Bosnjacki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!
 
HomePortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 dzenetske hurije

Go down 
4 posters
AutorPoruka
selma-din
novi dzematlija
novi dzematlija




dzenetske hurije Empty
KomentarNaslov komentara: dzenetske hurije   dzenetske hurije Icon_minitimeWed Mar 10, 2010 4:31 pm

esselamualejkumwarahmatullah!imam jedno pitanje u vezi islama, uvezi dzenetskih hurija!ja sam udata zena, sretna hvala Bogu sa mojim covjekom, i nebi nikad mogla zamisliti da budem bez mog dragog ili da bih ga morala dijeliti sa drugom zenom, zato mi tako srce puca kad pomislim na dzenetske hurije, ja znam da su to pogresne misli, ali moj misao nemoze to nikako da razumije kako bi ja mogla sa mojim covjeku biti sretna u dzenetu ako bi tamo bili hurije sto su oko njega i cine ga sretnijeg neg ja sto bi ga mogla napraviti i da cak moze se sanjima voditi ljubav!Ja volim mog covjeka, i neznam kako da mislim o toj temi! i uvezi toga imam parpitanja kao napr.
: 1)zasto nemaju i zene u dzenetse muske hurije?
2) jel to nece zenama smetati da njihovi muzevi mogu da spavaju sa tim bicevima ili nece postojati ljubomore??
3)sta je sa zenama nevinim to nisu se udale nikad, koga ce one dobiti kad nema muskih hurija??

puno me to zanima ako bi neko znao sta reci o tome blize i ako bi mi ko mogo dati kakav predlog kako bi to mogla boje podnjeti jel me to muci mnogo.

esselamualejkum
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



dzenetske hurije Empty
KomentarNaslov komentara: Re: dzenetske hurije   dzenetske hurije Icon_minitimeThu Mar 25, 2010 7:23 pm

Ve alejkumus-Selam ve rahmetullahi ve berekatuh!

Bolje bi to mogla ponijeti da postaviš pitanje nekome učenijim od nas. Jer možeš, kakav god da odgovor dobiješ, da dođeš u sumnju (što je razumljivo) jer ti nisu odgovorile osobe sa šerijatskim obrazovanjem.

Probaj sa sljedećim:

info@darulkuran.org

http://n-um.com/

http://minber.ba/index.php?option=com_contact&view=contact&id=1&Itemid=95

http://fetve.org/index.php?option=com_contact&Itemid=86
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



dzenetske hurije Empty
KomentarNaslov komentara: Re: dzenetske hurije   dzenetske hurije Icon_minitimeThu Apr 01, 2010 9:03 am

Es selamu alejkum

1) Ako Allah dz.sh., kaze da cemo imati sve shto se pozeljeti mozhe u Dzennetu ,onda se ne brini. Daj da se mi potrudimo da zaradimo Dzennet a Allah dragi nikome nece nepravdu nanijeti. Dzennet je stvoren podjednako za vjernike muzkarce i vjernice zene, za one koji dobra djela cine bili muskarci ili zene. Nema razlike u onome sta ceka Dzennetlije...

2) Ljubomora i slicne osobine nece postojati u Dzennetu jer Dzennetlije ce nositi cisto srce bez zavisti i svega ostaloga koje bi remetilo harmoniju Dzenneta. Citala sam jedan hadis odavno da ce iz srca Dzennetlija biti iscupana svaka zavist isl. prije ulaska ,insha'Allah cu se potruditi da to nadjem.

3) Djevica ce u Dzennetu birati koga ona zeli insha'Allah a takodje i ona kojoj ce muz biti od stanovnika vatre ! Zena koja se udavala 2 ili vise puta imace priliku da bira s kojim muzem ce biti ako je Dzennetlija, a naravno volja Allahova ce biti onaj koji je bio najbolji prema njoj.

A Allah najbolje zna, nego ti poslusaj naseg brata Harisa pa uputi pitanje nekom ucenjaku ko ce ti sve potkrijepiti dokazima iz Kur'ana i sunneta .

dzenetske hurije 666
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
takvaran



dzenetske hurije Empty
KomentarNaslov komentara: Re: dzenetske hurije   dzenetske hurije Icon_minitimeTue Apr 20, 2010 12:52 am

Es selamu alejkum we rahmetullahi we berekatuhu
Lepo je doci ovde i videti da se pise ...

Moram samo reci nesto..

Koliko ja znam zena koje su se vise puta udavala u Dzenute ce biti zena zadnjem muzu.


Naveo bi primer jednog ashaba radiaAllahu anhu (nemogu se setiti imena) da je oprucio zeni, ''Ukoliko mi hoces biti i zena u Dzenetu, nemoj se udavati posle moje moje smrti".

Ako se ne varam jedan od razloga sto je zenama Poslanika salAllahu aleji we sellam zabranjen brak posle njeove smrti je taj razlog isto.

podvlacim da to kazem po secanju i savjetujem da se ovo ne uzima bez pitanja nekog ucenog.
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



dzenetske hurije Empty
KomentarNaslov komentara: Re: dzenetske hurije   dzenetske hurije Icon_minitimeSun Jun 06, 2010 5:36 am

We alejkumu selam

Pa naravno Takvaran da ce zhena koja je bila udata samo jednom, pripasti tom istom chovjeku, ako oboje budu u Dzennetu, jer tu izbora nema.
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
takvaran



dzenetske hurije Empty
KomentarNaslov komentara: Re: dzenetske hurije   dzenetske hurije Icon_minitimeThu Jun 10, 2010 4:38 pm

pa jesto to... dzenetske hurije Lol

ja kazem za zenu koja se vise puta udavala dzenetske hurije 791541


evo nadjo nesto
znao sam za ovo drugo misljene a prvo prvi put vidim.
mada mislim da je drugo misljenje jace (Ebu Dreda, Esma i Huzejfe Allah neka je zadovoljan sa njima) ,a Allah dz.s. najbolje zna
http://n-um.com/?q=node/2239
Na vrh Go down
Sponsored content





dzenetske hurije Empty
KomentarNaslov komentara: Re: dzenetske hurije   dzenetske hurije Icon_minitime

Na vrh Go down
 
dzenetske hurije
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne moete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bosnjacki forum :: Islam-
Idi na: