Bosnjacki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!
 
HomePortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sadnja i uzgoj paprika

Go down 
+9
Sultanija
GAZIJA
MINAA
Haris
Mahnoor
Lejla
Dina
Amatullah
loptas
13 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
MINAA
novi dzematlija
novi dzematlija
MINAA



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 05, 2008 11:40 am

Evo i od mene jedan prilog za paprike, samo su moje pecene u rerni pa bujrum isprobajte, i nezaboravite da javite kakve su bile Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 905199

Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Dsc00440ot9
Paprike nafilovane sa mesom pecene u rerni

Sastojci:

9 -10 crvenih velikih paprika

Za fil:

800 gr, mljevenog mesa juneceg

150 gr. rize jasmin

2 glavice crvenog luka

2-3 cehna bijelog luka

2 mrkve

400 gr. isjeckanog paradajza (1 konzerva)

Zacini: so, biber, crvena-alava-paprika, vegeta, 1 kasika ulja

Nacin pripreme:
Paprike operete i ocistite ih od sjemenki, ja najvise volim crvene zato sto su mesnate (debele), pripremite tepsiju u kojoj cete peci paprike pa poredate ih po njoj, ako vam nije puna tepsija uzmite i koji patlidzan pa nafilujte sa istim filo.Sargarepu, crveni luk i bijeli ocistite i sitno isjeckajte, rizu operite i sve to sastavite zajedno sa mljevenim mesom dodajte jednu konzervu 400 gr. isjeckanog paradajza, zatim dodajte zacine so, biber, vegetu 1 kasiku ulja crvene-alave- paprike i sve to dobro izmjesajte, paprike filujte sa filom i redajte po tepsiji, kada ste zavrsile onda odozgo pouljite i posolite, naspite 5 dl. vode, rernu ukljucite na 250 C i zagrijte, stavite tepsiju sa paprikama da se pece, naravno paprike se krckaju u vodi donji dio a gornji ce vam peceti da rumeni, izvadite tepsiju sa paprikama i svaku okrenite, onaj dio koji je bio odozgo treba da bude u vodi, kada ste sve paprike okrenuli, ponovo stavite u rertnu i opet pratite kad zarumeni gornji dio onda prekrijes folijom i tako ostavis da se pece sve ukupno traje oko 1 sat. u posebnu serpicu zagrijete malo ulja dodate crvene-alave-paprike i na kraju kajmak, koji razmutite u vrucem ulju i crvenoj-alavoj-paprici, zatim izvadis tepsiju sa paprikama i prelijes sa onim kajmakom preko paprika, posluzite sa vrucim somunom (pogacom).

Bujrum i prijatno:
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 05, 2008 8:22 pm

MashAllah seko Mino ovo izgleda prelijepo. Ja ih na slican nacin spremam samo ih za razliku od tebe ja kuham a bas cu sledeci put da ih ovako zapecem inshAllah. Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_biggrin
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeTue Jul 08, 2008 12:41 am

Pustite paprike. Evo nama Mine Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 666
Na vrh Go down
GAZIJA
novi dzematlija
novi dzematlija




Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeTue Jul 08, 2008 5:43 pm

Esselamu Aleikum

heheheh ovdje su zesce teme vec na turntoislam Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 905199
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeTue Jul 08, 2008 7:50 pm

Dobro dosao Gazija Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_biggrin

Jesi li ponio paprika ? Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 905199
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeTue Jul 08, 2008 8:01 pm

GAZIJA (citat):
Esselamu Aleikum

heheheh ovdje su zesce teme vec na turntoislam Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 905199


Ve alejkumu Selam i ehlen we sehlen!

Pa da nas cesce posecujes imao bi da procitas a sto je vaznije i da se nasmijes,jer kod nas ima raznoraznih bisera i bisercica Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Lol
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeMon Jul 14, 2008 12:01 am

Dino, hoces da ti pokiselim i donesem paprika? Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Lol
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeMon Jul 14, 2008 12:40 am

GAZIJA (citat):
Esselamu Aleikum

heheheh ovdje su zesce teme vec na turntoislam Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 905199

Ve alejkumu selam !

Ehlen ve sehlen brate!

Sta se ono desava sa TTI danas nije online?
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeTue Jul 15, 2008 6:52 pm

Meni radi
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeTue Jul 15, 2008 6:59 pm

Da, ali bio je jedan kad je bio offline.
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeTue Jul 15, 2008 9:08 pm

Mahnoor (citat):
Dino, hoces da ti pokiselim i donesem paprika? Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Lol


Ako procitas ovaj post da ti porucim da doneses seko slobodno svega,ja se necu uopste ljutiti Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 905199
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeSun Oct 12, 2008 9:11 pm

Najdoh ih u albumu Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 905199 Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 905199

Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 100_0416
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeSun Oct 12, 2008 9:50 pm

MashAllah jesu dobre Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_lol

Jesu li to iz tvoje baste seko? Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 160531
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeSun Oct 12, 2008 9:57 pm

Ma nisu bona to su moji kupili kad smo bili u Bosni.
Na vrh Go down
Sultanija
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
Sultanija



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeSun Oct 12, 2008 11:47 pm

Da mi je od nekud takva vreca paprika Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 148674
Na vrh Go down
Emetullah
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
Emetullah



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 18, 2008 7:17 pm

Ono bio jedan pa gajio paprike. Gajio i prodav’o. Ali, kad bi dođi na pazar niko mu u paprike ne gleda, a kamoli da ih kupi. Onda on ode pa se požali nekom učenjaku i sve mu opriča: kako on sobom sve sam sadi, okopava, zaljeva i bere paprike, ali kad ih iznese da proda niko ih i ne gleda.
Onaj učenjak mu reče:
- Kad drugi put budeš na pazaru, a ti ukradi malo paprika od onog do sebe kad on ne gleda, pa umiješaj u svoje, pa gledaj šta će biti.
On tako i učini. Pa kad bi prvi pazar sve posluša, ukrade malo tuđije paprika u svoje, ja kad narod navali, da je moro od kuće nekoliko puta paprike donosit’. Čim prije ode onom učenjaku, pa reče: - Ja kakvo je ono čudo. Prošle hefte niko u moje paprike ni ne gleda a danas ih sve razjagmiše?
- Prošle hefte tvoje paprike su bile halal, a za halal paprike trebaju i halal pare, a njiha na pijaci taj dan nije ni bilo. Kad si u svoje paprike umiješo haram lahko si ih rasprodo jer je haram para puna pijaca.
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 18, 2008 9:21 pm

SubhanAllah zaista zanimljiva a i poucna prica. Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 175450
Na vrh Go down
loptas
novi dzematlija
novi dzematlija




Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeMon Nov 24, 2008 11:20 pm

mislim da je vrijeme da pocnemo malo i o kiselim paprikama...eto ja kupujem one od firme Wegafruit iz Doboja...ta mi je firma posebno draga jer je divan primjer da sa dobrom kvalitetetom mozes osvojiti trziste evrope a cinimi se da su i u australiji prezenntni...
Mega respekt i naravno kupujmo domace;)
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 25, 2008 12:04 am

Jashta bolan, nego, dobrodoshao nazad !
Na vrh Go down
_Mersy_
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
_Mersy_



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 25, 2008 2:17 am

ajj ja ne volim papireke pa vi mene ubij te ja samo meso uzmem papriku bacim
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 25, 2008 4:41 pm

Paprike se mogu spremiti na mnogo nachina. Nemoraju biti samo sa mesom Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 148674

Heh, shto se ti svekrvi skakat' pritisak na dnevnoj bazi Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 905199

Merso Merso, jesi zloca Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 905199
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeTue Nov 25, 2008 7:45 pm

Najbolje su friske paprike ko je se isprize u tavi na ulju pa dobro pokajmace.
Mozda malo suhog rendanog sira mmmm Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_biggrin
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeWed Nov 26, 2008 12:37 am

Ja puno volim pohovane paprike,cak su mi one bolje nego bilo koje pohovano meso.
Na vrh Go down
_Mersy_
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
_Mersy_



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeWed Nov 26, 2008 12:47 am

AAminAA (citat):
Paprike se mogu spremiti na mnogo nachina. Nemoraju biti samo sa mesom Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 148674

Heh, shto se ti svekrvi skakat' pritisak na dnevnoj bazi Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 905199

Merso Merso, jesi zloca Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 905199
uhh paprike sa mesom mjam mjam ali paprika u smece ide samo mjeso amina lutko mislis da sam zloca ja nebi rekla haha Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 905199 Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 148674
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeWed Nov 26, 2008 4:12 am

Blago tebi .... Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 19455
Na vrh Go down
_Mersy_
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
_Mersy_



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeWed Nov 26, 2008 9:53 pm

AAminAA (citat):
Blago tebi .... Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 19455
Zasto blago meni hehe amina Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_lol Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 18927 Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 148674
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeWed Nov 26, 2008 10:21 pm

Ja volim paprike na sve moguce nacine .Przene,pohovane ,punjene,masne,kisele ....ma sve su dobre ....
Na vrh Go down
MINAA
novi dzematlija
novi dzematlija
MINAA



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeWed Nov 26, 2008 11:04 pm

Selam cure heh ija strasno volim paprike na sve moguce nacine a posebno kad otvorim ovu stranicu pa se ove moje filovane paprike pojave heh odma bih zasjela da jedem, a jos ova vreca paprika ma nesmijem vise dolaziti na ovu temu dok nebude treca strana odma brate ogladnim Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 905199 Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 148674 Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 919467 Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 168933
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeWed Nov 26, 2008 11:39 pm

Ve alejkumu selam Mino!

Eh i ja bi zasjela vjeruj mi kad vidim gore ovu svu ljeptu od od paprika .
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeThu Nov 27, 2008 11:21 pm

Selam alejkum!

Vallahi i ja puno volim papriku na sve moguce nacine. Kada vidim onu sliku od Mininih paprika(kako izgledaju dobro) pravo mi se otvori apetit, da bi vam se rado pridruzila Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 905199
Na vrh Go down
_Mersy_
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
_Mersy_



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeFri Dec 05, 2008 3:09 am

ja cu dini napraviti papiraka haha
Na vrh Go down
Adna
novi dzematlija
novi dzematlija




Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeThu Nov 26, 2009 4:47 pm

he he he ,nije los ovaj recept..ali zar bas mora riza jasmin,nekako mi too...... Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 800403
Na vrh Go down
beranac
novi dzematlija
novi dzematlija




Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeFri Nov 27, 2009 1:37 am

Oprostite sto vam prekidam diskusiju, ali od kud veceras tema paprike kad se sjutra kolje kurban. Ajde malo tu temu da nesto naucim...
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeSun Nov 29, 2009 4:15 pm

Pametno.
Na vrh Go down
Adna
novi dzematlija
novi dzematlija




Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeFri Dec 04, 2009 1:41 am

auuuuuuuuuuuuuuu sto su zauljen ove paprikeeeeeeeeeeeeeeee Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 344402
Na vrh Go down
Adna
novi dzematlija
novi dzematlija




Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeFri Dec 04, 2009 1:42 am

ako dosad nisi naucila ,kako ces odsad he he he
Na vrh Go down
beranac
novi dzematlija
novi dzematlija




Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeSat Dec 05, 2009 2:09 am

Opet paprike!!! Pa vi ko da ste iz Leskovca!
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeFri Dec 25, 2009 12:15 am

A mozda i iz Vranja hehehe.
Na vrh Go down
loptas
novi dzematlija
novi dzematlija




Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeSat Feb 13, 2010 5:57 pm

samo da vam kazem da suho meso i sudzuka prijaju i bez paprika.. Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 791541
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitimeWed Feb 17, 2010 3:30 am

Joj to sigurno hehehhe Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_lol
Na vrh Go down
Sponsored content





Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Sadnja i uzgoj paprika   Sadnja i uzgoj paprika - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Sadnja i uzgoj paprika
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bosnjacki forum :: Muhabeti,druzenje i upoznavanje-
Idi na: