Bosnjacki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!
 
HomePortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!

Go down 
+24
beranac
Ebu Ahmed
Hanisa
IzbegljicA_1984_NP_DE
Sultanija
GAZIJA
shadowless
virus
svjetlost duse
fatih
BULAA
Haris
Hurejza
mostary
MINAA
_Mersy_
rose
takvaran
I am a Muslim
Mahnoor
Amatullah
Lejla
eko87
Dina
28 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Next
AutorPoruka
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija
eko87



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 1:00 am

ma znaš šta je meni najviše živaca povuklo,što ne kaže taj ''alim''ovo je moj stav ja mislim tgako i gotovo.Nego to pakuje kao da je njegova zadnja i nema dalje.Grublji pristup problemu u životu nisam vidio.ta djevojka ako učini neke greške Allah zna on je kriv zbog svoga pristupa njenom problemu.U fetvi nigdje ni hadisa niti išta,osim jednog ajeta koji se može haman u svakoj situaciji citirati.
Bjež baš sam se iznervir'o.
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 1:18 am

Da i mene taj grubi pristup vjeri jako nervira. Recimo citala sam bas neke fetve od Sukrija Ramica gdje su sasvim drugaciji i odgovori a i pristup problemu,on cak savjetuje sestre da se udaju da ne bi slucajo zapale u haram a ne da ih odvraca od braka. Isto kao sto me nervira kad djecurlija koja nikad u zivotu puske vidjela nije sad nadje da kritukuje palestince i Hamas za ono sto im rade cionisti isto me nervira kad se ovako pristupa problemima koji muce obicnog muslimana. Haman je najlakse reci to je haram izruziti insana i gotova prica. Zamisli kako se ova djevojka osjecala tek kad je odgovor procitala ,isto kao da je u najmanju ruku blud pocinila .
Na vrh Go down
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija
eko87



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 1:34 am

za one koji ne znaju o čemu govorimo:
Zaljubila se u mladića preko chata, on je želi oženiti i ona traži savjet

Imam 20 godina i zaljubila sam se u mladića preko chata. On me je pitao da dođe i zatraži moju ruku od moje porodice. Da li je haram što sam sa njim uopšte pričala? Šta da radim? Da li da prihvatim njegov zahtjev ili ne? Napominjem da je on veoma, veoma, veoma pristojan mladić i sigurna sam u to.

Hvala Allahu.

Da, ti i taj mladić ste učinili nešto što je haram. Nije ti bilo dozvoljeno da ga upoznaš, da pričaš ili da se dopisuješ sa njim. Mi smo objasnili propis oko ovoga u mnogo fetvi. Pogledaj odgovore na pitanja pod brojem 78375, 34841 i 23349.

Sa druge strane, mi ti ne preporučujemo da se udaš za njega, zato što se pokazalo da vjenčanja koja započnu preko interneta propadnu.
To je zbog dva glavna razloga:

1 – Zato što je to počelo sa nepokornošću Allahu, dopisivanjem, pričanjem i izmjenjivanjem fotografija. Bilo šta što počne sa nepokornošću prema Allahu, čak i ako je bazirano na pokornosti Allahu, nikada neće biti blagoslovljeno.

2 – Zato što je to uzrok da obje strane izgube povjerenje jedno u drugo. Kako muž može vjerovati svojoj ženi koju je upoznao preko interneta kada joj je bio nemahrem, i ona je sa njim pričala i dopisivala se? Kako on može biti siguran da ona to isto neće uraditi sa drugima? Analogno tome, kako ona može vjerovati njemu kada je on nju upoznao preko interneta i uradio nešto što mu nije bilo dozvoljeno? Kako ona može biti sigurna da on neće to isto uraditi sa nekim drugim?

Šejh 'Abd-Allaah al-Munayyi' (Allah ga sačuvao) je rekao:

Ova veza je grešna veza, čak i ako je samo preko dopisivanja. Brak je nešto što Allah naređuje i upućuje osobu na njega.

"A onome koji se Allaha boji, On će izlaz naći.
I opskrbit će ga odakle se i ne nada; onome koji se u Allaha uzda, On mu je dosta." (Et-Talak, 65:2, 3).

Neka se ova sestra boji Allaha u vezi njene čednosti, skromnosti i časti, i neka traži dobro u onome što je propisano u islamu. Ona treba da shvati da čovjek koji dozvoli samom sebi da se dopisuje sa djevojkom koja mu nije mahrem, izražavajući svoju ljubav prema njoj, može dopustiti sebi da se dopisuje sa drugim djevojkama, po drugi put i treći i četvrti i da se igra sa njihovim emocijama. Kao dodatak tome, on će na tu djevojku (prezreno) gledati "odozgo" jer je prekoračila granicu što se tiče časti i čednosti, i koja je dovela u pitanje svoju nevinost (čednost). On nikada neće dozvoliti da ona bude majka njegove djece, osim ako mu manjka zrelosti. A Allah je Onaj čiju pomoć tražimo.
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 1:39 am

Nek si bas postirao ovdje da ne zbunjujemo one koji ne znaju o cemu je rijec. Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 175450
Na vrh Go down
Hurejza
novi dzematlija
novi dzematlija
Hurejza



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 2:08 am

subhanaAllah ali zar se u svemu ne treba prvo pouzdati u Allaha, a sad kad je tražila fetvu slijedi i obveznost njenog slijeđenja, žao mi je što je ovo ovakvo "ocrni".Jednostavno ne volim kad ljudi isuviše upotrebljavaju riječ haram, haram pa haram, jel lakše reći nije ti dozvoljeno, zabranjeno ti je, savjet dati, aman subhanaAllah, kako lahko pucamo "harame" uh najedi me Eko
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 1:49 pm

Esselamu alejkum!

Ima li koga,da ne pijem sama?

Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 2332350737_008b5563f9
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
takvaran



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 2:35 pm

ja sam za bakljavu... Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 905199
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 2:55 pm

Ja cu ljokum Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_lol
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
takvaran



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 3:06 pm

ostasde Lejli samo kafa... ali nija bar sama Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Lol
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 4:25 pm

Hehe pa ona je rekla da ne pije sama Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_biggrin znaci nama nije preostalo nista druo nego da pokupimo te poslastice,a ona da nastavi da pije kahvu Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 905199


Dina: komentar modifikovan dana: Sun Jan 11, 2009 7:30 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 7:23 pm

eh jeste i vi..

Lejla hajdemo ti i ja jednu Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_biggrin

Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Kaffee

Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 N7627

ja se malo prije klizala na ledu pa se smrzlaaa Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 905199
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 7:31 pm

Jesi li se to ispred kuce klizala seko?


Dina: komentar modifikovan dana: Sun Jan 11, 2009 8:10 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 7:44 pm

Evo mene vazda spremna za kahvenisanje. Nego sta bi od onog dersa sto si spominjala ?
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 7:53 pm

Dina (citat):
Jesi li se to ispred kuce klizala seko?

ne nego na ledu..
Od mene nije plaza daleko a sada sve zaledilo pa super!

Ders je krajem mjeseca Lejla.. 31 jan inshAllah
pa bujrum ako imas neki ideja za sakupljanje novca za Palestinu.
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 8:28 pm

MashAllah unaprijed se radujem dersu a i susretu sa sestrama .Mislim da bi dobro bilo da se tokom dersa pozovu braca i sestre da daju svoj prilog a ne da se ceka na kraju kad se pocnu svi razilaziti kucama .
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 8:52 pm

eko87 (citat):
za one koji ne znaju o čemu govorimo:
Zaljubila se u mladića preko chata, on je želi oženiti i ona traži savjet

Imam 20 godina i zaljubila sam se u mladića preko chata. On me je pitao da dođe i zatraži moju ruku od moje porodice. Da li je haram što sam sa njim uopšte pričala? Šta da radim? Da li da prihvatim njegov zahtjev ili ne? Napominjem da je on veoma, veoma, veoma pristojan mladić i sigurna sam u to.

Hvala Allahu.

Da, ti i taj mladić ste učinili nešto što je haram. Nije ti bilo dozvoljeno da ga upoznaš, da pričaš ili da se dopisuješ sa njim. Mi smo objasnili propis oko ovoga u mnogo fetvi. Pogledaj odgovore na pitanja pod brojem 78375, 34841 i 23349.

Sa druge strane, mi ti ne preporučujemo da se udaš za njega, zato što se pokazalo da vjenčanja koja započnu preko interneta propadnu.
To je zbog dva glavna razloga:

1 – Zato što je to počelo sa nepokornošću Allahu, dopisivanjem, pričanjem i izmjenjivanjem fotografija. Bilo šta što počne sa nepokornošću prema Allahu, čak i ako je bazirano na pokornosti Allahu, nikada neće biti blagoslovljeno.

2 – Zato što je to uzrok da obje strane izgube povjerenje jedno u drugo. Kako muž može vjerovati svojoj ženi koju je upoznao preko interneta kada joj je bio nemahrem, i ona je sa njim pričala i dopisivala se? Kako on može biti siguran da ona to isto neće uraditi sa drugima? Analogno tome, kako ona može vjerovati njemu kada je on nju upoznao preko interneta i uradio nešto što mu nije bilo dozvoljeno? Kako ona može biti sigurna da on neće to isto uraditi sa nekim drugim?

Šejh 'Abd-Allaah al-Munayyi' (Allah ga sačuvao) je rekao:

Ova veza je grešna veza, čak i ako je samo preko dopisivanja. Brak je nešto što Allah naređuje i upućuje osobu na njega.

"A onome koji se Allaha boji, On će izlaz naći.
I opskrbit će ga odakle se i ne nada; onome koji se u Allaha uzda, On mu je dosta." (Et-Talak, 65:2, 3).

Neka se ova sestra boji Allaha u vezi njene čednosti, skromnosti i časti, i neka traži dobro u onome što je propisano u islamu. Ona treba da shvati da čovjek koji dozvoli samom sebi da se dopisuje sa djevojkom koja mu nije mahrem, izražavajući svoju ljubav prema njoj, može dopustiti sebi da se dopisuje sa drugim djevojkama, po drugi put i treći i četvrti i da se igra sa njihovim emocijama. Kao dodatak tome, on će na tu djevojku (prezreno) gledati "odozgo" jer je prekoračila granicu što se tiče časti i čednosti, i koja je dovela u pitanje svoju nevinost (čednost). On nikada neće dozvoliti da ona bude majka njegove djece, osim ako mu manjka zrelosti. A Allah je Onaj čiju pomoć tražimo.


Pitanje: Da li mi je dozvoljeno ašikovati preko Interneta s
momkom za kog se mislim udati?


Odgovor: Momku i djevojci koji su naumili da se uzmu preporučujem da
razgovaraju i dogovore se o svim relevantnim pitanjima s kojima će se u
budućnosti, kao muž i supruga, susresti. Da bi takav razgovor bio dozvoljen
bitno je: da ne bude osamljivanja, da taj razgovor u sebi ne sadrži griješan
govor, da ne bude korak ka nemoralu. Ukoliko vaš razgovor preko Interneta
ispunjava ove uslove, nema smetnje, inša-Allah, da razgovarate, u granicama
potrebe, o svemu što vam je bitno za planiranje vaše zajedničke budućnosti. Riječ
ašikovanje, kako se meni čini, u sebi sadrži određene elemente koji nisu
dozvoljeni da ih momak i djevojka javno ispoljavaju jedno prema drugome prije
sklapanja braka i zbog toga smatram da je ovu riječ pogrešno upotrebljavati
kada se govori o upoznavanju momka i djevojke koje je šerijatom preporučeno, a
Allah, dž.š, najbolje zna.



Dr. Šukrija Ramić
Na vrh Go down
svjetlost duse
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
svjetlost duse



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 9:08 pm

Esselamu alejkum kako ste svi, sta radite imal sta novce?
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 9:19 pm

Ve alejkumu Selam seko!

Mi smo dobro elhamdulilllah svi dzematile.

Kako si ti ,sta ima kod tebe ? Nije te dugo bilo medju nama pa dobro nam dosla nazad. Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 470613
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 9:20 pm

Lejla (citat):
Momku i djevojci koji su naumili da se uzmu preporučujem da
razgovaraju i dogovore se o svim relevantnim pitanjima s kojima će se u
budućnosti, kao muž i supruga, susresti
.

Jako bitna stvar na koju neglada svako ozbiljno.
Kao sto sestra rece, brzo osudjujemo jedne druge na ''haram haram'' umjesot da se ljepo savjetujemo.
da nam je Allah na pomoci.. amin
Na vrh Go down
svjetlost duse
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
svjetlost duse



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 9:23 pm

Ja sam dobro hvala Allahu samo malo nervozna s razlogom : )
Svasta ima novo hehe
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 9:23 pm

svjetlost duse (citat):
Ja sam dobro hvala Allahu samo malo nervozna s razlogom : )
Svasta ima novo hehe

bujrum pricaj nam..
kada se udajes inshAllah?
Na vrh Go down
svjetlost duse
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
svjetlost duse



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 9:27 pm

U martu InshAllah
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 9:28 pm

sace to inshAllah!!

Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_biggrin Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_biggrin
nemoj biti nervozna bice sve uredu Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 790710
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 9:30 pm

Ovo osudjivanje moze biti cak i kontra produktivno. Kad sestra procita ovaj odgovor koji joj je direktno upucen pa kad proradi nefs .Sta mislite dali ce ona onda uopste traziti fetvu kad mozda budu u pitanju djela biti ili ne biti musliman,dijela koja diretno uticu na vjerovanje jednog muslimana? Ako je nesto zabranjeno dovoljno je reci to je zabranjeno i iznijeti dokaze za to, a da se ne udara na stvari koje covjeka mogu pogoditi i uvrijediti mu cast i dostojanstvo.
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 9:35 pm

Upravu si Ljela, ali problem je u tome sto je ''nama'' jako lahko osudjivati druge i nemisliti
dali cemo povrijediti drugu osobu.
Samo nam je bitno da mi pokazemo kako smo ''pametni'' i kako nepadamo u haram a to sto neko drugi cini to mora da se ocrni.
Lakse je se to podnjeti osobi koja je duze u vjeri i koja sama moze razmisliti sta je haram a sta ne.
A osobe koje tek prime islam il koje su se tek okrenile vjeri, samo ih mozemo vise odbaciti i udaljiti od vjere. jako dobra dawa!!! (naprotiv)
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 10:01 pm

Osjecanja ljudi,mentalni sklop,kultura,drustvo sredina u kojoj zive je jako bitan faktor o kojem se treba voditi racuna kad se zeli siriti dawa ljudima .Nekad je puno bitiniji nacin na koji se nesto kaze nego to sto se kaze.

Jesam ja danas zadersila ,vidi se da sam dokona/slobodna. Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 546447
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 10:13 pm

hajr inshAllah da tvoj ders bude od koristi Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_biggrin
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 11:20 pm

svjetlost duse (citat):
Esselamu alejkum kako ste svi, sta radite imal sta novce?


Ve alejkumu Selam i Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 5336 nazad seko Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 470613
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 1:05 am

Mahnoor (citat):
hajr inshAllah da tvoj ders bude od koristi Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_biggrin

Procitaj ovo esatgfirullah.

Fwd: Fwd: Fwd: Fwd: Fwd: Fritchers

Als je een goede moslim wilt zijn, verwijder deze mail dan niet en lees goed, want Allah is vergevensgezind!

Wullahi, normaal stuur ik nooit zulke mails door, maar deze mail komt van een vrome broeder en ik geloofde hem meteen!


http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.gsm-antennes.nl/orange/moskee-delft-1.jpg&imgrefurl=http://www.msvnijmegen.nl/blog/index.php%3F/categories/6-Islam&usg=__P11Els1H9PDlzA5YsiBsU1shYEw=&h=550&w=500&sz=56&hl=en&start=4&um=1&tbnid=wRziuU3-jQPiWM:&tbnh=133&tbnw=121&prev=/images%3Fq%3Dmoskee%2Bsunna%26um%3D1%26hl%3Den%26sa%3DN

Ovaj dio gdje se nemora postiti jedan dan ramazana ako se ovo posalje je najaci. Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 546447
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 1:19 am

Estakfjurllah ko ovo ovako laze!!

znaci ako posaljem 5 mailova onda ce mi biti izbrisan najveci grijeh koji sam pocinila.
Da je tako svako od nas bi cjeli zivot sjedio i slao mailove hehehehehe
Da Allah sacuva..
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 1:27 am

Ovo kao sa oni dovama Nur,Ars i ostale... Sve mi to mirise na sije i njihovu dawu.
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 1:49 am

Eh sta ce sve budale izmisliti Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 18927
Na vrh Go down
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija
eko87



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 7:18 pm

ne pročitah tu izmišljotinu od ibadeta,al znam kad sam bio srednja škola,kružila je dova među rajom...gdje se kao nagrada navode slučajevi žene koja je poslala tu dovu a zatim dobila milione na lotu Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 905199 i još tako slične neke,a u ratu je bila ona dova od koje ti ni granata ne može nauditi,pa su vojnici bez pancira išli na linije:(
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeTue Jan 13, 2009 7:34 pm

SubhanAllah dokle dosijeze ljudska glupost Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Lol

Kod mene u srednjoj je bilo aktuelno slanje nekih pisama,pa si se morao i istrositi hehe, prvo prepisati ta pisma,pa kupiti koverte za njih,zatim markice pa ih poslati.A kada ta pisma posaljes, ne pitaj kakve se sve stvari dogadjaju,ma ne mozes ni zamisliti Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 160531
Prva od tih 'nagrada' je da si ostao laksi za par eura Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 624117


Dina: komentar modifikovan dana: Wed Jan 14, 2009 1:00 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
rose
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
rose



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeWed Jan 14, 2009 12:49 am

Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 624117

kad ste vec kod tih "carobnih" mailova.. meni su ranije jedno vrijeme stalno stizali mailovi da moram da ga proslijedim na najmanje 20 osoba ili tako nesto i onda da stisnem F4 pa ce mi se pojavit ime osobe koja me voli na ekranu Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_lol koje sam muke videla,po pola sata bih pritiskala na f4 a imena nema pa nema Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 905199
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeWed Jan 14, 2009 1:05 am

Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 624117 Pa ti si mogla ostati bez tipke F4 Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 624117

Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 160531 Ili u najmanju ruku probusiti tastaturu na mjesto gdje je tipka F4 Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 119833 koliko si uporna bila da saznas ko te voli Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 678875


Dina: komentar modifikovan dana: Wed Jan 14, 2009 1:13 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
rose
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
rose



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeWed Jan 14, 2009 1:10 am

I ne saznadoh do danasnjeg dana... Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 905199
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeWed Jan 14, 2009 1:13 am

Ima vremena,ne gubi nadu,tipka F4 je jos uvjek u funkciji,znaci da jos nije kasno da saznas Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 624117
Na vrh Go down
rose
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
rose



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeWed Jan 14, 2009 1:14 am

dobra ideja..
pa cu javit ako ima sta novo Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 905199
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeWed Jan 14, 2009 1:27 am

Nemoj slucajno da si me zaboravila Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 624117

Nego kako si mi ti,sta se dogadja kod tebe,dugo se nismo pisale?

Molicu vijesti iz prve ruke??? Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Lol
Na vrh Go down
rose
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
rose



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeWed Jan 14, 2009 1:38 am

ja sam dobroooooo elhamdulillah, u zadnje vrijeme puno ucim pa se bojim da ne odem u strebere Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 18927 inace, hmm.. vani hladno, pa boravim vecinom u toploj sobi, nerviram narod i stiskam F4 Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 905199

kod tebe ? kako hanum ? Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_lol
Na vrh Go down
rose
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
rose



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeWed Jan 14, 2009 1:48 am

dinoooooooo, odoh ti ja sad... pa se cujemo inshaAllah

Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 666 Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 470613

esselamu alejkum we rahmetullah
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeWed Jan 14, 2009 1:53 am

Ve alejkumu Selam !

InshAllah pisemo se uskoro Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 470613
Kod mene situacija slicna tvojoj,bar sto se zime tice Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 148674
Malo se radi malo se odmara,malo se seta ali ne pretjerano jer je ipak sigurnije na toplome,sve ostale je hvala Allahu valjda u redu Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 470613
Na vrh Go down
virus
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
virus



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeWed Jan 14, 2009 5:35 am

esselam alejkum wr wb...
evo i mene, nakon duzeg vremena... samo koliko da vas poselamim...
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeWed Jan 14, 2009 2:19 pm

Ve alejkumu Selam!

Ehlen ve sehlen brate opet na forum Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 5336 Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 70586 Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 160531

Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 913774
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeThu Jan 15, 2009 7:52 pm

Ve alejkumu Selam ve rahmetullahi ve berekatuhu!


Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 5336
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeFri Jan 16, 2009 2:11 am

virus (citat):
esselam alejkum wr wb...
evo i mene, nakon duzeg vremena... samo koliko da vas poselamim...

We alejkumu selam we rahmetullah

@ Imal' ka've ? Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 905199
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeFri Jan 16, 2009 5:56 pm

Selam alejkum! Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 790710

Ma i da nema, za tebe Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 790710 cemo ako treba i pozajmiti u mahalu Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 905199

Ova je za tebe Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_lol

Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 2576126854_85d293e34b

Ova je za mene Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 18927


Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Bijelakahvajm1

A ovo cemo podijeliti Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 160531


Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Milkajagodawr0
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSat Jan 17, 2009 6:18 am

Es selamu alejkum

Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 1zbcgfq

Dinaaaaa hvala za Kahvu, meraklijska pravo Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 905199
Na vrh Go down
svjetlost duse
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
svjetlost duse



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitimeSun Jan 18, 2009 12:21 am

Imali vas da se posetkuje???
Na vrh Go down
Sponsored content





Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! - Page 9 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI!
Na vrh 
Stranica 9/16Idi na stranicu : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 12 ... 16  Next
 Similar topics
-
» Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (I)
» Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)
» Hajde da se upoznamo!
» Odgoj djece
» ARHIVA VIJESTI...

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bosnjacki forum :: Muhabeti,druzenje i upoznavanje-
Idi na: