Bosnjacki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!
 
HomePortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu

Go down 
+5
Dina
rose
Lejla
Hurejza
takvaran
9 posters
AutorPoruka
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
takvaran



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeThu Jan 08, 2009 12:32 am

PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Logo2fr2



Udruženje uleme Islamske zajednice u Srbiji organizuje PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVU za Palestinu.

Protestni skup i dova će se održati u petak 9. januara 2009. god. na Gradskom trgu u Novom Pazaru nakon džume u 13 časova.

Na skupu se očekuje obraćanje najviših vjerskih autoriteta Islamske zajednice i palestinskog ambasadora u Beogradu.

Pozivamo građane da na miran i dostojanstven način izraze neslaganje i ogorčenje sa zločinima nad nedužnim stanovništvom u Gazi.

Sead ef. Šaćirović, portparol
www.islamskazajednica.org
Na vrh Go down
Hurejza
novi dzematlija
novi dzematlija
Hurejza



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeThu Jan 08, 2009 1:39 am

postavila to na onaj site, i odmah mi izbrisali i još me optužiše za davanje podrške PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Lol
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
takvaran



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeThu Jan 08, 2009 1:42 am

ja neznam mozda ja preterujem... ali oni SubhanAllah
Na vrh Go down
Hurejza
novi dzematlija
novi dzematlija
Hurejza



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeThu Jan 08, 2009 2:08 am

pusti već hvatam ko je ko inshaAllah, a još mi dali "titulu" urednika, aman waAllahi koji gibet, podmetanje, ne kažem ništa ali nisu to odlike mumina
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
takvaran



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeThu Jan 08, 2009 2:11 am

ja razmiljam da se povucem..ali nekako nemogu...
onaj leptir mi simpatican...
Na vrh Go down
Hurejza
novi dzematlija
novi dzematlija
Hurejza



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeThu Jan 08, 2009 2:17 am

jeste jako PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 905199
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeThu Jan 08, 2009 3:09 pm

Ada o cemu vi to pricate,ko vam je gdje i sta izbrisao? PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 905199
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
takvaran



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeFri Jan 09, 2009 1:19 am

pisemo ja i hurejza na jednom prijepoljskom sajtu (rejisa zilkica)
Na vrh Go down
rose
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
rose



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeFri Jan 09, 2009 8:54 pm

http://islamskazajednica.org/index.php?option=com_ezine&task=read&page=2&category=12&article=2038

Allahu ekber!! 25 000 gradjana je danas bilo na protestu...
Kako mi je u ovakvim trenutcima posebno milo sto sam Pazarka PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 18927
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeFri Jan 09, 2009 9:52 pm

Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeFri Jan 09, 2009 10:09 pm

PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu DSCF3485


PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Protest%20(5)
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
takvaran



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeSat Jan 10, 2009 12:46 am

MashaAllah, elhamdulillah
Allahu ekber
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
takvaran



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeSat Jan 10, 2009 1:05 am

PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Dscf3509gs8


PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Dscf3512uq8
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeSat Jan 10, 2009 2:31 am

Protest u Novom Pazaru 09.01.2009


Na vrh Go down
I am a Muslim
novi dzematlija
novi dzematlija




PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeSat Jan 10, 2009 10:16 am

Maš'Allah, da Allah, dželle šanuhu, nagradi našu braću i sestre koji su se masovno odazvali i izašli na proteste
u Novom Pazaru protiv izraelske agresije nad Palestincima.
Na vrh Go down
Hanisa
novi dzematlija
novi dzematlija
Hanisa



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeSat Jan 10, 2009 3:21 pm

PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 26972099dj1





PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 18307131mi5




PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Palestina1fk2



Halali seko slike su bile prevelike(usporavaju forum) pa sam ih malo smanjila.(Dina)
Na vrh Go down
Hanisa
novi dzematlija
novi dzematlija
Hanisa



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeSat Jan 10, 2009 3:32 pm

I am a Muslim (citat):
Maš'Allah, da Allah, dželle šanuhu, nagradi našu braću i sestre koji su se masovno odazvali i izašli na proteste
u Novom Pazaru protiv izraelske agresije nad Palestincima.

PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 8412 PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 8412 PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 8412


Hanisa: komentar modifikovan dana: Sat Jan 10, 2009 10:30 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Hanisa
novi dzematlija
novi dzematlija
Hanisa



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeSat Jan 10, 2009 3:38 pm

rose (citat):
http://islamskazajednica.org/index.php?option=com_ezine&task=read&page=2&category=12&article=2038

Allahu ekber!! 25 000 gradjana je danas bilo na protestu...
Kako mi je u ovakvim trenutcima posebno milo sto sam Pazarka PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 18927
PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 344402
seko,blago tebi sto si imala prilike prisustvovat tom skupu (Allah te nagradio!). PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 666
SubhanAllah, meni ce dugo vremena trebat da prezalim sto nisam bila PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 890753 ,ali hajr.
Puu,i ovo kada ne mogadoh sedmicu dana prebacit se do N.P. (zbog prevoza) PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 344402


Hanisa: komentar modifikovan dana: Sat Jan 10, 2009 10:32 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeSat Jan 10, 2009 7:44 pm

PODRSKA PALESTINI - Muamer ef. Zukorlic



Na vrh Go down
rose
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
rose



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeSat Jan 10, 2009 11:28 pm

Hanisa (citat):
rose (citat):
http://islamskazajednica.org/index.php?option=com_ezine&task=read&page=2&category=12&article=2038

Allahu ekber!! 25 000 gradjana je danas bilo na protestu...
Kako mi je u ovakvim trenutcima posebno milo sto sam Pazarka PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 18927
PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 344402
seko,blago tebi sto si imala prilike prisustvovat tom skupu (Allah te nagradio!). PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 666
SubhanAllah, meni ce dugo vremena trebat da prezalim sto nisam bila PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 890753 ,ali hajr.
Puu,i ovo kada ne mogadoh sedmicu dana prebacit se do N.P. (zbog prevoza) PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 344402

esselamu alejkum sestro, eto .. nazalost nisam ni ja sad u NP niti sam prisustvovala skupu.. PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 890753

al hajr inshaAllah..
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 12:59 am

Koliko djece ste danas ubili?

PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 1231595824


Oko 100.000 ljudi izašlo je na demonstracije u centru Pariza...



U Australiji, Boliviji, Venecueli, Grčkoj, Francuskoj i Velikoj Britaniji održane su demonstracije protiv izraelske ofanzive, u znak solidarnost sa Palestincima.

U neredima u Alžiru koji su izbili tokom protesta u znak podrške Palestincima povrijeđeno je više od 60 osoba, među kojima je i novinar koji je u komi, saopštilo je alžirsko Ministarstvo unutrašnjih poslova. Neredi su izbili kada su se mladi demonstranti, pokušavajući da dođu do američke i egipatske ambasade, sukobili sa policijom.

U glavnom gradu Australije demostranti su osim parola "Slobodna Palestina", uzvikivali i poruke upućene SAD - "Koliko djece ste danas ubili?"

Prema procjenama londonske policije, na protestnom skupu u Londonu okupilo se oko 12.000 ljudi, a proteste su organizovale Koalicija Zaustavite rat, Britanska muslimanska inicijativa i Kampanja za palestinsku solidarnost. Učesnici demonstracija krenuli su u protestnu šetnju od Hajd parka do Ambasade Izraela, gdje su neki od demonstranata bacali grane i cipele.

Protesti su održani i u Edinburgu, Aberdinu, Belfastu, NJukaslu i Sautemptonu. U Edinburgu su demonstranti bacili oko 300 cipela na američki konzulat.

Na protestima u Atini i Solunu, gdje se okupilo oko 2.000 ljudi, uzvikivane su parole "Sloboda Palestini", "Izolujte Izrael" i "Ne, masakru i blokadi". Protest su organizovali lokalni sindikati, antiglobalisti i Palestinci koji žive u Grčkoj.

Oko 100.000 ljudi izašlo je na demonstracije u centru Pariza, a uz brojne palestinske zastave i transparente "Izrael ubica" i "Zaustavite masakr", demonstranti su skandirali "Svi smo mi Palestinci, svi smo mi djeca Gaze".

Venecuela je uskratila gostoprimstvo izraelskom amabasadoru prije nekoliko dana zbog vojnih akcija na Palestince u Gazi. Izrael još uvijek razmatra da li će uzvratiti istom mjerom i protjerati venecuelanskog ambasadora.

U izraelskoj ofanzivi, koja ulazi u treću sedmicu, do sada je ubijeno više od 800 Palestinaca, među kojima je polovina civila, a više hiljada ljudi je ranjeno.

Izraelska vojska bacila je danas hiljade letaka iznad grada Gaze u kojima upozorava da će uskoro pojačati operacije širom palestinske enklave.

Vojska će "ubrzo intenzivirati svoje operacije, a mete širom Pojasa Gaze biće tuneli, skladišta naoružanja i teroristi", piše na lecima na arapskom.

U tekstu se od stanovništva traži da, zbog sopstvene bezbjednosti, ne prilazi teroristima, skladištima i naoružanju.

Ista poruka poslata je SMS servisom na mobilne telefone u Gazi.

Izrael je noćas i tokom dana izvršio više od 40 vazdušnih udara u Gazi, na početku treće sedmice sukoba na teritoriji pod kontrolom grupe Hamas.


Autor: SRNA
Na vrh Go down
Hurejza
novi dzematlija
novi dzematlija
Hurejza



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 2:14 am

elhamdulillah drago insanu kad se muslimani okupe radi islama i svog imana u ime Allaha swt da bi pružili podršku isto tako svojoj braći i sestrama, to je ono uže elhamdulillah. Allahu Ekber!
Na vrh Go down
Hanisa
novi dzematlija
novi dzematlija
Hanisa



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: DOVA ZA PALESTINU !!!   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 5:33 pm

Bismillah


DOVA ZA PALESTINU




PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Dova11


Gospodaru, mi Te molimo, svjedoceci da nema drugog boga mimo Tebe, Ti si Jedini i Mocni, Ti nisi rodio niti si rodjen i Tebi niko nije ravan! Allahu, nema drugog boga osim Tebe, Ti obilno daruješ, Ti si Stvoritelj nebesa i Zemlje i Tebi pripada sva Uzvišenost i Pocast!


Allahu, neka je salavat i selam na našeg prvaka, Muhammeda, s.a.v.s., na njegove casne supruge, majke mu'mina i na njegovu porodicu, kao što si Ti donio salavat na porodicu Ibrahimovu; Tebi pripada zahvala i slava!


Naš Gospodaru, Tebi pripada zahvala, kao što prilici Tvojoj Uzvišenosti i nenadmašnoj Moci!


Allahu, Ti cuješ naše rijeci, Ti vidiš naše mjesto i Tebi ništa naše nije skriveno. Upucujemo ti molbu onoga cija pleca su se Tebi ponizila i koji je prepustio sve Tebi. Obracamo Ti se dovom poniznog i skrušenog roba. Molimo te naš Gospodaru da pomogneš našu bracu i sestre u Palestini, od Tvojih i naših neprijatelja!


Allahu, otkloni od njih i od nas nevolje i strah, pokri njihove i naše sramote, uništi njihove i naše neprijatelje i osveti se onima koji njima i nama cine nasilje i koji njih i nas ponižavaju!


Allahu, ko bude želio islamu i muslimanima uciniti dobro, Ti to od njega primi i nagradi ga, a ko bude želio islamu i muslimanima zlo, ucini da se njegovo zlo njemu vrati, neka njegove zle slutnje budu uzrokom njegove propasti i uništi ga kao što si uništio Ad i Semud!


O Ti Koji si objavio Knjigu i Koji pokreceš oblake, uništi skupine neprijatelja, uništi Cioniste i pomozi nam protiv njih!


O Allahu, izlijeci i ocisti srca mu'mina!


Allahu, pokaži nam na neprijateljima islama veli?inu Tvoje Moci, o Ti Kojeg ništa na nebesima i Zemlji ne može sprijeciti!


Allahu, Ti si Gospodar potlacenih i naš Gospodar; kome nas prepuštaš, strancu koji nas muci i neprijatelju kojem si dopustio da vlada sa nama!


Ako Ti na nas nisi srdit, mi se ne brinemo i nadamo se samo Tvojoj Milosti!


Allahu, naša braca u Gazi, od Tebe traže pomoc, pa im pomozi i oni se na Tebe oslanjaju, pa ih ne prepuštaj nikome mimo Tebe!


Allahu, zaštiti ih kako Ti hoceš i sa cime hoceš, jer Ti možeš sve što hoceš.


Allahu, oni su napadnuti, pa im pomozi, oni su gladni, pa ih nahrani, oni su bez odjece, pa ih ogrni, oni su bosi, pa ih obuj, oni su bolesni, pa ih ozdravi, oni su preplašeni, pa ih u?ini sigurnim, oni su protjerani, pa ih zaštiti i oni su siromašni, pa im podari iz Svoje hazne!


Allahu, Tebi pripadaju riznice nebesa i Zemlje, pa im iz njih podari i otvori im bereket nebesa i Zemlje i zaštiti ih Svojom zaštitom!


Allahu, smiluj se bolesnicima i ranjenicima koji se nemaju cime lijeciti, smiluj se gladnima i žednima, koji cak ni vode nemaju i smiluj se onima koji nemaju odjece, u ovim zimski danima!


Allahu! Ti si nama i njima dovoljan i na Tebe se najbolje osloniti.


Allahu, molimo te da nam pomogneš da oslobodimo Mesdžidu-l-Aksa, iz ruku okupatora, uništi okove oko Mesdžida, vrati ga muslimanima i propiši nam da u njemu upotpunimo svoj namaz!


Allahu, uljepšaj nam naše vjerovanje, uljepšaj nam dunjaluk i ahiret i ucini nam dunjalu?ki život ispunjen svakim dobrom, a smrt nam ucini rastere?enjem od svih nedaca!


Allahu, ucini nas od onih koji cine dobro, podari nam iz svake nedace izlaz, iz svake brige, rasterecenje i iz svake teškoce olakšanje!


Allahu, povecaj nam, a nemoj nam umanjivati, podari nam, a ne uskrati nam, povecaj naš ugled, a nemoj nas poniziti, budi uz nas, a ne protiv nas i pomozi nas, a nemoj nam odmagati!


Allahu! Naredio si nam dovu i obecao si da ceš je primiti!


Mi Te molimo, kao što si nam naredio, pa primi naše dove, kao što si obecao!


Uzvišen je naš Gospodar i daleko od onoga kako ga oni predstavljaju. Neka je selam na poslanike i neka je hvala Allahu, Gospodaru svjetova!
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
takvaran



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 5:38 pm

PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 925999
Imo sestro ovu dovu u temi GAZA NA UDARU CIONISTA I NA SAVJESTI UMMETA
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeSun Jan 11, 2009 6:01 pm

Posto tema vec ima, i ako nije problem premjesticemo temu ovdje PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 175450

PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 925999 na dovu PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 790710

PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 163761 PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 790710

A dovu imamo i ovdje:

https://bosnjacki.bosnianforum.com/politikavijestiaktuelnosti-f3/gaza-na-udaru-cionista-i-na-savjesti-ummeta-t558.htm
Na vrh Go down
Hanisa
novi dzematlija
novi dzematlija
Hanisa



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeMon Jan 12, 2009 5:10 pm

Halalite ,nisam znala da dova vec postoji jer ne posjecujem cesto forum PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_biggrin
Ma u redu je nije problem,ako moze da se izbrise vidite izbrisite( da ne hvata mjesto) PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 791541
amin,i tebe da Allah dzeleshanuhu nagradi i sve muslimane svijeta...PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_biggrin

PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 168933
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeMon Jan 12, 2009 6:28 pm

Neka je dova na svakom mjestu..
sto vise puta se vidi vise puta ce se procitati..
Molim Allaha da primi nase dove. amin
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeMon Jan 12, 2009 7:47 pm

Hanisa (citat):
Halalite ,nisam znala da dova vec postoji jer ne posjecujem cesto forum PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_biggrin
Ma u redu je nije problem,ako moze da se izbrise vidite izbrisite( da ne hvata mjesto) PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 791541
amin,i tebe da Allah dzeleshanuhu nagradi i sve muslimane svijeta...PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_biggrin

PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 168933


PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 470613 PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 57026 PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 470613
Na vrh Go down
Hanisa
novi dzematlija
novi dzematlija
Hanisa



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeFri Jan 16, 2009 4:44 pm

Mahnoor (citat):
Neka je dova na svakom mjestu..
sto vise puta se vidi vise puta ce se procitati..
Molim Allaha da primi nase dove. amin



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 925999 PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 470613 PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 890753

@ Dina: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 470613 PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu 666
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeFri Jan 16, 2009 8:45 pm

Šetnja za Palestinu - subota Sarajevo

Udruženje Svitanje (Sarajevo) Vas poziva da se pridružite mirnoj šetnji s ciljem solidarisanja s napaćenim palestinskim narodom!

Već dvadeset dana nemilosrdni izraelski napad na Gazu ne jenjava. Bilans je preko 1000 mrtvih, od čega preko 300 djece i blizu 5000 ranjenih. Trenutna kriza u Gazi još jednom podvlači užas i beznađe s kojim se Palestinci suočavaju već 60 godina. Kao i toliko puta u tragičnoj historiji Palestine, žrtve su okrivljene za svoju nesreću. Konstantno se širi ideja da su Palestinci teroristi, da odbijaju suživot unutar jevrejske države, da je njihov nacionalizam zapravo antisemitizam. Istina je da oni nisu ni bolji ni gori od bilo koje druge nacionalne grupe. Ono što oni žele, iznad svega, jeste okončanje dugogodišnje okupacije i dio zemlje na kome će moći živjeti slobodno i dostojanstveno. Zvuči poznato, zar ne?

Međunarodna zajednica vrlo mlako reagira na strašne zločine u Gazi i javnosti predstavlja priču o dvije zaraćene strane, ali totalna asimetrija u odnosu snaga između dvije strane, dugogodišnja izolacija jedne strane i embargo svih vrsta ostavlja vrlo malo prostora za sumnju u to ko je stvarna žrtva.

U ovoj priči se ne može biti neutralan i svjetska javnost je to prepoznala, stoga se širom svijeta svakodnevno održavaju skupovi podrške palestinskom narodu. Zašto mi šutimo? Pred našim očima ponavlja se masakr iz Sabre i Šatile, ponavlja se Sarajevo...

Mi ne želimo biti dio onih koji pasivno posmatraju ubijanje nevinih ljudi!

Pozivamo građane Sarajeva da nam se pridruže u šetnji za mir u Palestini i tako na dostojanstven način pokažu svoj otpor nasilničkoj, ekstremističkoj politici države Izrael. Naše opredjeljenje bazirano je na bezuvjetnom i potpunom odbacivanju rasizma bilo koje vrste, bilo da se radi o antijevrejskom, antiarapskom, antikršćanskom ili antimuslimanskom rasizmu. Apelujemo na sve koji dođu na okupljanje da se pridržavaju javnog reda te da na miran i dostojanstven način podrže narod Palestine!

Unaprijed vam toplo zahvaljujemo i očekujemo vaš odziv!

Vrijeme i mjesto okupljanja: subota, 17.1.2009. u 13:00 h, u Velikom parku, a potom grupa nastavlja mirnu šetnju ulicama Titova i Ferhadija sve do Sebilja gdje će se održati prezentacija kratkog filma o Palestini i kratko obraćanje ispred organizatora skupa!




Mirno okupljanje i šetnju, do sada su podržale sljedeće organizacije i udruženja:

Udruženje Ženski edukacioni centar „Nahla", Sarajevo

Asocijacija bošnjačkih gimnazijalaca, Sarajevo

Udruženje boraca „Gazi Husrev-beg", Sarajevo

Udruženje Mladi Muslimani, Sarajevo

Udruženje studenata FIN-a, Sarajevo

Centar za napredne studije, Sarajevo

Muslim Aid, Sarajevo

Ženska edukativna organizacija „Kewser"


U toku je uspostavljanje kontakata i sa drugim udruženjima, organizacijama, ustanovama
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeSun Jan 18, 2009 12:10 am

Šetnja za Palestinu - Sarajlije na ulicama za Gazu


PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Sarajevo20protesti2ec2


IslamBosna.ba - Danas je u Sarajevu održana mirna šetnja ulicama Titova i Ferhadija u znak podrške Gazi i protesta protiv izraelskog genocida.

Oko 2000 građana Sarajeva svih dobi učestvovalo je u dugoj koloni koja se kretala od Velikog parka do Sebilja.

Na trgu ispred Čaršijske džamije održano je obraćanje organizatora skupa. Skupu su se obratili i Džemaludin Latić, Fatmir Alispahić i poznata bh. glumica Minka Muftić. Također, obraćanje jedne 7-godišnje Palestinke vidno je dirnulo prisutne. Na kraju je na velikom ekranu prikazan kratak snimak dešavanja u Gazi.

Ovim skupom, građani Sarajeva su pokazali da ne žele šutjeti i biti pasivni posmatrači genocida u Gazi jer su i sami nedavno prošli kroz iste strahote i bili žrtvom ekstremističke politike. Interesantno je spomenuti da je premijer RS, Milorad Dodik, danas Izraelu poslao pismo podrške u kojem se ogradio od "antiizraelskih demonstracija koji su organizovani u drugom dijelu BiH", čime je samo potvrdio svoje već poznate fašističke stavove i stao na stranu agresora, podržavajući genocid.

Mirno okupljanje i šetnju su organizovale i podržale sljedeće organizacije i udruženja: Udruženje Svitanje, Udruženje Ženski edukacioni centar „Nahla", Asocijacija bošnjačkih gimnazijalaca, Udruženje boraca „Gazi Husrev-beg", Udruženje Mladi Muslimani, Udruženje studenata FIN-a, Centar za napredne studije, Muslim Aid i Ženska edukativna organizacija „Kewser".



IslamBosna.ba
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitimeSun Jan 18, 2009 12:16 am

War in palestain rat u palestini


Na vrh Go down
Sponsored content





PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu   PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA  za Palestinu Icon_minitime

Na vrh Go down
 
PROTESTNI SKUP protiv rata u Gazi i DOVA za Palestinu
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» ARHIVA VIJESTI...
» SKUP PODRSKE U SARAJEVU
» NUR DOVA I ARS DOVA ...

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bosnjacki forum :: Politika,vijesti,aktuelnosti-
Idi na: