Bosnjacki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!
 
HomePortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Prostitucija - prvi znak uspješne demokratizacije

Go down 
AutorPoruka
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Prostitucija - prvi znak uspješne demokratizacije Empty
KomentarNaslov komentara: Prostitucija - prvi znak uspješne demokratizacije   Prostitucija - prvi znak uspješne demokratizacije Icon_minitimeWed Aug 27, 2008 3:59 pm

Islam Online web stranica kazuje priču o Afganistanskoj djevojci Fatimi koja se vratila kući nakon zarobljeništva od strane Severne alijanse podržane od američke vojske u Kabulu i uspostavljanja prozapadnog demokratskog režima. Iščekivala je bolji život, ali umjesto dobrog života morala prodavati svoje tijelo da bi se izdržavala.

-Nisam imala drugog izbora - kaže 19-godišnja djevojka.

Nakon povratka iz Irana, Fatima je kucala na svaka vrata u severnom gradu Mazar-i-Šerifu u potrazi za poslom, ali uzalud.
Zbog nemoći da nahrani majku, dvije sestre i mlađeg brata, Fatima se počinje baviti prostitucijom. Sada, ona svakog dana izlazi na ulicu u potrazi za klijentima.


U očajničkom pokušaju da pomogne svoju majku , dvije sestre i mlađeg brata, ona ne nalazi drugu opciju osim prostitucije. Fatima sada luta ulicama svakog dana, njeno lice je, u potrazi za klijentima, obojeno svim vrstama šminke.

-Ja ustajem rano ujutru i lutam gradom - kaže ona. -Moji klijenti me zaustavljaju, pokupe me i onda razgovaramo o ceni .

Prema rečima RAWA, jedne nezavisne organizacije, prostitucija je postala rasprostranjena u Afganistanu od 2001 godine nakon odlaska Talibana. Prostitucija se i službeno ukorenila u nekim gradovima otvaranjem javnih kuća.

U nastojanju da učini nešto, formalni Karzaijev demokratski režim proglašava obavezu "šerijatskog morala" usvajanjem zakona kojim blud biva kažnjavan sa 5 do 15 godina zatvora. Međutim, niko se ne pridržava ovog zakona. Novac rešava sve.


Web stranica nam kazuje priču o drugoj ženi. 24 godina stara Nasrin, zivi u gradu Kunduz u severnom delu zemlje, kaže da je prostitucija nasleđe njene majke.

-Moj otac je umro u ratu, moja majka je bila udovica i ja nisam znala šta je ona radila - objašnjava ona.

-Kasnije sam razumijela da je ona prostitutka. Jednog dana ona me je podsticala na odnos sa muškarcem koji je došao u našu kuću .

Nasrin je sada dobro upoznata sa svijetom prostitucije, zbog para ima odnos sa muškarcima ponekad i više puta u toku noći.

-Ja istinski želim biti dobra žena i želim živjeti sa svojim mužem ali sada me svi vide kao prostitutku. Moj život je uništen - odgovara Nasrin jecajući.

Nakon 7 godina od uspostavljanja demokratskog režima u Afganistanu, prostitucija i narkomanija su bukvalno iz korjena promjenili zemlju. Lokalni aktivisti za ljudska prava krive marionetski okupatorski režim demokratskih snaga koji su doneli zlo i razvrat afganistanskom narodu.

Za vrijeme vladavine Talibana, sa uspostavom Allahovog Šerijata, ovo zlo je iskorjenjeno u Afganistanskom društvu, uprkos činjenici da su Talibani (u nekim mjestima) vladali samo 5 godina.

Izvor: KC

http://www.islambosna.ba/forum/index.php?topic=9317.msg99425#msg99425
Na vrh Go down
 
Prostitucija - prvi znak uspješne demokratizacije
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Prvi predsjednik RBiH - ALIJA IZETBEGOVIC
» ARHIVA VIJESTI...

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bosnjacki forum :: Drustvo-
Idi na: