Bosnjacki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!
 
HomePortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Muhamed i Kerim postaju Michael i Kevin

Go down 
5 posters
AutorPoruka
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Muhamed i Kerim postaju Michael i Kevin Empty
KomentarNaslov komentara: Muhamed i Kerim postaju Michael i Kevin   Muhamed i Kerim postaju Michael i Kevin Icon_minitimeWed May 28, 2008 6:43 pm

London - Kako javlja "Sunday Times", sve više mladih ljudi koji žive u Engleskoj, a imaju islamska imena, odlaze u ured za ''anglizaciju'' svojih imena, te tako umjesto primjerice Mohammed ili Karim, biraju nova imena tipa Michael, Kevin i slično.

"Sunday Times" prenosi u svome članku izvješće agencije Kathpress, ne navodeći ima li ovaj trend veze i s eventualnom promjenom vjere.

Tako je brojka ljudi koji su promijenili ime od 2001. godine (20.000 osoba) narasla na čak 70.000 u 2007.

U Velikoj Britaniji je procedura promjene imena jednostavna, jeftina i brza.

Cijena promjene imena je 45 eura, a cijela papirologija obavi se za nekoliko sati.

Voditelj nadležnog ureda ("Deed Poll Service") Mike Barrett izjavio je za "Sunday Times" kako se mnogi ljudi na ovaj korak odlučuju iz prostog razloga jer njihovo originalno ime bude pogrešno izgovarano.

Navodi primjer Uzbekistanca koji se zvao Awlar Acherow, a novo ime mu je Adrian Barry Roberts.

Osim muslimana, imena mijenjaju i Kinezi, Rusi, Poljaci, Indijci i drugi, kako bi što bolje prošli u svakodnevnom životu, pri pronalasku posla itd.

Pincom
Na vrh Go down
Muslimah
novi dzematlija
novi dzematlija




Muhamed i Kerim postaju Michael i Kevin Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Muhamed i Kerim postaju Michael i Kevin   Muhamed i Kerim postaju Michael i Kevin Icon_minitimeTue Jun 03, 2008 6:41 pm

assalamu alaikum wa rahmatllahi wa barakatahu

ovo nemogu da vjerujem
kako moze musliman promjeniti svoje ime tek tako subhanallah
i jos tako ruzno ime kao KEVIN bljak
to stvarno nevjerujem pogotovo ne u velikoj britaniji dje tolko engleza prelazu u islam :x
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Muhamed i Kerim postaju Michael i Kevin Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Muhamed i Kerim postaju Michael i Kevin   Muhamed i Kerim postaju Michael i Kevin Icon_minitimeThu Jun 05, 2008 8:37 pm

Sto se cudis seki koliko je samo bosnjaka dalo djeci vlaska imena za vrijeme komunizma i koliko ih jos dan danas daje kad se vise ne mogu pravdati komunizmom i neznanjem.
Na vrh Go down
Sultanija
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
Sultanija



Muhamed i Kerim postaju Michael i Kevin Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Muhamed i Kerim postaju Michael i Kevin   Muhamed i Kerim postaju Michael i Kevin Icon_minitimeSat Jun 28, 2008 2:33 am

Ako je istina sram ih bilo .
Ali kad bolje razmislim da su oni muslimani nebih oni to ni radili
to su samo slucajni muslimani po imenu ,a takvih danas ima puno.
Nije svako sa muslimanskim imenom i musliman.
Na vrh Go down
Emetullah
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
Emetullah



Muhamed i Kerim postaju Michael i Kevin Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Muhamed i Kerim postaju Michael i Kevin   Muhamed i Kerim postaju Michael i Kevin Icon_minitimeSat Jun 28, 2008 4:34 am

Lejla (citat):
Sto se cudis seki koliko je samo bosnjaka dalo djeci vlaska imena za vrijeme komunizma i koliko ih jos dan danas daje kad se vise ne mogu pravdati komunizmom i neznanjem.

danas je sve moguce vise se namamo cemu cuditi, kada sam cula da je jedan tzv. ''musliman'' dao svojoj djeci imena andjela i luka doslo mi da povratim fuj. To rade samo ljudi koji se stide svoje vjere i svoga porekla da nas Allah sacuva od toga... i sto je najgore svi se pravdaju sa tim ''pa mi zivimo u 21 vijeku''
haha 21 vijek da neznas gdje ti je cerka do sabaha i s kim provodi vrijeme Muhamed i Kerim postaju Michael i Kevin Lol
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Muhamed i Kerim postaju Michael i Kevin Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Muhamed i Kerim postaju Michael i Kevin   Muhamed i Kerim postaju Michael i Kevin Icon_minitimeSat Jun 28, 2008 10:43 am

Ima svasta ovih dana, ljudi se stide svojih ljepi imena subhanAllah!
bude mi tako krivo sto se najljepse ime baca pod noge.
Malo koje musko, koje ima ime Muhamed je jos zvan tim iemnom, pretezno to postane Muhi, Mo, Hamo itd.

Iskreno da vam kazem i moje ime mi je prije bilo ruzno, ma da ga nisam mjenjala.
Sad kad znam sta znaci meni se mnogo svidja elhamdulillah! Muhamed i Kerim postaju Michael i Kevin Icon_biggrin
Na vrh Go down
Sponsored content





Muhamed i Kerim postaju Michael i Kevin Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Muhamed i Kerim postaju Michael i Kevin   Muhamed i Kerim postaju Michael i Kevin Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Muhamed i Kerim postaju Michael i Kevin
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Muhamed s.a.w.s., u Tori i Bibliji

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bosnjacki forum :: Drustvo-
Idi na: