Bosnjacki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!
 
HomePortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 SLAST IMANA

Go down 
AutorPoruka
Lejla
Admin
Admin
Lejla



SLAST IMANA Empty
KomentarNaslov komentara: SLAST IMANA   SLAST IMANA Icon_minitimeThu Apr 16, 2009 10:48 am

SLAST IMANA N71519966112380191509


Iman ima slast koja je iznad svake druge slasti! Ukus, ljepši od svih ukusa! Oduševljenost, veću od svakog zanosa! Jer, slast imana je srčana i duševna slast! Ona teče i kola kao što kola voda kroz cvijet i krv kroz vene. Na svog vlasnika baca zrake po svim njegovim organima, pa za njega nema uzrujanosti niti nesanice, nema tjeskobe niti utučenosti, nego širina i milost, zadovoljstvo i blagodat...

"Osjetit će slast imana onaj ko bude zadovoljan svojim Gospodarom - Allahom, svojom vjerom - islamom i svojim poslanikom - Muhammedom!" (Hadis; Muslim, Tirmizi, Ahmed)

"Moj Allahu, zato što ti je poznat gajb (skriveno), zato što imaš moć nad stvorenjima, poživi me sve dotle dok je život bolji za mene, a usmrti me onda kad smrt bude bolja za mene. Molim Te da mi podariš strahopoštovanje prema Tebi i kad sam sam i kad sam među ljudima. Molim Te da mi podariš riječ istine i kad sam srdit i kad sam raspoložen. Molim Te da mi daš umjerenost i kad sam u neimaštini i kad sam u bogatstvu. Molim Te za blagodat koja neće nestati. Molim Te za radost oka koja neće presječena biti. Molim Te za zadovoljstvo Tvojom odredbom. Molim Te za lijep život nakon smrti. Molim Te za užitak slasti gledanja u Tvoje Plemenito Lice. Molim Te za čežnju susreta s Tobom, koji će biti bez nevolje i bez iskušenja. Moj Allahu, ukrasi nas imanom, učini nas upućenim i onima koji će biti sredstvo za uputu drugih!" (Poslanikova, s.a.w.s., dova)

AMIN!!!


SLAST IMANA L295478228498820
Na vrh Go down
 
SLAST IMANA
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bosnjacki forum :: Islam-
Idi na: