Bosnjacki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!
 
HomePortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Tuga je ...

Go down 
4 posters
AutorPoruka
Dina
Admin
Admin
Dina



Tuga je ... Empty
KomentarNaslov komentara: Tuga je ...   Tuga je ... Icon_minitimeSat Jul 05, 2008 11:32 pm

Tuga je ...


Kad te sretnem u burnome dijelu moga zivota i pocnem s tobom nizati najljepse price o ljubavi u ime Allaha i zivjeti njene zakone… a onda dodje dan koji obiljezi da je sve to prolazno.

Kad ti otvorim vrata mojih snova i nastanim se sa tobom u dvorcu sacinjenom od iluzija… a onda dvorca odjednom nestane. Kad zivot svoj sakrijem u tvoje srce i natrpam moje torbe nasim danima, stavim moju srecu u tvoje oci, a zatim klonem i niti imam snage niti moci.

Kad postanes vremenom moje oci kojima gledam i zrak koji udisem i krv pomocu koje zivim, a zatim dodje tren rastanka pa te samo jos jedva uspijem da zagrlim.

Kad osiguram tvoju ljubav, kad osiguram tvoj glas, kad osjetim tvoj miris, kad osiguram moje bivstvovanje kraj tebe, kada dodjes nakon cekanja, kad te nadjem nakon traganja, a zatim otvorim oci a tebe nema.

Kad se ispuni dio sna i sretnem te nakon ceznje, pa dodjes nakon cekanja. I kad stanem pred neku a vidim tebe u njoj, kad dodirujem tvoje poklone i tebe se sjecam, kad citam tvoje retke pa te blizu osjecam, a zatim se vratim u stvarnost pa te ne vidim.

Kad prestanes pricati pa tvoj glas ostane u mojim usima, odes a slika tvoja ostane u mojim ocima, kad cijelu noc pricam sa tobom u mislima kao izludjena, pa odes a tvoj dah ostane u mome srcu, a onda se vratim kasno u noci jastuku mome, pa...

Kad sakupljam sto je ostalo iza tebe, pa vajam tvoje lice na plafonu moje sobe i na tenane vracam svaki nas tren... a onda shvatim da sve sto je lijepo kratko traje.

Kad bajram osvane a ti daleko, i visibabe procvatu a mi daleko da ih ubiremo, i kad najljepsi miris kisa ne mirisemo niti vise zajedno p njima mastamo... i tako ceznjom, godine nase prodju.

Kad te vidim tako blizu a tako daleko, da me s tobom spojio jedan cilj tog jednog prelijepog dana, a onda s drugima vrijeme provodimo i jedva se jedva vise cega sjecamo.

Kad ti pisem a do tebe ne stize moje pisanje kao nekada, niti ima nacina da caskamo kao nekada, kad uzdisem a ti uzdahe ne cujes zbog daljine, a onda dodje dan, pa umrem, pa ti samo stigne vijest.


bosnjakinja.net

Tuga je ... 890753 Tuga je ... 890753 Tuga je ... 890753
Na vrh Go down
enesbh
novi dzematlija
novi dzematlija
enesbh



Tuga je ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tuga je ...   Tuga je ... Icon_minitimeSat Jul 26, 2008 5:05 pm

tuga je
gledati sopstveni narod kako svjesno propada
i odbacuje svoj iman i identitet
zbog šačice eura
koji mu svakako neće pomoći
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Tuga je ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tuga je ...   Tuga je ... Icon_minitimeSat Jul 26, 2008 7:36 pm

Vala bas tuzno da tuznije ne moze biti. U svemu tome najgore je sto se oni tjese time da zive u 21 vijeku i da sad vaze neka duga prvila za njih moderne muslimana a sve koji se drze islama i praktikuju ga u svom zivotu oni smatraju zaostalim .Posledica toga je 50 godina vladavine komunizma tokom koje je nasem narodu nametnut kompleks nize vrijednosti .Pa tako vecina naseg naroda i dan danas pati od tog nametnutog kompleksa a da ni sami nisu svjesni toga.
Na vrh Go down
Sultanija
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
Sultanija



Tuga je ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tuga je ...   Tuga je ... Icon_minitimeSat Jul 26, 2008 10:16 pm

Tuga je kad jedna starija zena koja bi trebala mladima savjet da da.
Kaze jednoj mladoj zeni s maramom na glavi ..."vidi zamotane".
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Tuga je ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tuga je ...   Tuga je ... Icon_minitimeSat Jul 26, 2008 10:38 pm

Hehe mene jedna takva starija pitala jel te to muz natjerao da se tako umotas. Tuga je ... 905199

To umotana me toliko nervira kod naseg naroda ,jer tu istu rijec koriste vlasi kad na pogrdan nacin pricaju o nama muslimanka pa kazu ''vidi one bule sto se umotala''.
Na vrh Go down
Sultanija
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
Sultanija



Tuga je ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tuga je ...   Tuga je ... Icon_minitimeSun Jul 27, 2008 12:59 am

Ovo je jedna starija zena ulazila u trgovinu ,ima negdje oko 60 godina.
I naisla je jedna zena mlada sa dvoje male djece i smije se djecom i prica nesto.
Ljepo obucena kombinacija plavo i crno ,meni oci ostale za njom.
I moja prijateljca nju zna i mi prisle i ljepo se pozdravile i tako da popricamo.
Kad ce ta starija ih huje i mrznje ...vidi zamotane...Pa ce onda mojoj drugarici
...sto se s njom pozdravljas i pricas zar ti takve znas. Kako je mene to naljutilo.
Ja mislim da onako nebih bila ljuta da nas je Karadzicem vidjela da pricamo.
A eto smeta joj zena zavijena ,sto bi ona onako stara odavno trebala da nosi.
Ma zalosno stvarno ,neznam ni sta da kazem.Niko se od amerikanaca nije za
zenom okretao niti sta rekao ,vec ta nasa se nasla.Da nas Bog na pravi put uputi.
Na vrh Go down
Sponsored content





Tuga je ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tuga je ...   Tuga je ... Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Tuga je ...
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Bol u tuga nikako da prestanu. Za Bajram najgore ! SREBRENICKE RANE ...

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bosnjacki forum :: Drustvo-
Idi na: