Bosnjacki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!
 
HomePortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 ŠTRPCI – BEZ MEZARJA

Go down 
3 posters
AutorPoruka
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
takvaran



ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Empty
KomentarNaslov komentara: ŠTRPCI – BEZ MEZARJA   ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Icon_minitimeSat Feb 28, 2009 12:42 am

ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Dsc00044
Danas se navrsava 16. godina od otmice putnika voza 671 u stanici Strpci.
Toga 27. februara 1993. godine voz koji je saobracao na relaciji Beograd – Bar zaustavljen je u stanici Strpci i od strane cetnika koju je predvodio Milan Lukic.

Iz voza je uvidom u licne karte izvedeno, a kasnije na najsvirepiji nacin ubijeno 19 putnika (18 Bošnjaka i 1 Hrvata) koje su otele, a kasnije i ubile, paravojene jedinice koje je kontrolisala Vojska Republike Srpske.

Većina ubijenih bili su iz Prijepolja, Bijelog Polja, Berana, Podgorice i Bara.

Za zločin u Štrpcima optuženi su pripadnici paravojnih formacija pod komandom Milana Lukića. Prema navodima optužnice, grupa vojnika koju je predvodio Milan Lukić 27. februara 1993. godine, tačno u 15 časova i 48 minuta, iz voza koji je saobraćao na liniji Beograd-Bar izvela je 19 putnika, a zatim ih kamionom prebacila u Višegradsku banju, gde su posle mučenja ubijeni.



Za otmicu putnika odlukom Višeg suda u Bijelom Polju na 15 godina zatvora osuđen je Nebojša Ranisavljević iz Despotovca. Vrhovni sud Crne Gore potvrdio je tu presudu.

Danas je u Prijepolju odrzana komemarativna akademija.
Pokuso sam nesto slikati.
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
takvaran



ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠTRPCI – BEZ MEZARJA   ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Icon_minitimeSat Feb 28, 2009 12:51 am

ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Dsc00036u


ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Dsc00038
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
takvaran



ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠTRPCI – BEZ MEZARJA   ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Icon_minitimeSat Feb 28, 2009 12:55 am

ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Dsc00039



ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Dsc00040
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠTRPCI – BEZ MEZARJA   ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Icon_minitimeSat Feb 28, 2009 8:15 pm

MashAllah. Jesili i ti medju prisutnima ,vidim naroda je bilo dosta?
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
takvaran



ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠTRPCI – BEZ MEZARJA   ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Icon_minitimeSat Feb 28, 2009 10:42 pm

Jesam cim sam ja slikao.. mora sam biti tu... ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Icon_lol
Da naroda je bilo dosta elhamdullilah... u odnosu na prethodne godine..
Ja sam bio negde u sredini mase.
Pa nisam bas slikao dobro...
Evo ovde slike
http://www.islamskazajednica.org/index.php?option=com_ezine&task=read&page=2&category=12&article=2185


a ima i video ...

http://www.islamskazajednica.org/index.php?option=com_content&task=view&id=2186&Itemid=755
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠTRPCI – BEZ MEZARJA   ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Icon_minitimeSat Feb 28, 2009 11:00 pm

Eh meni promakla to zadnje da si ti bio fotograf halali. ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Icon_biggrin
Na vrh Go down
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija
eko87



ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠTRPCI – BEZ MEZARJA   ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Icon_minitimeSat Feb 28, 2009 11:59 pm

Koji si ti Takvaran da ti nađem odmah seku kakvu?ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Icon_biggrin
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
takvaran



ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠTRPCI – BEZ MEZARJA   ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Icon_minitimeMon Mar 02, 2009 6:19 pm

sve je u redu Lejla.... ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Lol


nisam nesto ni gledao slike na islamskojzajednici...
tesko da je mene stigo neko slikati....
bio sam u sredini mase ŠTRPCI – BEZ MEZARJA 905199
Jesi li ti brate naso sebi???
Na vrh Go down
Sponsored content





ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ŠTRPCI – BEZ MEZARJA   ŠTRPCI – BEZ MEZARJA Icon_minitime

Na vrh Go down
 
ŠTRPCI – BEZ MEZARJA
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bosnjacki forum :: Politika,vijesti,aktuelnosti-
Idi na: