Bosnjacki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!
 
HomePortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Savjeti od nane

Go down 
+3
Dina
Haris
Mahnoor
7 posters
AutorPoruka
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeSun Jun 29, 2008 9:45 pm

Kada boli zeludac - toplo mljeko sa anise

Kod muke - pojesti komad krastavca

Ako vas muci kiselina - prije obroka popiti casu soka od jabuke

Ako te ljeti ugrize komarac - malo ammoniaka na krpicu i razmazati preko kozhe

Ako vas ugrize pcela - sibicu ili opaljac drzati blizu koze (pazite da se nezapalite Savjeti od nane Icon_biggrin ) na taj nacin ce izaci otrov

Manjak krvi - jesti spinat, dzem od jabuka, dzigaricu

Visok pritisak - jesti crnu chocoladu, vise od 70% kaka'a (nije potrebno pojesti citavu chocoladu)

Bolovi u stomaku - piti caj ''rooibos'' / popiti casu mlakog mljeka sa pepermint bonbonom

Stucanje - pojesti malo secera, al pustiti da se secer istopi/ moze i sa medom

Za ljepu i mekanu kosu - napraviti smjesu sa subrinom, pomjesati malo sirceta i ulja. podjeliti po kosi i ostaviti pola sata. Poslje isprati

Za mekane ruke - oprati sa tevljom od kahve/ napraviti smjesu od secera i meda

Ako ruke smrde lukom (nakon kuhanje) oprati sa pastom za zube/ ruke potrljati po sudoperu


(nastavlja se inshAllah)


Mahnoor: komentar modifikovan dana: Sun Jun 29, 2008 9:57 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeSun Jun 29, 2008 9:49 pm

Iako ima nekih narodnih recepata koji su zadivljujuće dobri, ima i nekih koje ja ne bih nikad u životu probao, jer izgledaju čudno. :S
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeSun Jun 29, 2008 9:51 pm

kao??

ma ima jos toga. vjeruj da neke stvari pomazu! a neke, da Allah sacuva!
a ja nebih bila ja da neprobam! i pokajem se iz isti stopa! Savjeti od nane 905199
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeSun Jun 29, 2008 9:54 pm

Ovdje kod mene ima nekih koje me je stid napisati, toliko su glupi. :S A sve neka kobajagi logika, ja bih ove neke koje sam čuo zapalio. Recimo ovo kad ugrize pčela - iskreno rečeno ja ne znam kako će toplota da izvuče otrov. :S
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeSun Jun 29, 2008 9:59 pm

Neznam ni ja.. nego kazu da pomaze. nestidi se, i ovo je cudno pa bujrum napisi!
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeSun Jun 29, 2008 10:05 pm

Nije ovo čudno, ovo ostalo izgleda normalno. Savjeti od nane Icon_biggrin Halali, imao sam, recimo, kao malac bolna (bukvlano iskustva) sa narodnim receptima. Jedan je, npr: tamo sa nekih 6-7 godina jednom mene počne da boli stomak, ali baš žešće. I dođu menu da stiskaju ovaj dio između palca i kažiprsta, ovaj dio mesa, Znate kako to boliiiii!!! I ja sam tada skontao da se tu samo radi o tome da ti "skrene pažnju" sa bola u stomaku. Ostali narod to nije kontao, i rekli su mi da se to radi kad neko dobije bruh.

Drugi je a la Hičkok. Jednom tako neka alergija na polen mene uhvatila, pa suze oči i slično. Kad, stiće meni "provjereni" narodni recept: da mokraćom isperem oči!!! AAAAAAAAAAARRRRRRGGGGGGGGHHHHHHHHH!!!!!
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeSun Jun 29, 2008 10:08 pm

staaaaaa????? hehehehehhehehe necu pitati dali si to cinio!! hehehe

za alergijuna polen imaju se tablete!
a neki kazu da je dobro jesti med iz mjesta gdje zivis. to mi zvuci logicno! pcele, cvjece, alergija.. skuzila sam Savjeti od nane Icon_biggrin
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeSun Jun 29, 2008 10:11 pm

Pa možda logično, možda da bi se na neki način stvorio imunitet ili slično. Helem nejse: med je jedan univerzalni lijek, hvala Allahu.
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeSun Jun 29, 2008 10:18 pm

Haris (citat):
Nije ovo čudno, ovo ostalo izgleda normalno. Savjeti od nane Icon_biggrin Halali, imao sam, recimo, kao malac bolna (bukvlano iskustva) sa narodnim receptima. Jedan je, npr: tamo sa nekih 6-7 godina jednom mene počne da boli stomak, ali baš žešće. I dođu menu da stiskaju ovaj dio između palca i kažiprsta, ovaj dio mesa, Znate kako to boliiiii!!! I ja sam tada skontao da se tu samo radi o tome da ti "skrene pažnju" sa bola u stomaku. Ostali narod to nije kontao, i rekli su mi da se to radi kad neko dobije bruh.

Drugi je a la Hičkok. Jednom tako neka alergija na polen mene uhvatila, pa suze oči i slično. Kad, stiće meni "provjereni" narodni recept: da mokraćom isperem oči!!! AAAAAAAAAAARRRRRRGGGGGGGGHHHHHHHHH!!!!!


E ovaj je drugi narodni recept za Ginisa Savjeti od nane 624117 Savjeti od nane 624117 Savjeti od nane 624117
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeSun Jun 29, 2008 10:20 pm

A sta ako u mjestu gdje zivis nema pcela, pa samim tim ni meda?
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeSun Jun 29, 2008 10:22 pm

onda Lejla postoje tablete u apoteci!
i ja ih pijem
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeSun Jun 29, 2008 10:24 pm

Lejla (citat):
A sta ako u mjestu gdje zivis nema pcela, pa samim tim ni meda?

Prepraviš etiketu na tegli.
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeSun Jun 29, 2008 10:25 pm

Haris (citat):
Nije ovo čudno, ovo ostalo izgleda normalno. Savjeti od nane Icon_biggrin Halali, imao sam, recimo, kao malac bolna (bukvlano iskustva) sa narodnim receptima. Jedan je, npr: tamo sa nekih 6-7 godina jednom mene počne da boli stomak, ali baš žešće. I dođu menu da stiskaju ovaj dio između palca i kažiprsta, ovaj dio mesa, Znate kako to boliiiii!!! I ja sam tada skontao da se tu samo radi o tome da ti "skrene pažnju" sa bola u stomaku. Ostali narod to nije kontao, i rekli su mi da se to radi kad neko dobije bruh.

Ne bolan, to je moja rahmetli nena radila bash za bol u stomaku a fola "pupak" smetnut. Neko je slivao neku vodu na peci ( vrachao ) a neko masirao, bash taj dio izmedju palca i kazhiprsta i zhile ispod lopatica...da bi se pupak vratio na mjesto Savjeti od nane 905199
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeSun Jun 29, 2008 10:26 pm

Mahnoor (citat):
onda Lejla postoje tablete u apoteci!
i ja ih pijem

Zamislite ja sam alergicna jedino na zivi kupus . Savjeti od nane 905199
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeSun Jun 29, 2008 10:41 pm

Lejla (citat):
Mahnoor (citat):
onda Lejla postoje tablete u apoteci!
i ja ih pijem

Zamislite ja sam alergicna jedino na zivi kupus . Savjeti od nane 905199

A kakve veze imaju tablete iz apoteke sa kupusom? Savjeti od nane 148674 Savjeti od nane 148674 Savjeti od nane 148674
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeMon Jun 30, 2008 12:01 am

Živi kupus su tajni sastojak za tablete. Savjeti od nane 905199
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeTue Jul 01, 2008 12:38 am

Moja strina pricala kad je imala zuticu da su je savjetovali da jede izmet od psa!!!! Savjeti od nane Affraid

Bilo me stid pitati dali je to zaista i cinila!!!
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeTue Jul 01, 2008 12:41 am

Šejtanska posla... To možda za džinne, za inse, vala škakljivo.
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeTue Jul 01, 2008 1:05 am

Mahnoor (citat):
Moja strina pricala kad je imala zuticu da su je savjetovali da jede izmet od psa!!!! Savjeti od nane Affraid

Bilo me stid pitati dali je to zaista i cinila!!!

SubhanAllah dokle doseze ljudska glupost Savjeti od nane 856152
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeTue Jul 01, 2008 1:11 am

Neznam vala.. vidim da ta glupost ide sve dalje i dalje
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeTue Jul 01, 2008 1:19 am

ZAMISLI DA SI JE PITALA I STA TI URADI ! Savjeti od nane Icon_biggrin Savjeti od nane Icon_biggrin Savjeti od nane Icon_biggrin

A jeste li culi za ono da slaninu privijaju na oboljeli dio tijela fujjjjj ?


Lejla: komentar modifikovan dana: Tue Jul 01, 2008 1:21 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeTue Jul 01, 2008 1:20 am

Pa zamislila sam ja to.. al pregrizla jezik Savjeti od nane 905199
Na vrh Go down
Ismail
novi dzematlija
novi dzematlija
Ismail



Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeMon May 11, 2009 8:29 pm

Haris (citat):
Nije ovo čudno, ovo ostalo izgleda normalno. Savjeti od nane Icon_biggrin Halali, imao sam, recimo, kao malac bolna (bukvlano iskustva) sa narodnim receptima. Jedan je, npr: tamo sa nekih 6-7 godina jednom mene počne da boli stomak, ali baš žešće. I dođu menu da stiskaju ovaj dio između palca i kažiprsta, ovaj dio mesa, Znate kako to boliiiii!!! I ja sam tada skontao da se tu samo radi o tome da ti "skrene pažnju" sa bola u stomaku. Ostali narod to nije kontao, i rekli su mi da se to radi kad neko dobije bruh.

Drugi je a la Hičkok. Jednom tako neka alergija na polen mene uhvatila, pa suze oči i slično. Kad, stiće meni "provjereni" narodni recept: da mokraćom isperem oči!!! AAAAAAAAAAARRRRRRGGGGGGGGHHHHHHHHH!!!!!
Prvi "recept" se koristi koliko ja poznajem tako nesto pri zeludacnim problemima.
Ovaj drugi necu komentarisati Savjeti od nane Icon_biggrin Iako mi je poznato da mokraca pomaze protiv bradavica.Dokazano Savjeti od nane Icon_biggrin Savjeti od nane Icon_biggrin
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeMon May 11, 2009 9:35 pm

Bijeli lukac za protiv gripe Savjeti od nane 905199
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeTue May 12, 2009 6:14 pm

AAminAA (citat):
Bijeli lukac za protiv gripe Savjeti od nane 905199

Istina koja je i naucno dokazana Savjeti od nane 790710
Na vrh Go down
mejli
novi dzematlija
novi dzematlija




Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitimeWed Dec 21, 2011 7:54 pm

selam svima, da li neko zna da li je moguće ukloniti vene uljem čurokota..ili ako ima neki drugi način??? imam problema sa venama i planiram da operišem ali me svi odvraćaju od toga...izgledaju grozno i bole. imam 22 godine i to mi je veliki problem....da li neko zna rješenje Savjeti od nane 344402 hvala puno unaprijed
Na vrh Go down
Sponsored content





Savjeti od nane Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Savjeti od nane   Savjeti od nane Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Savjeti od nane
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» SAVJETI ZA SRECAN BRAK!
» MALI SAVJETI ZA DOMACICE

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bosnjacki forum :: Ljepota i zdravlje-
Idi na: