Bosnjacki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!
 
HomePortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ne propustite postiti u četvrtak - dan Arefata

Go down 
AutorPoruka
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
takvaran



Ne propustite postiti u četvrtak - dan Arefata Empty
KomentarNaslov komentara: Ne propustite postiti u četvrtak - dan Arefata   Ne propustite postiti u četvrtak - dan Arefata Icon_minitimeWed Nov 25, 2009 3:05 pm

Postovano braco i cjenjene sestre podsjecamo vas da je u cetvrtak 26.11.2009 dan Arefata, odnosno da je tada deveti dan mjeseca zul-hidzeta, dan uoci Kurban bajrama i taj dan ko isposti ima ce ogromnu nagradu. Ne propustimo da ispostimo ovaj dan, jer rekao je Poslanik, savs, za post u tom danu:

""Post u ovom danu iskupljuje grijehe prošle i ostatak tekuće godine!" (Hadis bilježi Muslim) Također se prenosi od Allahovog Poslanika a.s. da je rekao: "Nikada šejtan nije manji, poniženiji, udaljeniji od dobra i ljući kao što je to na dan Arefata. A to je radi toga sto vidi kako silazi Allahova milost što Allah oprašta velike grijehe..." (Hadis bilježi imam Malik u njegovom poznatom djelu El-Muwetta).

Isto tako prenosi se od Aiše r.a. da je Allahov Polsanik a.s. rekao: "Nema ni jednog dana u kome Allah oslobodi više robova od džehennemske vatre kao što je to slučaj sa danom Arefata. Allah dž.š. se se spusti na dunjalučko nebo, te se pred melekima pohvali iskazujući svoj ponos sa Svojim robovima govoreći:"Šta ovi žele?" A u drugoj predaji se navodi nastavak gdje se kaže: "Budite svjedoci, meleki moji, da sam ja njima oprostio!" (Muslim, En-Nesai)


n-um.com

''Ti opominji, a opomena će, doista, koristiti vjernicima.'' Ez-Zarijat, 55
Na vrh Go down
 
Ne propustite postiti u četvrtak - dan Arefata
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bosnjacki forum :: Islam-
Idi na: