Bosnjacki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!
 
HomePortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zene- izmedju mode i zdravlja

Go down 
+2
Amatullah
Haris
6 posters
AutorPoruka
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeSat Jun 07, 2008 5:32 pm

Zene- izmedju mode i zdravlja Imageslgrivierablackwo9

Štikle djevojkama uzrokuju staračke tegobe
Otprilike trećina žena koje nose visoke pete pati od konstantnih bolova, a isto toliko njih često padne i zadobije ozljede.


Visoke pete uništavaju zdravlje žena, zbog čega na tisuće njih godišnje završi u bolnici, tvrde znanstvenici, piše TheSun.

Visok stil - bolan pad

Otprilike trećina žena koje nose visoke pete pati od konstantnih bolova, a isto toliko njih često padne i zadobije ozljede.

Britanski liječnici tvrde kako su najgore tinejdžerke kod kojih su cipele 'visokog stila' jako popularne. Djevojke koje počnu nositi cipele na visoku petu još prije 18. godine imaju 50% veću vjerojatnost patiti od problema s kukovima, no što su to imale njihove mame. Njih puno ranije pogađaju i problemi s jakim bolovima u donjem dijelu leđa.

Sve kao glumice

Jedna od deset Europljanki nosi visoke pete tri dana u sedmici, po uzoru na glumice kao što su Sarah Jessica Parker, Kylie Minogue i Victoria Beckham.

Međutim, ni balerinke u koje je zaljubljena Amy Winehouse nisu cipele koje bi preporučili liječnici. One ne pružaju nikakav oslonac te uzrokuju bolove u mišićima i slabe zglobove što može dovesti do 'krivog gaza' i ozljeda.

Do ovih zaključaka došla je tvrtka MBT koja proizvodi cipele, nakon što je u saradnji s liječnicima provela istraživanje na više od 1000 djevojaka.

Fizioterapeut Joshua Wies upozorava kako će zbog cipela velik broj mladih djevojaka trebati vrlo ranu zamjenu kuka, a užasava ga i zabrinjava što djevojke ispod 18 godina zbog štikli prolaze kroz probleme koji su povezani sa ženama treće životne dobi.

JAVNO
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeSat Jun 07, 2008 6:24 pm

Ja bez ovih nikuda ne idem Zene- izmedju mode i zdravlja Lol

Zene- izmedju mode i zdravlja Tb_shoes
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeSat Jun 07, 2008 6:52 pm

Šta je ovo: čitav arsenal obuvnog materijala? :O
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeSat Jun 07, 2008 7:13 pm

Jesi li ti ovo Harise rijesio da postanes ''OBUCAR'' inshAllah. Zene- izmedju mode i zdravlja Lol
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeSat Jun 07, 2008 7:14 pm

Papučar. Zene- izmedju mode i zdravlja 18927
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeSat Jun 07, 2008 8:03 pm

Zene- izmedju mode i zdravlja Vgsns3
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeSat Jun 07, 2008 8:31 pm

Haris (citat):
Papučar. Zene- izmedju mode i zdravlja 18927

MashAllah Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_biggrin


Zene- izmedju mode i zdravlja Papucarcz0
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeTue Jun 24, 2008 6:00 pm

Amina te srednje cipelice su bas ljepe..

Ja imam cipela sa podpeticom, ali ih nikad nisam obukla. Volim da imam, neki sakupljaju novac a ja cipele Zene- izmedju mode i zdravlja 905199

meni je i ovo dobro
Zene- izmedju mode i zdravlja 466982817_2ee2481b3f
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeTue Jun 24, 2008 7:08 pm

Ja volim sa onom manjom potpeticom to jest sa platformom i da mi po mogucnosti ne lupaju kad hodam samo je takve malo teze naci.Inace patike nosim dosta cesto.

Ja nosim nesto slicno ovom:

Zene- izmedju mode i zdravlja Nikehnt7
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeTue Jun 24, 2008 7:14 pm

Vidite ovo nisam do sad ni znala da NIKE imaju ovakvu vrstu obuce .

Zene- izmedju mode i zdravlja 1807730255ix8qcc9
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeTue Jun 24, 2008 7:25 pm

Mahnoor (citat):

Zene- izmedju mode i zdravlja 466982817_2ee2481b3f

Uff starke , nekad sam ih non-stop nosala . ... sad neshto ne... a moracu jedne da uzmem. Super su komotne Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_biggrin

Samo ne ovakve duboke... onu drugu vrstu volim.

Ih Lela, ove sandale su katastrofa...
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeTue Jun 24, 2008 7:27 pm

Eh slicne tim sam ja nekad nosila ,a sad ih ne bi obukla ni da mi plate . Zene- izmedju mode i zdravlja Lol
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeTue Jun 24, 2008 10:29 pm

pa Lejla.. fino bona stoje ispod jilbaba Zene- izmedju mode i zdravlja 18927
hajd ba nismo ni mi sestre staromodne.. ejss da im je bilo! Zene- izmedju mode i zdravlja 905199
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeTue Jun 24, 2008 10:32 pm

Sa onim sandalam čovjek na kipera da se popne... Ovo valja molerima.
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeTue Jun 24, 2008 10:36 pm

Koja od sestara bi obukla takve (sa carapama naravno) i onda bas carsijom.. Zene- izmedju mode i zdravlja 148674 Zene- izmedju mode i zdravlja 148674


Ako prezivi perem joj sudje 3 dana Zene- izmedju mode i zdravlja 666
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeTue Jun 24, 2008 10:39 pm

Cuj molerima NIKE sandale,ali seki mozda su i carape iste marke . Zene- izmedju mode i zdravlja 546447 Zene- izmedju mode i zdravlja 546447 Zene- izmedju mode i zdravlja 546447


Lejla: komentar modifikovan dana: Tue Jun 24, 2008 10:41 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeTue Jun 24, 2008 10:41 pm

Nemojte tako... Imate musliman(k)e moderniste, liberalizovane.
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeTue Jun 24, 2008 10:43 pm

ja ba.. skinny jeans, sandale i povis himaar Zene- izmedju mode i zdravlja 148674 Zene- izmedju mode i zdravlja 148674 nova moda 2008
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeTue Jun 24, 2008 10:44 pm

Haris (citat):
Sa onim sandalam čovjek na kipera da se popne... Ovo valja molerima.


Zene- izmedju mode i zdravlja 624117 Zene- izmedju mode i zdravlja 624117 Zene- izmedju mode i zdravlja 624117 Zene- izmedju mode i zdravlja 624117 Zene- izmedju mode i zdravlja 624117 sto me nasmija,ma kakvim molerima da polome glave jeli? Zene- izmedju mode i zdravlja 546447 Zene- izmedju mode i zdravlja 546447 Zene- izmedju mode i zdravlja 546447


Dina: komentar modifikovan dana: Tue Jun 24, 2008 10:44 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeTue Jun 24, 2008 10:44 pm

E brate da je tebi samo jednom prosetati Amsterdamom pa da vidis sta je ''moda'' mini suknja i marama na glavi .
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeTue Jun 24, 2008 10:48 pm

Ima toga i po Sarajevu...
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeTue Jun 24, 2008 11:28 pm

Al opet mi nekako najcudnije kad vidim ih pokrivene, a kao da su prvo zamotale peskir oko glave.
pa onda hidzab i po njemu masnice, il ga ispeltu.
a vam oci kao da su tintu razmazale
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeTue Jun 24, 2008 11:43 pm

Meni isto nisu jasne ove sestre iz Turske zasto prave one grbe na glavi, pa im na glavi bude grba isto kao u kamile jako ruzno za vidjeti ,a vecina ih bas to pravi na glavi? Mozda one misle im je lijepo ali meni bas ruzno izgleda onako.
Na vrh Go down
Hanuma
novi dzematlija
novi dzematlija
Hanuma



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeMon Jul 07, 2008 1:06 am

Dopadaju mi se strake,i nosim ih cesto al vise plitke nego te duboke,volim i
malo visu petu al ne kao te sandale,sve ono u normalni ma klasicno brate
to nama i pripada.
A sto se tice noslnje i marama,ja ovdje gdje zivim nema takvih da nose tako marame
vjerujte da su sve jako lijepo zavije i postuju ono sve,bas su birale i mis marame,
naravno sto je izazvalo veliku pole,iku u Danskoj uhhhhh svi bili ljuti ma ´nevole nas
brate. Zene- izmedju mode i zdravlja 732563
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeMon Jul 07, 2008 1:10 am

miss marame? Zene- izmedju mode i zdravlja 546447 Zene- izmedju mode i zdravlja 546447

zar nije poenta marame da zena ne pokazuje sovju ljepotu.. il sam ja polupala loncice Zene- izmedju mode i zdravlja 546447

SubhanAllah sta nece izmisliti
Na vrh Go down
Hanuma
novi dzematlija
novi dzematlija
Hanuma



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeMon Jul 07, 2008 1:13 am

To je bilo lijepo organizovano,i sve su imale marame,nijedna ona nije skinula nit skida svoju maramu,al su marame tako bile lijepe u raznim sarama bojama pa i raznim krojevima.Ja znam da je to haram,al allah zna najbolje.
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitimeThu Aug 21, 2008 11:57 pm

Sto se tice tih mode show, to nama jeste haram, a na drugu stranu jeste ljepo pokazati kjafirima da se i mi znamo fino da ubucemo.

Ovdje gdje ja zivim ima turkinja, i u njih je ''uska suknja, kosuljica i marama sarena''
i to je ovim kjafirima fino, jos ako je neki manji sal to je i bolje. u skoli takih mnogo ima..
i onda naidem ja sa svojim marokankama... zauzmemo put a sve u crnom, ma svi se sklanjaju odmah, samo vidis kako nas gledaju Zene- izmedju mode i zdravlja 905199
Na vrh Go down
Sponsored content





Zene- izmedju mode i zdravlja Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Zene- izmedju mode i zdravlja   Zene- izmedju mode i zdravlja Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Zene- izmedju mode i zdravlja
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Eliksir zdravlja-Jabukovo sirce!
» ARHIVA VIJESTI...
» Osjetljiva pitanja: udaranje zene u Islamu
» IZRAELSKI LISTOVI IZBRISALI ZENE SA FOTOGRAFIJA VLADE

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bosnjacki forum :: Ljepota i zdravlje-
Idi na: