Bosnjacki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!
 
HomePortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 MANTIJE ...

Go down 
+4
Dina
Mahnoor
Sultanija
Lejla
8 posters
AutorPoruka
Lejla
Admin
Admin
Lejla



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 7:50 pm

MANTIJE ... Mantijenepecenesk0

MANTIJE ... Mantijegotoveutepsijime0
Na vrh Go down
Sultanija
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
Sultanija



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeSat Jun 28, 2008 2:41 am

Ziva bila napisi sad kako se to pravi.
Nisam to nikad jela. MANTIJE ... Icon_biggrin
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeSat Jun 28, 2008 10:39 am

Lejlooo recept!!
Ni ja nikad nisam pravila mantije, al moracu jendom inshAllah ipak sam ovdje u krugu gdje to moram da znam MANTIJE ... 905199
Na vrh Go down
Sultanija
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
Sultanija



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeThu Jul 10, 2008 8:27 pm

Nista od recepta ,haman Lejla ne zaviruje ovdje . MANTIJE ... Icon_lol
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeThu Jul 10, 2008 8:31 pm

Sultanija (citat):
Nista od recepta ,haman Lejla ne zaviruje ovdje . MANTIJE ... Icon_lol


Ma to vam je lako nije uopste tesko MANTIJE ... 905199

Sad cemo zvati glavnu kuharicu da nam da i recept MANTIJE ... 175450 ,inace ja znam da ih pravim samo nikad ih ne pravim po receptu MANTIJE ... 546447 MANTIJE ... 546447 MANTIJE ... 546447
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeThu Jul 10, 2008 8:32 pm

Ada zavirujem samo ne mogu da stignem na sve strane .Sad cu ja vama sve u slikama postirai ovdje . MANTIJE ... 546447
Na vrh Go down
Sultanija
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
Sultanija



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeThu Jul 10, 2008 8:33 pm

Lejla (citat):
Ada zavirujem samo ne mogu da stignem na sve strane .Sad cu ja vama sve u slikama postirai ovdje . MANTIJE ... 546447

Hajde ziva nam bila hanumo nasa. MANTIJE ... Icon_biggrin
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeThu Jul 10, 2008 8:34 pm

MANTIJE ... Jufkavj2

Evo ovo je jufka za mantije,isto kao za pitu jedina razlika sto se ovdje u tijesto doda malo sode .
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeThu Jul 10, 2008 8:36 pm

MANTIJE ... Mesomljevenoyb4

MANTIJE ... Prasasj3

Mljeveno meso i prasa a moze i luk nije bitno .Takodje umjesto mesa moze biti sir ili ako zelite i przne mogu biti.
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeThu Jul 10, 2008 8:39 pm

Ima vise nacina kako umotati to jest saviti mantije, ja to radim na najednostavniji nacin savijam ih isto kao i pitu i posle ih secem na sitne komadice i redjam u tepsiji .To izgleda upravo ovako.

MANTIJE ... Mantijenepecenesk0

Mantije jos nepecene.
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeThu Jul 10, 2008 8:44 pm

Zatim ih pecem i kad onako fino porumene i budu pecene izvadim ih iz rerne malo sa ruke onako poprskam vodom .

Zatim:

MANTIJE ... Mlijekozamantijema6

Jogurt,bijeli luk i so smjesa za polivanje mantija .

Jogurt izliti u vecu zdjelu ,zatim dodati sitno iseckani bijeli i posoliti .Tom smjesom preliti pecene mantije ,zatimmih pokriti i ostaviti neko vrijeme da odstoje kako bile mekane i spremne za jelo.
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeThu Jul 10, 2008 8:45 pm

MANTIJE ... Mantijegotoveutepsijime0


Evo manrije su gotove . PRIJATNO!

MANTIJE ... Mantijenatanjirubw5
Na vrh Go down
MINAA
novi dzematlija
novi dzematlija
MINAA



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeThu Jul 10, 2008 8:54 pm

Cure evo i recept od Lejlinih Mantija MANTIJE ... 905199

{M a n t i j e}

Lejline mantije

Tjesto za jufku:
1 kg .brašna
1/2 l mlake vode
kašičica soli

Za punjenje:
1 kg. mljevenog telećeg mesa
4 glavice isitnjenog crnog luka
so, biber ,Jogurt
250 gr. maslaca
Nacin pripreme:
Brašno, mlaku vodu i so zamjesiti u glatko tjesto, u obliku lopte, i pustiti da
odstoji pola sata. Tjesto poslije premjesiti još jednom, i pustiti da odstoji
još sat vremena kako bi nadošlo. Za to vrijeme napraviti smjesu za punjenje:
dobro pomješati mljeveno teleće meso, sitno isjeckani crni luk, so i biber.
Kada je tjesto naraslo, podjeliti ga na tri djela u obliku lopte. Svaku loptu
razvući u veliku tanku koru, preliti je rastopljenim maslacem. Kore stavljati
jednu na drugu i puniti.
Punjenje:
Ivice kore puniti smjesom od mesa, sitno isjeckanog luka, soli i bibera.
Potom, koru saviti u rolnu. Rolnu sjeći na male komade, veličine 2 cm.
Te sitne komade napunjene kore sa obe strane saviti, tako da svako parče
ude dobro zatvoreno. Sve poredati u podmazan pleh. Mantije onda poprskati
maslacem, i peći u jako zagrijanoj rerni (na temperaturi od 250 stepeni), dok
ne porumeni. Kada porumene, smanjiti temperaturu i dalje peći, dok mantije
ne postanu hrskave . Preliti ih jogurtom, vratiti u rernu i peći još 10 minuta.
Mantije možete služiti uz jogurt.

Bujrum i prijatno:
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeThu Jul 10, 2008 8:58 pm

MANTIJE ... 624117 MANTIJE ... 624117 MANTIJE ... 624117 Lejline mantije MANTIJE ... 546447 MANTIJE ... 546447 MANTIJE ... 546447
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeThu Jul 10, 2008 8:58 pm

Joj Mino moja ja skroz zaboravila da se taj recept nalazi na tvom blogeru ,jer ja to inace pravim bez recepta. MANTIJE ... 546447
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeThu Jul 10, 2008 9:10 pm

Imam ja recept za josh ljenje mantije MANTIJE ... Icon_biggrin

Pakovanje gotovih kora i po zhelji smjesa za filovanje . MANTIJE ... Icon_biggrin
Na vrh Go down
Sultanija
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
Sultanija



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeThu Jul 10, 2008 9:13 pm

AAminAA (citat):
Imam ja recept za josh ljenje mantije MANTIJE ... Icon_biggrin

Pakovanje gotovih kora i po zhelji smjesa za filovanje . MANTIJE ... Icon_biggrin

Jeli se ove onda zovu Aminine mantije MANTIJE ... Icon_lol
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeThu Jul 10, 2008 9:15 pm

Jok ,nego mantije za lijenje domacice. MANTIJE ... 546447
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeThu Jul 10, 2008 9:25 pm

MANTIJE ... 546447 MANTIJE ... 546447 MANTIJE ... 546447

Kakav je recept za "crnogorske" mantije ?

Da nisu "nagotovo" ? MANTIJE ... Icon_biggrin
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeThu Jul 10, 2008 10:22 pm

Crnogorske mantije:

Ugrijte šporet na oko 150 C.
Upalite kompjuter.
Kucajte u Google Images: mantije
Sacekajte dok mantije ne budu zlatno baron boje.
Kopirajte link na vaš forum.

Ovakav recept dovoljan je za jelo za 4 osobe. Prijatan apetit!
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeThu Jul 10, 2008 11:27 pm

Eh sto su te dobre mantije MANTIJE ... 546447 MANTIJE ... 546447 MANTIJE ... 546447 MANTIJE ... 546447 MANTIJE ... 546447
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeThu Jul 10, 2008 11:48 pm

Wooow haris! MANTIJE ... Affraid Nisam mogla ni zamisliti da se u tebi krije tako dobar kuhar!!!

Lejla.. ono meso isto mozak MANTIJE ... 546447
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeThu Jul 10, 2008 11:50 pm

Meso je mljeveno . MANTIJE ... 905199

Harise a dali rerna treba biti zagrijana i tokom jela ili samo prilikom pripreme istoga ? MANTIJE ... 546447
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeThu Jul 10, 2008 11:55 pm

Jesi i ti Lejla... To je samo da ne bude da se spremale mantije samo za kompjuterom. :-P
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeThu Jul 10, 2008 11:55 pm

Pa lejla ja mislim da se njegove mantije ''sushe''
jer na 150 ih nikad nece ispeci MANTIJE ... 905199

btw.
Kad mantije zalijes jogurtom, nevracas ih u rernu ili??
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 12:00 am

Na koga se odnosi pitanje seko Manhoor na mene ili na brata Harisa? MANTIJE ... 546447
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 12:06 am

Pa koje od vas prije stigne da mi odgovori..

Ostala bi gladna po vama..
Svako meni govori da jedem jedem a niko da mi stavi nesto u tanjir cccc MANTIJE ... Icon_lol
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 12:07 am

Mahnoor (citat):

Kad mantije zalijes jogurtom, nevracas ih u rernu ili??

Ja ih vratim malo .... toliko da se jogur nebi razlijevao po tanjiru.
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 12:10 am

Očigledno se gastronomska ulema razilazi po ovome pitanju. MANTIJE ... 905199
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 12:12 am

Izgleda da cu ih morat napraviti inshAllah MANTIJE ... 18927
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 12:14 am

Mahnoor (citat):
Izgleda da cu ih morat napraviti inshAllah, i slikati ih, i poslati clanovima forumima. MANTIJE ... 18927

Hajirli bilo, nek' si nas se sjetila! MANTIJE ... Icon_biggrin
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 12:17 am

MANTIJE ... 800403













MANTIJE ... 79560
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 12:19 am

Haris (citat):
Očigledno se gastronomska ulema razilazi po ovome pitanju. MANTIJE ... 905199


MANTIJE ... 624117 MANTIJE ... 624117 MANTIJE ... 624117

Josh da formiramo gastronomske mezhebe pa da vidimo gdje spadamo mi Bosnjaci MANTIJE ... 624117
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 12:26 am

Ja ih ne vracam ponovu u rernu vec ih poklopim sa drugim plehom to jest tepsijom da jogurt upije dobro i ostavim ih da ostoje jedno pola sahata . Tako da se poslije nista ne razliva ako se nije predhodno stavilo previse jogurta.

Razlisla se i ovdje haman pa gastronomska ulema . MANTIJE ... 905199
Na vrh Go down
svjetlost duse
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
svjetlost duse



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 12:33 am

Lijep recept mantija samo ja sam drugacije naucila od moje majke mi u NP mantije zavijamo na coskove i ne polivamo ovim bijelim lukom odozgo samo jogurtom al ne bas mnogo zavisi kako ko voli a uglavnom mogu bit sa sirom,prazne i mesom kao sto je i sestra Lejla napisala vec.Bas cu mami pokazati kako izgledaju ove sto se ne zavijaju na krajeve...moram i ovakve jednom napravit.
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 12:39 am

MANTIJE ... 14025_10
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 12:40 am

Imam ja jedan dobar savjet. U jogurtu mozhete stavljati onaj bijeli luk u prahu . Jer i same primjetite kako rezani bijeli luk zna pozelenit'. Ovako je ljepshe i ukusnije...
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 12:41 am

Mahnoor (citat):
MANTIJE ... 800403

MANTIJE ... 79560

Zar tavom braću?!?! MANTIJE ... Icon_biggrin
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 12:41 am

Ma za ove seki treba puno manje vremena a razlika i nije neka . Bijeli luk nije obavezan mada ga ja uvijek koristim zbog ukusa meni su tako puno ljepse a on se skroz isitni da se jedva vidi i pomijesa zajedno sa jogurtom ,ja volim da su mi potpuno mekane zato i stavljam vise jogurta . MANTIJE ... Icon_biggrin
Na vrh Go down
svjetlost duse
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
svjetlost duse



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 12:47 am

Negde kad budem mogla ih pravit dok mi ozdravi ruka pa cu vam postavit sliku mojih kako izgledaju nepecene i pecene. MANTIJE ... Icon_biggrin
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 12:48 am

A koje se jedu ? MANTIJE ... 546447
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 12:52 am

AAminAA (citat):
A koje se jedu ? MANTIJE ... 546447


Sve po volji i ukusu,ako volis ne pecene jedes takve jedan dan pa drugi dan promijenis pa jedes pecene i tako redom,da ti ne dosade MANTIJE ... 905199
Na vrh Go down
svjetlost duse
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
svjetlost duse



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeFri Jul 11, 2008 1:00 am

Nepecene za gledanje a pecene za jelo MANTIJE ... 905199
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitimeThu Oct 16, 2008 12:25 pm

Kod mene su veceras mantije inshAllah MANTIJE ... Icon_biggrin MANTIJE ... Icon_biggrin
sta vi kuhate?

MANTIJE ... 100_0610

MANTIJE ... 100_0611

Izgledom nisu bas kao Lejline.. MANTIJE ... Icon_redface
Na vrh Go down
Sponsored content





MANTIJE ... Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MANTIJE ...   MANTIJE ... Icon_minitime

Na vrh Go down
 
MANTIJE ...
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bosnjacki forum :: Kuhinja i recepti-
Idi na: