Bosnjacki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!
 
HomePortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ne zastidi se

Go down 
4 posters
AutorPoruka
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Ne zastidi se Empty
KomentarNaslov komentara: Ne zastidi se   Ne zastidi se Icon_minitimeThu Jun 19, 2008 1:34 am


Nemoj se nikada zastiditi svoje majke i njenih dimija, bosanske sinije i bosce iz svoga djetinjstva, tevsije demirlije i bakrenog abdesnog ibrika i djuguma, nanine sehare, svoje iz djetinjstva avlije i kuce cardaklije.
Ne zastidi se nasih tijesnih sefteli sokaka i osuncanih cvijetnih bosanskih carsija, babine tihe eglene i nanine sarene samije, djedove zute hadjijske abanije i amidjinog crvenog u desno naherenog fesa.
Nikada se ne zastidi avlijskog prosca i tarabe, zutog u avliji duda, drvenog ahara i kucnog mutvaka. Ne zastidi se sestrine suze kada te je ispracala u Hrvatsku, Sloveniju, Ameriku i Australiju.
To je, Allahov robe, tvoja dimenzija, tvoj ukras i biser, tvoje blago, ostalo od nasih pradjedova, dobrih Bosnjana.
Ne zastidi se Boziji robe, strinine resedije, nutme, halebije, gurabije, cetenije, kvrguse, kljukuse, dilje, sutlije, pelteta i zerdeta! To je Bosnjo tvoja koda, kojom te je Uzviseni oznacio i odredio, zacrtao ti sudbinu da se rodis u najljepsoj zemlji i djulistanu dunjaluckom, zemlji Bosni.
Ne zastidi se Bosnjo dajdzinih salvara kada ih obuce i krene u svoju mahalsku dzamiju, salvare su dio tebe i ti si dio njih, iz salvara si izasao i nikad se ne nasmij' kada ugledas Bosnju da ih je obukao, znaj dobro salvare su dio tebe i ti si dio njih, iz njih si izasao.
Ne zaboravi Bosnjo u dalekom svijetu, na cvijece: zambak, sabljicu, hadjibeg, kalanfir, (karanfil) majcinu dusicu, bosiljak, sekaik, pokraj cvijeca si uvijek prolazio kada si se umoran vracao i sa puta dolazio u svoju avliju iz dzamije, skole, njive, igranja sa djecom na livadi...
To cvijece te je uvijek docekivalo pored avlijske staze ogradjeno okrecenim kamenjem i svojim mirisom ti iskazivalo najljepsu dobrodoslicu.

Ne zaboravi Allahov insanu gdje god bio da bio, ma koliko se trudio da nekome ugodis i da se prilagodis, uvijek ces biti ono sto i jesi, Bosnjo i Musliman.
Ako je to tako, a jest sigurno, onda ne daj niposto ono sto si dobio u amanet od Dragog Allaha i nasih dobrih djedova, dobrih, lijepih i ponosnih Bosnjana , vjeru Islam, vatan Bosnu i nase lijepe obicaje, drage, bosanske adete.
Upamet!
Na vrh Go down
Hanuma
novi dzematlija
novi dzematlija
Hanuma



Ne zastidi se Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ne zastidi se   Ne zastidi se Icon_minitimeMon Jul 07, 2008 12:38 am

Kako je ovo lijepo napisano, Ne zastidi se 344402
Sve pohvale onom ko ovo napisa,a nikad za nikad Bosnjak Musliman netreba da se zastidi tog,naprotiv treba da je povnosan na svoje i svoju proslost, NARAVNO I BUDUCNOST INSALNA Ne zastidi se 221433 Ne zastidi se 175450
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Ne zastidi se Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ne zastidi se   Ne zastidi se Icon_minitimeWed Jul 09, 2008 8:17 pm

Ne zastidi se 344402 Ne zastidi se 344402 Ne zastidi se 344402

Svaka chast autoru teksta i hvala Lejla sto si ovo podijelila sa nama Ne zastidi se 666
Na vrh Go down
BULAA
novi dzematlija
novi dzematlija
BULAA



Ne zastidi se Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ne zastidi se   Ne zastidi se Icon_minitimeTue Dec 30, 2008 9:49 pm

Ona me rodi u jutarnjem sahatu kada je Bog dijelio srecu.Na sebi je imala dimije od hare, uckur vezan na tvrdi cvor. Nije se opirala uz divane, vec me rodila, sebe preporodila u najljepse dane.
==U zapatak ostade mi ono>Cuvaj se sine vuka i hajduka, cuvaj se svojih dugackih kujruka. O Allahu dragi sta joj je to znacili. Ona ode, a neobjasni mi savjet koji sam morala sama ga pronalaziti kroz zivotno iskustvo.

//:aprkam i jos sto sta vadim iy njenih rijeci, shvatih da je to bila majka moja, majka Bosnjacka.
Na vrh Go down
Sponsored content





Ne zastidi se Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ne zastidi se   Ne zastidi se Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ne zastidi se
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bosnjacki forum :: Umjetnost,kultura,knjizevnost-
Idi na: