Bosnjacki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!
 
HomePortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Docek najmilijeg nama gosta Ramazana

Go down 
2 posters
AutorPoruka
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Docek najmilijeg nama gosta Ramazana Empty
KomentarNaslov komentara: Docek najmilijeg nama gosta Ramazana   Docek najmilijeg nama gosta Ramazana Icon_minitimeMon Jun 30, 2008 5:36 pm

Docek najmilijeg nama gosta Ramazana, koji srca omeksava ...

Hvala pripada Allahu s.w.t., Onome koji iz nicega stvara, Onome koji ima milost nad svim milostima, Jednom i Jedinom. Neka je salavat i selam na najljepse i najbolje stvorenje koje je hodilo Zemljom nasem Poslaniku Muhammedu s.a.w.s. njegovoj casnoj porodici, ashabima i svim iskrenim vjernicima do Sudnjeg dana.

Kaze Allah s.w.t.:"O vjernici! Propisuje vam se post kao sto je propisan onima prije vas da bi ste se grijeha klonili, i neznatan broj dana, a onome od vas koji bude bolestan ili na putu isti broj drugih dana.Onima koji ga jedva podnose otkup je da jednog siromaha nahrane.A ko drage volje da vise, za njega je bolje. A bolje vam je neka znate da postite." Kuràn:Al-bekara:183,184

Prenosi se od Selmana el-Farisi r.a. da bi Poslanik s.a.w.s. odrzao govor pred ramazan i rekao:"O ljudi,dolazi nam ramazan, najodabraniji mjesec, u njemu je pocela objava Kuràna, u njemu je jedna nafila kao farz u drugim mjesecima a farz u njemu je kao sedamdeset farza u drugim mjesecima mimo ramazana. U njemu Allah povecava opskrbu vjernicima, i onaj ko nahrani postaca,imace nagradu kao i postac stim da se od postaceve nagrade nista ne oduzima. " Od Dzabira r.a. se prenosi da je Poslanik s.a.w.s. rekao:"Kada nastupi prva noc ramazana Allah pogleda u svoje vjernike, a koga Allah pogleda nece ga ...


nikada kazniti." U sahihu od Ebu Hazima koji prenosi Sehl b.Sa`d da je Allahov Poslanik s.a.w.s rekao:"Dzennet ima osam kapija, jedna od njih se zovu Rejjan i u njih nece uci niko osim postaca."
Cijenjene sestre, postovana braco Hvala Allahu koji nas ucini muslimanima i spusti Svoju milost na one koji su nemocni.

Dolazi nam ramazan kao gost koji sa sobom donosi poklone koji mogu obradovati samo vjernicka srca. Kako se samo vjernicka dusa raznjezi kada se primakne ovaj blagoslovljeni mjesec, mjesec u kojem Allah gleda u Svoje robove, mjesec milosti i oprosta, mjesec u kojem se Allah ponosi svojim vjernicima kod meleka. Prva njegova trecina je rahmet Druga njegova trecina je oprost od grijeha i zadnja trecina je oslobadjanje od vatre. Pa uzivajmo u ovom blagoslovljenom mjesecu u ibadetu nasem Gospodaru, uzivajmo u dovama jedni drugih.

Budimo od onih na koje ce se prosuti Allahov rahmet, koji ce zasluziti oprost grijeha i koji ce biti oslobodjeni od vatre. Oporucujem prvo sebi pa onda vama bogobojaznost, sabur, jer je ramazan mjesec sabra a nagrada za sabur je Dzennet. Dovimo onima koji su u teskim iskusenjima, za koje nas veze ova veza data Gospodarom svjetova i vratimo se nasem Gospodaru cistih lica i cistih srca.

Ne dozvolimo da budemo od onih za koje Allahov Poslanik s.a.w.s. kaze: Tesko onome ko ne zasluzi milost Svoga Gospodara u ramazanu. Zblizimo se da budemo jaci i da ova nasa veza bude stit svakom zlu koje bi nas moglo zadesiti. Raznjezimo srca iskrenim zikrom i ucenjem Allahove Knjige, pa da nas Allah pogleda i u ramazanu i mimo ramazana i bude ponosan nama kao svojim iskrenim robovima.

I nasa posljednja dova je hvala Allahu Gospodaru svjetova. Dova je lijek mome srcu pa izljecite me Allah vas Sebi priblizio.
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Docek najmilijeg nama gosta Ramazana Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Docek najmilijeg nama gosta Ramazana   Docek najmilijeg nama gosta Ramazana Icon_minitimeMon Jun 30, 2008 5:53 pm

Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu,

Jos malo pa nam je tu najbolji mjesec u godini, Ramazan!
Kako se vi spremate da docekate ovog gosta?
jestel poceli ili se sve vrti oko zadnji ispita, spremanje na odmor itd.?

Bilo bi ljepo da cujemo jedni od drugi tako da bi i u ovom kratkom vremenu pred ramazan ojacali svoj iman inshAllah tako da se mozemo nadati Allahovom zadoovoljstvu.

Zeljela bih od sestara da cujem kako one oko iftara, meni kad naumapdne prosli ramazan mogla bih da placem i nedam nikako da mi ovaj Ramazan bude na isti nacin. Cini mi se da sam vise vremena provela u skoli i u kuhinji nego u ibadetu svome Gospodaru.
Voljela bih da znam kako vi sve organizujete?

Da vas Allah nagradi!
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Docek najmilijeg nama gosta Ramazana Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Docek najmilijeg nama gosta Ramazana   Docek najmilijeg nama gosta Ramazana Icon_minitimeMon Jun 30, 2008 7:19 pm

Es selamu alejkum seko Docek najmilijeg nama gosta Ramazana Icon_biggrin

Allah te nagradio za ovu temu, i napomenu na najdrazheg gosta koji je uskoro tu. Ramazan se 6 mjeseci ispraca a 6 mjeseci dochekuje, ali nazhalost malo ko to uzima za ozbiljno.

Meni muzh radi do 5 sati po podne. Tako da se mi uvjek dizhemo na sehur jedno 40 minuta prije sabaha. Malo neshta radi reda pojedemo , klanjamo sabah i zapostimo. Njemu je jako teshko poshto radi, ali Allah je pomagach svojim odanim robovima, Njemu Jedinome hvala !

Ja se trudim koliko mogu da spremim neshto lijepo za iftar, da isprobam shto je vishe moguce raznih i novih jela, da se uvjek ima kolacha, a onda kad iftarimo, slushamo Kur'an, chitamo po neshto. Klanjamo nafile, mada, ja to radim i bez Ramazana. Ramazan nam jedino povecava stepen nagrade za dobra djela uchinjana u njemu. Vishestruko nas Allah azze we dzelle, u njemu nagradjuje. Shejtani bivaju vezani i tako da ako neko uradi neshto loshe u Ramazanu, nedaj Bozhe, to biva striktno zbog njegove lichne slabosti. Da nas Allah dz.sh., ojacha insha'Allah !
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Docek najmilijeg nama gosta Ramazana Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Docek najmilijeg nama gosta Ramazana   Docek najmilijeg nama gosta Ramazana Icon_minitimeMon Jun 30, 2008 10:36 pm

Amin i tebe inshAllah!

Ramazan zaista donosi radost i veselje medju porodicama. Tako ja barem osjetim.
i ako svaki dan docekujem roditelje sa kahvom, uz ramazan je to nesto extra kad zajedno cekas iftar, upucujes dove. ides u dzamiju itd.
Ja ustajem sahat ili sahat i po prije sabaha, postavim jelo, napravim kahvu i zovem svoje.
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Docek najmilijeg nama gosta Ramazana Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Docek najmilijeg nama gosta Ramazana   Docek najmilijeg nama gosta Ramazana Icon_minitimeThu Jul 10, 2008 10:03 pm

Masha'Allah, shto si ti dobra kci Docek najmilijeg nama gosta Ramazana 666
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Docek najmilijeg nama gosta Ramazana Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Docek najmilijeg nama gosta Ramazana   Docek najmilijeg nama gosta Ramazana Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 12:11 am

Trudim se Docek najmilijeg nama gosta Ramazana 905199

ma da mislim da ostali vole malo duze da spavaju, pa ja dezurna
Na vrh Go down
Sponsored content





Docek najmilijeg nama gosta Ramazana Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Docek najmilijeg nama gosta Ramazana   Docek najmilijeg nama gosta Ramazana Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Docek najmilijeg nama gosta Ramazana
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» ARHIVA VIJESTI...

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bosnjacki forum :: Islam-
Idi na: