Bosnjacki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!
 
HomePortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim?

Go down 
5 posters
AutorPoruka
Hurejza
novi dzematlija
novi dzematlija
Hurejza



Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Empty
KomentarNaslov komentara: Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim?   Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Icon_minitimeThu Jan 01, 2009 2:17 am

Svima onima koji vole ljude i zele ublaziti njihovu nevolju!

Broj Humanitarnog telefona za pomoc Palestini je:

090 292 005 na ovaj poziv donirate 3,00 KM




Svi koji zele pomoci narodu Gaze, mogu to uraditi donacijom u Uredima Islamic Relief-a WW BiH i to u:

- Sarajevu, Jukiceva br. 75 radnim danima od 08:00 – 16:00 sati. Vise informacija na telefon: 033/ 666 234 , 666 233 , 061/891424, 061/199-519

- Tuzli, Safvet Bega Basagica br. 39. radnim danima od 08:00 – 14:00 sati. Vise informacija na telefon: 035/282-045 , 061/720 838


Broj Humanitarnog telefona za pomoc je:

090 292 005 na ovaj poziv donirate 3,00 KM



Broj racuna Islamic Relief-a WW za gradjane u Bosni i Hercegovini je:

NLB Tuzlanska banka: 1327310010025273

ZA DIJASPORU

Gradjani koji zive van Bosne i Hercegovine ne mogu koristiti humanitarni telefon
Broj racuna ISLAMIC RELIEF-a WW BIH za dijasporu je:

BENEFICIARY: ISLAMIC RELIEF WW
JUKICEVA 75, SARAJEVO 71000, BOSNA I HERCEGOVINA
ACCOUNT NO: 502022000-030000700-2

BENEFICIARY BANK: RAIFFEISEN BANK DD BOSNA I HERCEGOVINA
SWIFT: RZBABA2S
Current accounts with foreign banks:
EUR
Raiffeisen Zentralbank Oesterreich AG Wien RZBAATWW
NG Belgium Brussels BBRUBEBB
Commerzbank AG Frankfurt COBADEFF
Deutsche Bank AG Frankfurt DEUTDEFF
Kereskedelmi Es Hitelbank Budapest OKHBHUHB
Unicredito Italiano SPA Milano UNCRITMM
Bank Vipa Ljubljana ABANSI2X
Raiffeisen Bank Austrija Zagreb RZBHHR2X
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim?   Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Icon_minitimeThu Jan 01, 2009 2:35 am

Ya Rabb, Ti si Jedini koji sve moze i koji samo kaze budi i ono biva.
Tebe molimo da se smilujes nasoj braci u Palestini, a da spustis kaznu na narod iz Izraela.
Ya Rabb samo ih Ti mozes unistiti pa Tebe molimo da na njih spustis najvecu kaznu.


Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? 925999
Na vrh Go down
Hurejza
novi dzematlija
novi dzematlija
Hurejza



Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim?   Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Icon_minitimeThu Jan 01, 2009 3:02 am

ruku u džep, pa poslije dovi Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Lol
ma Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? 470613
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim?   Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Icon_minitimeFri Jan 02, 2009 12:12 am

Mi smo to vec uradile ovdje http://www.islamic-relief.nl/



Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? 919467
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim?   Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Icon_minitimeFri Jan 02, 2009 3:11 am

Allah dragi da im pomogne i primi nashu skromnu pomoc.... Amiiin!
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim?   Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Icon_minitimeFri Jan 02, 2009 1:45 pm

Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? 925999 na sve upucene dove!



Potpis ti je za 10 bicu prinudjena da te kopiram . Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? 464196
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim?   Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Icon_minitimeFri Jan 02, 2009 7:06 pm

Samo izvol'te Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? 470613
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim?   Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Icon_minitimeSat Jan 03, 2009 12:12 am

Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? F_reism_1d9b21b
Na vrh Go down
Hurejza
novi dzematlija
novi dzematlija
Hurejza



Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim?   Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Icon_minitimeSat Jan 03, 2009 2:34 am

ne da joj je potpis za 10 nego za osudu onaj ko ga ne postavi
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim?   Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Icon_minitimeSat Jan 03, 2009 5:47 am

Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? 666 Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? 57026 Ja kad god vidim Lejlin avatar mislim da sam ja, imala sam ga do skoro. Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? 905199

Mozhete i ovdje donirati insha'Allah

http://www.humanappeal.org.uk/Gaza_Appeal_December_2008.html?mid=75&did=1583

----------------------------------


Pozivom na broj 090292005 donirate 3KM za bracu i sestre u Palestini. Da vas Allah nagradi.
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim?   Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Icon_minitimeSun Jan 04, 2009 7:48 pm

Bismillah

DOVA ZA PALESTINU


Gospodaru, mi Te molimo, svjedočeći da nema drugog boga mimo Tebe, Ti si Jedini i Moćni, Ti nisi rodio niti si rođen i Tebi niko nije ravan! Allahu, nema drugog boga osim Tebe, Ti obilno daruješ, Ti si Stvoritelj nebesa i Zemlje i Tebi pripada sva Uzvišenost i Počast!

Allahu, neka je salavat i selam na našeg prvaka, Muhammeda, s.a.v.s., na njegove časne supruge, majke mu'mina i na njegovu porodicu, kao što si Ti donio salavat na porodicu Ibrahimovu; Tebi pripada zahvala i slava!

Naš Gospodaru, Tebi pripada zahvala, kao što priliči Tvojoj Uzvišenosti i nenadmašnoj Moći!

Allahu, Ti čuješ naše riječi, Ti vidiš naše mjesto i Tebi ništa naše nije skriveno. Upućujemo ti molbu onoga čija pleća su se Tebi ponizila i koji je prepustio sve Tebi. Obraćamo Ti se dovom poniznog i skrušenog roba. Molimo te naš Gospodaru da pomogneš našu braću i sestre u Palestini, od Tvojih i naših neprijatelja!

Allahu, otkloni od njih i od nas nevolje i strah, pokri njihove i naše sramote, uništi njihove i naše neprijatelje i osveti se onima koji njima i nama čine nasilje i koji njih i nas ponižavaju!

Allahu, ko bude želio islamu i muslimanima učiniti dobro, Ti to od njega primi i nagradi ga, a ko bude želio islamu i muslimanima zlo, učini da se njegovo zlo njemu vrati, neka njegove zle slutnje budu uzrokom njegove propasti i uništi ga kao što si uništio Ad i Semud!

O Ti Koji si objavio Knjigu i Koji pokrećeš oblake, uništi skupine neprijatelja, uništi Cioniste i pomozi nam protiv njih!

O Allahu, izliječi i očisti srca mu'mina!

Allahu, pokaži nam na neprijateljima islama veličinu Tvoje Moći, o Ti Kojeg ništa na nebesima i Zemlji ne može spriječiti!

Allahu, Ti si Gospodar potlačenih i naš Gospodar; kome nas prepuštaš, strancu koji nas muči i neprijatelju kojem si dopustio da vlada sa nama!

Ako Ti na nas nisi srdit, mi se ne brinemo i nadamo se samo Tvojoj Milosti!

Allahu, naša braća u Gazi, od Tebe traže pomoć, pa im pomozi i oni se na Tebe oslanjaju, pa ih ne prepuštaj nikome mimo Tebe!

Allahu, zaštiti ih kako Ti hoćeš i sa čime hoćeš, jer Ti možeš sve što hoćeš.

Allahu, oni su napadnuti, pa im pomozi, oni su gladni, pa ih nahrani, oni su bez odjeće, pa ih ogrni, oni su bosi, pa ih obuj, oni su bolesni, pa ih ozdravi, oni su preplašeni, pa ih učini sigurnim, oni su protjerani, pa ih zaštiti i oni su siromašni, pa im podari iz Svoje hazne!

Allahu, Tebi pripadaju riznice nebesa i Zemlje, pa im iz njih podari i otvori im bereket nebesa i Zemlje i zaštiti ih Svojom zaštitom!

Allahu, smiluj se bolesnicima i ranjenicima koji se nemaju čime liječiti, smiluj se gladnima i žednima, koji čak ni vode nemaju i smiluj se onima koji nemaju odjeće, u ovim zimski danima!

Allahu! Ti si nama i njima dovoljan i na Tebe se najbolje osloniti.

Allahu, molimo te da nam pomogneš da oslobodimo Mesdžidu-l-Aksa, iz ruku okupatora, uništi okove oko Mesdžida, vrati ga muslimanima i propiši nam da u njemu upotpunimo svoj namaz!

Allahu, uljepšaj nam naše vjerovanje, uljepšaj nam dunjaluk i ahiret i učini nam dunjalučki život ispunjen svakim dobrom, a smrt nam učini rasterećenjem od svih nedaća!

Allahu, učini nas od onih koji čine dobro, podari nam iz svake nedaće izlaz, iz svake brige, rasterećenje i iz svake teškoće olakšanje!

Allahu, povećaj nam, a nemoj nam umanjivati, podari nam, a ne uskrati nam, povećaj naš ugled, a nemoj nas poniziti, budi uz nas, a ne protiv nas i pomozi nas, a nemoj nam odmagati!

Allahu! Naredio si nam dovu i obećao si da ćeš je primiti!

Mi Te molimo, kao što si nam naredio, pa primi naše dove, kao što si obećao!

Uzvišen je naš Gospodar i daleko od onoga kako ga oni predstavljaju. Neka je selam na poslanike i neka je hvala Allahu, Gospodaru svjetova!


Nezim Halilović
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim?   Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Icon_minitimeSun Jan 04, 2009 9:01 pm

Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? 925999 Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? 364406
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim?   Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Icon_minitimeSun Jan 04, 2009 9:12 pm

Amiiin
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Empty
KomentarNaslov komentara: Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim?   Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Icon_minitimeSun Jan 04, 2009 11:20 pm



Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim?


Šta mi možemo uraditi u vezi pokolja muslimana u Palestini i drugim djelovima svijeta? Koji je naš stav u vezi pokolja muslimana u Palestini i drugim djelovima svijeta koji se dešavaju upravo sada, gdje kuće bivaju srušene, njive razrovane, djeca ubijena, ranjena i hapšena na ulicama, kuće bivaju bombardovane i ljudi su spriječeni od Židova i drugih da kupe hranu i piće koje im je potrebno?

Šta ja, kao musliman, mogu da uradim?
Hvala Allahu. Ti možeš:
- Učiniti dovu, i učiti kunut dovu u tvome namazu.
- Skupljati milostinju i poslati je putem povjerljivih kanala.
- Podržati slabe i potlačene na sve načine, uključujući tu medije i internet.
- Raditi na tome da učenjaci, daije, hatibi i pisci objasne tlačenje koje se dešava i nemarnost Ummeta, i da mobilišu Ummet za odbranu svetih mjesta.
- Provjeriti tvoju ličnu namjeru (nijet) u vezi borbe na Allahovom putu, i obratiti pažnju na to da li je ona u saglasnosti sa hadisom od Poslanika, neka su Allahov mir i blagoslovi na njega: "Svako ko umre a nije se borio na Allahovom putu ili nije imao nijet da to uradi, umro je sa osobinom licemjerstva (nifaka)." (Sahih Muslim, br.3533)
- Tražiti sva sredstava za izgradnju materijalne i moralne snage, u pripremi za sukob sa neprijateljem (u bitci).
- Podsjećati samog sebe i druge na vrline šehadeta na Allahovom putu i na izučavanja propisa o džihadu, i na ostavljanje ovoga svijeta.
- Nanositi što je više moguće štete neprijateljima koji su u ratu sa nama, sa bojkotovanjem njihovh proizvoda, njihovim verbalnim napadanjem i pisanjem da se oni ponize i uznemire, i ukazivati na njihov kufr i širk, i njihovo vrijeđanje Allaha, Njegovog Poslanika i vjernika, objavljujući što je više moguće u audio-vizualnoj i štampanoj medijskoj formi o ovoj ozbiljnoj temi, povezujući sve to sa islamskim vjerovanjem i riječima od Allaha i Njegovog Poslanika saws.
Molimo Uzvišenog i Svemoćnog Allaha da podrži Njegovu vjeru i učini da Njegova riječ prevlada.


Šejh Muhammed Salih el-Munedždžid

Proslijedi dalje, Allah swt te nagradio, amin.


AAminAA: komentar modifikovan dana: Sun Jan 04, 2009 11:58 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim?   Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Icon_minitimeSun Jan 04, 2009 11:33 pm

Al-Fath
Pobjeda

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

1. Mi ćemo ti dati sigurnu pobjedu

2. da bi ti Allah ranije i kasnije krivice oprostio, da bi blagodat Svoju tebi potpunom učinio, da bi te na Pravi put uputio

3. i da bi te Allah pobjedonosnom pomoći pomogao.

4. o­n uliva smirenost u srca vjernika da bi još više učvrstili vjerovanje koje imaju - a vojske nebesa i Zemlje su Allahove; Allah sve zna i mudar je -

5. da bi vjernike i vjernice uveo u džennetske bašče kroz koje će rijeke teći, u kojima će vječno boraviti, i da bi prešao preko hrđavih postupaka njihovih - a to je u Allaha veliki uspjeh -

6. i da bi kaznio licemjere i licemjerke i mnogobošce i mnogoboškinje koji o Allahu zlo misle - neka zlo njih snađe! Allah se na njih rasrdio i prokleo ih i pripremio na Džehennem, a grozno je o­n boravište!

7. Allahove su vojske nebesa i Zemlje; Allah je silan i mudar!

8. Mi šaljemo tebe kao svjedoka i kao donosioca radosnih vijesti i kao o­noga koji treba opominjati

9. da u Allaha i Poslanika Njegova vjerujete, i da vjeru Njegovu pomognete, i da ga veličate i da Ga ujutro i navečer hvalite.

10. o­ni koji su se zakleli na vjernost - zakleli su se, doista, na vjernost samome Allahu - Allahova ruka je iznad ruku njihovih! o­naj ko prekrši zakletvu krši je na svoju štetu, a ko ispuni o­no na što se obavezao Allahu, o­n će mu dati veliku nagradu.

11. Govoriće ti beduini koji su izostali: "Zadržala su nas stada naša i porodice naše, pa zamoli za nas oprost!" o­ni govore jezicima svojim o­no što nije u srcima njihovim. Reci: "Pa ko može promijeniti Allahovu odluku, ako vam o­n hoće nauditi, ili ako vam hoće kakvo dobro učiniti?" Allah zna o­no što radite.

12. Vi ste mislili da se Poslanik i vjernici nikada neće vratiti porodicama svojim; vaša srca su bila zadovoljna zbog toga i vi ste na najgore pomišljali, vi ste narod u duši pokvaren.

13. o­naj ko ne vjeruje u Allaha i Poslanika Njegova - pa, Mi smo za nevjernike razbuktali oganj pripremili!

14. Allahova je vlast na nebesima i na Zemlji, o­n prašta kome o­n hoće, a kažnjava koga hoće - Allah mnogo prašta i samilostan je.

15. o­ni koji su izostali sigurno će reći kada pođete da plijen uzmete: "Pustite i nas da vas pratimo!" - da bi izmjenili Allahove riječi. Reci: "Vi nas nećete pratiti, to je još prije Allah rekao!", a o­ni će reći: "Nije tako, nego, vi nama zavidite." A nije ni to, već o­ni malo šta razumiju.

16. Reci bedunima koji su izostali: "Bićete pozvani da se borite protiv naroda veoma hrabrog i moćnog, sve dok se ne pokori. Pa ako poslušate, Allah će vam lijepu nagradu dati, a ako izbjegnete, kao što ste i do sada izbjegavali, na muke nesnosne će vas staviti."

17. Nije grijeh slijepom, ni hromom, ni bolesnom!* o­noga koji se pokorava Allahu i Poslaniku Njegovu o­n će u džennetske bašče, kroz koje teku rijeke uvesti, a o­noga ko leđa okrene, patnjom nesnosnom će kazniti.

18. Allah je zadovoljan o­nim vjernicima koji su ti se pod drvetom na vjernost zakleli.* o­n je znao šta je u srcima njihovim, pa je spustio smirenost na njih, i nagradiće ih skorom pobjedom

19. i bogatim plijenom koji će uzeti, jer Allah je silan i mudar.

20. Allah vam obećava bogat plijen koji ćete uzeti, a s ovim je požurio i ruke ljudi je od vas zadržao - da bi to bio poučan primjer za vjernike i da bi vam na Pravi put ukazao -

21. i drugi, koji niste bili u stanju uzeti - Allah vam ga je dao, jer Allah sve može.*

22. A da su nevjernici s vama borbu zametnuli, sigurno bi se u bijeg dali i poslije ne bi zaštitnika ni pomagača našli -

23. prema Allahovu zakonu, koji odvazda važi, a ti nećeš vidjeti da se Allahov zakon promijeni.

24. o­n je zadržao ruke njihove od vas i vaše od njih usred Mekke, i to nakon što vam je pružio mogućnost da ih pobijedite - a Allah dobro vidi o­no što vi radite.

25. o­ni ne vjeruju i brane vam da pristupite Časnom hramu, i da kurbani koje vodite sa sobom do mjesta svojih stignu. I da nije bilo bojazni da ćete pobiti vjernike, muškarce i žene, koje ne poznajete, pa tako, i ne znajući, zbog njih sramotu doživjeti - Mi bismo vam ih prepustili. A nismo ih prepustili ni zato da bi Allah u milost Svoju uveo o­noga koga hoće. A da su o­ni bili odvojeni, doista bismo bolnom kaznom kaznili o­ne među njima koji nisu vjerovali.

26. Kad su nevjernici punili svoja srca žarom, žarom paganskim, Allah je spustio smirenost Svoju na Poslanika Svoga i na vjernike i obavezao ih da ispunjavaju o­no zbog čega će postati pravi vjernici - a o­ni i jesu najpreči i najdostojniji za to - a Allah sve zna.

27. Allah će obistiniti san Poslanika Svoga da ćete, sigurno, u Časni hram ući sigurni* - ako Allah bude htio - neki obrijanih glava, a neki podrezanih kosa, bez straha. o­n je o­no što vi niste znali znao i zato vam je, prije toga, nedavnu pobjedu dao.

28. o­n je poslao Poslanika Svoga s uputom i vjerom istinitom da bi je uzdigao iznad svih vjera. A Allah je dovoljan Svjedok!

29. Muhammed je Allahov poslanik, a njegovi sljedbenici su strogi prema nevjernicima, a samilosni među sobom; vidiš ih kako se klanjaju i licem na tle padaju želeći Allahovu nagradu i zadovoljstvo - na licima su im znaci, tragovi od padanja licem na tle. Tako su opisani u Tevratu. A u Indžilu: o­ni su kao biljka kad izdanak svoj izbaci pa ga o­nda učvrsti, i o­n ojača, i ispravi se na svojoj stabljici izazivajući divljenje sijača - da bi o­n s vjernicima najedio nevjernike. A o­nima koji vjeruju i dobra djela čine Allah obećava oprost i nagradu veliku.
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim?   Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Icon_minitimeTue Jan 06, 2009 10:31 pm

1. Cionistička gamad i spletkaroši koriste najpodlije metode kako bi ismijavali, ponižavali, dokrajčili i eliminisali našu braću u Palestini. Tako, jedna od tih metoda je i to što ih zovu na kućne telefone, dakle porodice i zastrašuju ih, prijete najgnusnijim riječima i time nastoje da demorališu našu braću. Zato, u znak podrške našoj braći, a koja i je potrebna u ovim trenutcima i moralno ponajviše, pozivajte našu braću u Gazi i izrazite im svoju podršku i upućujte im dove. Možete ih zvati na slijedeće brojeve:

00970825 (i dodajte 5 brojeva onako od prilike)
++++
00970822 (isto dodati 5 brojeva)
++++
00970828 (isto dodati 5 brojeva)
++++
00970821 (isto dodati 5 brojeva)
++++

Dakle ovo su brojevi iz Gaze, te pokušajte da ih pozovete, bilo da dobijete neku firmu, udruženje ili neku porodicu
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim?   Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Icon_minitimeTue Jan 06, 2009 10:35 pm

Ada ja bi ih pozvala samo ne znam sta da im kazem ,jer ne znam arapski jezik.
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
takvaran



Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim?   Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Icon_minitimeTue Jan 06, 2009 11:51 pm

I ja isto neznam Arpaski....
sigurno neko od brace u Palestini i Engleski govori..a tu neznam kako bi se razumeli ja gotovo sve razumem ali kad treba da pricam da Allah sacuva onog ko bi me sluso..

To bi bilo jako ljepo pricati sa nekom iz Palestine Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Icon_rolleyes
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim?   Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Icon_minitimeFri Jan 16, 2009 9:18 pm

Kada je počela agresija na Gazu, pokrenuta je akcija postavljanja palestinskih simbola na FB profil slike. Mi iz bosanskog networka smo uglavnom koristili sliku onog palestinskog dječaka sa zastavom, ostali su koristili neke druge, ali sve u svemu, akcija je bila vrlo uspješna, jer je stvarno odaziv bio veliki.

Najkonkretniji način na koji možemo pomoći Palestini, a Boga mi i odmoći Izraelu je sveopći bojkot svega št dolazi iz Izraela. Mislim da smo svi koji smo članovi ove grupe svjesni toga, čim smo tu

Jedan ovakav bojkot je bio jezičac na vagi koji je srušio apartheidsku Južnoafričku republiku. Ali u tome se uspjelo jer je to bio jedan ogromni, međunarodni, međureligijski pokret. Da bi nešto postalo tako veliko da može utjecati na politička zbivanja u svijetu, makar malo, onda mu se mora pristupiti ozbiljno i planski kako bi se kod ljudi probudila svijest potrebe bojkotovanja ovakvih zločinačkih režima, i kako bi se kod ljudi probudila svijest da je potrebno da se aktivno uključe u popularizaciju i promoviranje samog bojkota.

Bojkot Izraela se u određenoj količini provodi već godinama, međutim, nikad nije uspio prerasti u nešto veliko i dobro organizirano. Uglavnom se ljudi pojedinačno ili u nekim manjim grupama odlučuju za to, ali bojkot nikad nije dostigao onaj level koji zaslužuje i koji je potreban u ovom slučaju.

Na nekim vrlo popularnim stranicama ( Guradian.co.uk npr. ) se puno priča o bojkotu, i mnogo ljudi je već izjavilo da će nakon svega viđenog ovih dana i sami bojkotovati izraelske proizvode. I ovdje na Facebooku pričamo o tome, i na nekim drugim stranicama itd..

Najbolje bi bilo da je sve to nekako uvezano, pa da se mogu raditi zajedničke akcije promoviranja bojkota, ali nije to lako napraviti u samom startu, zato sad na početku trebamo raditi na tome bar na pojedinačnim mjestima gdje se okupljaju ljudi koji su spremni za bojkot, i koji su spremni za aktivizam oko njegovog predstavljanja masama, i njegovog omasovljivanja.

E tu dolazimo opet do avatara tamo negdje sa početka ovog teksta. Kako rekoh, ti avatari su bili odlična ideja, ali ti avatari trenutno samo iskazuju našu podršku narodu Palestine, ali nude malo konkretnoga oko pomaganja narodu Palestine.

I zato ću ovdje iznijeti prijedlog oko kojeg su se složili svi sa kojima sam pričao oko toga :

STAVIMO NA NAŠE PROFIL SLIKE OVU SLIKU O BOJKOTU IZRAELA!


https://www.facebook.com/topic.php?uid=47545495058&topic=7889

Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? N60072649216380422424mt0

Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? 42116697yt8

Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Islambosnane4
Na vrh Go down
Sponsored content





Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim?   Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim? Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Pokolj u Gazi - Šta ja mogu da uradim?
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Maturanti "Gazi Isa-beg" medrese otputovali na Umru
» ARHIVA VIJESTI...
» PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bosnjacki forum :: Politika,vijesti,aktuelnosti-
Idi na: