Bosnjacki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!
 
HomePortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Koncerti, diskaci, feste...

Go down 
4 posters
AutorPoruka
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Koncerti, diskaci, feste... Empty
KomentarNaslov komentara: Koncerti, diskaci, feste...   Koncerti, diskaci, feste... Icon_minitimeWed Oct 08, 2008 1:33 pm

Skoro u bosnjackom mesdzidu vidi na Tv-u veliki koncert Dine Merlina koji je odrzan u Sarajevu prije nekoliko godina. Kazu bilo je na desetine hiljada posjetilaca. Gledam omladina izmjesana, musko, zensko, musko, cure polugole, tijela uz tijela, cak jedni drugima na...

ledjima jasu. Vristi se, urlice, ljudi pokrecu tijela svoja kao da su sejtanom opsjednuti, pjevaju se tekstovi koji veze nemaju sa stvarnim zivotom, ali se u tim trenucima cine svetim. Atmosfera u kojoj covjek gubi svoje dostojanstvo, a do izrazaja dolaze zivotinjski nagoni.

Vjerovatno je je tu bilo srba i hrvata, ali najvecim brojem bilo je sigurno bosnjaska. Od tog velikog broja bosnjaka, bilo je posigurno dosta mladica i djevojaka koji idu u dzamije i molitvu obavljaju, sto ce reci vjernika.

”Djevojci koja se obuce izazovno (tjesnu, prozirnu odjecu) namirise se i izadje vani sa namjerom da zavodi muskarce, pisu se grijesi kao da blud cini” – kaze jedan hadis, pa zbog toga sestro, Allah se smilovao i meni i tebi, preispitaj svoj nijjet. Zasto ides na ovakva mjesta, i to cesto obucena ovako i sa ovim namjerama kako se navodi u ovom hadisu? Zar hoces da navuces Allahovu srdzbu na sebe?

Jesili spremna da poneses teret ovih grijeha koji se spominju u ovom hadisu i jos, Allah samo zna, koliko drugih grijeha? Ili mozda moze i vjera i ovo? Moze li sestro? Varas se, sestro, ako mislis da moze. Nije to onda ista vjera sa kojom je poslat nas Poslanik a.s., niti je to zivot kojim su zivjele ashabijke i cestite generacije koje su dosle poslije njih.

Zar ti, brate, mozes ici na ove sejtanske skupove, mjesta koja nisu draga tvome Gospodaru, i na kojima ces brdo grijeha zaraditi. Zar svoje dragocijeno vrijeme i svoj zivot da u ovome provodis, zivot koji ti je dat da bi Allahovu milost, Dzennet ili Dzehennem zaradio, a ti ga provodis u igri i zabavi. Brate sta zapravo trazis na ovakvim mjestima? Djevojku, recices mozda. Slabe su ti sanse da nadjes sebi djevojku, s kojom ces sretan i zadovoljan biti i s kojom ce ti cestit porod darovan biti, na jednom takvom mjestu.

Ne dozvoli brate da te tvoje strasti savladaju, pa da te odvedu tamo gdje ces se naslusati sejtanske muzike, naskakati se, nagledati se zenskih tijela (koje to u obilju i vrlo rado nude), te naplesati se priljubljen uz ista ta tijela. Razmisli brate, zar isto tako ne postupaju i nevjernici kojima zivot prolazi na ovakvim i slicnim mjestima.

Zato dobar odgovor pripremi, zasto si isao na ovakva mjesta, svome Gospodaru onog dana kada ti bude sudjeno, kada ce ogroman strah biti i kada covjek nista drugo osim svojih djela nece imati.

(n-um.com)
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Koncerti, diskaci, feste... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koncerti, diskaci, feste...   Koncerti, diskaci, feste... Icon_minitimeWed Oct 08, 2008 3:35 pm

Sve mi ima i nekakvog hala ali zenske na vratovima muskaraca, haman nikakvoga...

No, ipak , kroz kritike se nista ne postizhe,,,mozhda se samo i vishe zahuktava.

Dzaba ti nekome govoriti shta je haram, ako taj neko ne shvata shta je namaz i ostali farzovi....

Nek Allah uputi sve njih insha'Allah... da se okrenu Islamu a oni ce onda sami odbaciti haram ako to Allah bude htio.
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Koncerti, diskaci, feste... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koncerti, diskaci, feste...   Koncerti, diskaci, feste... Icon_minitimeWed Oct 08, 2008 3:57 pm

Amin..

Kaze i Samir Avdic u jednom od svojih predavanja.. mozes ti covjeku govoriti ''to je novotarija i to je novotarija''
al de nauci covjeka sta je sunnet, pa ce on sam ostaviti novotariju.

Helem, mislim da trebamo nekad i kritikovati jedne druge. nemozemo se uvjek ''milkiti po glavama''
Ko cuje taj moze i da razmisli..
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Koncerti, diskaci, feste... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koncerti, diskaci, feste...   Koncerti, diskaci, feste... Icon_minitimeWed Oct 08, 2008 9:32 pm

Mozhe seko ako Allah dragi to hoce. To ti je isto ko i sa djecom kad pogrijeshe, ne mozhesh ih ruzhiti i istuci govoriti im da to ne valja, vec ih savjetovati.
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Koncerti, diskaci, feste... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koncerti, diskaci, feste...   Koncerti, diskaci, feste... Icon_minitimeWed Oct 08, 2008 9:34 pm

Naravno, Allah upucuje onog koga On hoce..
Al ponekad me tako naljute neki insani koji se ponasaju kao hajvani.
na hajr, da nas Allah uputi
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Koncerti, diskaci, feste... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koncerti, diskaci, feste...   Koncerti, diskaci, feste... Icon_minitimeWed Oct 08, 2008 10:50 pm

Znam seko, ali jedne prilike uz prichu sa mojim muzhem o nekima iz nasih familija i kazhe mi:" Dzaba ti je njima objashnjavati shta ne valja, kad oni nece da vjeruju". Allah ih uputio .
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Koncerti, diskaci, feste... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koncerti, diskaci, feste...   Koncerti, diskaci, feste... Icon_minitimeWed Oct 08, 2008 10:55 pm

AAminAA (citat):
Znam seko, ali jedne prilike uz prichu sa mojim muzhem o nekima iz nasih familija i kazhe mi:" Dzaba ti je njima objashnjavati shta ne valja, kad oni nece da vjeruju". Allah ih uputio .

Amin..

hvala Allahu na uputi.

Tako prosle godine kad sam bila u Bosni, stojim sa svojom sestrom na carsiji i gledamo oko sebe.
I odjednom dojde insanu u glavu ''hvala Allahu na uputi''
kad vidis onoliko ljudi oko sebe koji lutaju, koji zive zivot bez cilja, zivot pun harama.
Zar smo mi izmedju ovoliko naroda izabrane i one kojima Allah zeli dobro pa je nas uputio..
Jesmo Elhamdulillah! i Njemu pripada sva hvala.
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
takvaran



Koncerti, diskaci, feste... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koncerti, diskaci, feste...   Koncerti, diskaci, feste... Icon_minitimeWed Oct 08, 2008 11:46 pm

Mahnoor (citat):
AAminAA (citat):
Znam seko, ali jedne prilike uz prichu sa mojim muzhem o nekima iz nasih familija i kazhe mi:" Dzaba ti je njima objashnjavati shta ne valja, kad oni nece da vjeruju". Allah ih uputio .

Amin..

hvala Allahu na uputi.

Tako prosle godine kad sam bila u Bosni, stojim sa svojom sestrom na carsiji i gledamo oko sebe.
I odjednom dojde insanu u glavu ''hvala Allahu na uputi''
kad vidis onoliko ljudi oko sebe koji lutaju, koji zive zivot bez cilja, zivot pun harama.
Zar smo mi izmedju ovoliko naroda izabrane i one kojima Allah zeli dobro pa je nas uputio..
Jesmo Elhamdulillah! i Njemu pripada sva hvala.
Tako mi Allaha Uzvisenog zaista je tako.
Mozes ti njima reci sto puta nesto da ne valja i da se to ne smije raditi kad oni za to nimalo neobracaju paznju.
Na vrh Go down
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija
eko87



Koncerti, diskaci, feste... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koncerti, diskaci, feste...   Koncerti, diskaci, feste... Icon_minitimeThu Oct 09, 2008 12:14 am

teško je činiti ljudima davu kad mi nismo kako treba.Gledam neki dan na tv-u.hodža i blagajnik se fataju za vratove gdje su vitre i zekat nestali i sergija iz 1981g.Tužno da ne može biti tužnije.
Potvaraju se sestre za nešto što nisu učinile.braća gibete kako stignu.Elhamdulillah klanja se posti...al nije to sve od farza to jeste temelj,al temeljom kuća nije gotova.
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Koncerti, diskaci, feste... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koncerti, diskaci, feste...   Koncerti, diskaci, feste... Icon_minitimeThu Oct 09, 2008 5:58 pm

ehh brate. zaista je zalosno nase stanje.
a mozmo ga samo popraviti kada pocnemo sami od sebe..

Rekao je Hasan el Basri, covjece nisi u istinskom imanu sve dok drugima trazis mahane a ni sam nisi bez njih, zato prvo odkloni svoju mahanu a ostavi druge i njihove mahane, ali znaj da nikada neces moci odkloniti sve svoje mahane pa je najprece da se njima posvetis.
Najbolji je onaj dzihad koji se bori protiv svog nefsa
Na vrh Go down
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija
eko87



Koncerti, diskaci, feste... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koncerti, diskaci, feste...   Koncerti, diskaci, feste... Icon_minitimeFri Oct 10, 2008 12:03 am

vidi seke što me proziva...neka,neka...
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Koncerti, diskaci, feste... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koncerti, diskaci, feste...   Koncerti, diskaci, feste... Icon_minitimeFri Oct 10, 2008 12:07 am

eko87 (citat):
vidi seke što me proziva...neka,neka...

Koncerti, diskaci, feste... 19455
Na vrh Go down
Sponsored content





Koncerti, diskaci, feste... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Koncerti, diskaci, feste...   Koncerti, diskaci, feste... Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Koncerti, diskaci, feste...
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bosnjacki forum :: Drustvo-
Idi na: