njima, a ne ugusivati i zataskavati svakog onog ko se protivi tom rezimu.


Kao prioritet ja bih zahtjevala da se on licno izvine svim mojim sestrama koje zive u Tunisu. Da im dozovli da bez straha nose svoje hidzabe u skolama, fakultetima i na radnim mjestima.Tesko mi je povjerovati da ovaj covjek mrzi hidzab toliko, da je on osobno strgao hidzab jednoj trudnoj sestri. Ja sam bila zapanjena kada sam saznala da je hidzab zabranjen nositi u bolnici na porodiljskom odjelu.

Za njegovo protivljenje Islamu, on ce svakako odgovarati. Na ovom svijetu mozda se suoci sa revolucijom i pobunom na ulicama Tunisa, ali za sve to zasigurno na ahiretu. Osobno, ja bih voljela vidjeti pobunu na ulicama Tunisa. Zaista sedivim nasoj braci i sestrama koji riskiraju svoje zivote braneci islam i islamske principe. Kao sto ce Ben Ali da dobije na ahiretu ono sto je zasluzio, tako ce i ova hrabra braca i sestre dobiti svoju nagradu, insAllah. Neko bi trebao objasniti ovom tiraninu koliko je zestoka dzehennemska vatra

Yvonne Ridley

Vise o desavanjima u Tunisu u: “Injurd Islam by Sheikh Mohamed Al Hadi Al Zamzami”
Na vrh Go down
enesbh
novi dzematlija
novi dzematlija
enesbh



Tunizanski tirani Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tunizanski tirani   Tunizanski tirani Icon_minitimeSat Jul 26, 2008 12:02 pm

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu.
neka dragi ALLAH nagradi dženetom sve mudžahide
a nas uputi na pravi put
ALLAHU EKBER
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Tunizanski tirani Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tunizanski tirani   Tunizanski tirani Icon_minitimeSat Jul 26, 2008 12:31 pm

Ve 'alejkumus-Selam ve rahmetullahi ve berekatuh!

Amin!

Poznajem jednog brata kojem su roditelji porjeklom iz Tunisa, i kaže da je njegov brat u zatvoru jer se borio da jedna džamija ostane otvorena.
Na vrh Go down
Sponsored content





Tunizanski tirani Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tunizanski tirani   Tunizanski tirani Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Tunizanski tirani
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bosnjacki forum :: Drustvo-
Idi na: