Bosnjacki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!
 
HomePortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Meki Torabi i njegove kornjace!!!!

Go down 
AutorPoruka
Dina
Admin
Admin
Dina



Meki Torabi i njegove kornjace!!!! Empty
KomentarNaslov komentara: Meki Torabi i njegove kornjace!!!!   Meki Torabi i njegove kornjace!!!! Icon_minitimeSat Oct 30, 2010 8:53 pm

Meki Torabi za Dnevni avaz: Ovo što radim je samo za Boga i niko mi ne plaća za to (+ Video)


Musliman sam, Arapin i bojim se Allaha, dž. š., idem u džamiju, molim se, hafiz sam, pet puta sam bio na hadžu • Ljudi u BiH imaju strahove i psihičke probleme, a, nažalost, dosta je i onih koji imaju bolest mozga • Važno je da nikoga ne iskorištavam


Torabi: Oni koji nisu bolesni trebaju više da se brinu (Foto: M. Živojević)
Marokanski iscjelitelj Meki Torabi (Mekki) već danima puni olimpijsku dvoranu Zetra. Osim bh. građana, na njegove seanse dolaze i ljudi iz Srbije, Hrvatske, Slovenije, Crne Gore... Procjenjuje se da je do sada Zetrom prošlo više od pola miliona ljudi, među kojima su bili i političari, muzičari, ljekari, intelektualci...


Džini se boje


Mišljenje bh. javnosti o Torabiju je podijeljeno. Jedni vjeruju u njegove "energetske moći", a drugi su skeptični i smatraju ga prevarantom. No, i pored toga, raste broj svjedoka koji tvrde da im je ovaj Marokanac pomogao, izliječio ih, a pojedinima uspostavio dijagnoze na koje medicina nije imala odgovor.

U pauzi jedne od seansi Torabi je za naš list govorio o svom životu i življenju s energijom koju, kako tvrdi, prima sa pet nepoznatih planeta, džinima, stavu Islamske zajednice u BiH prema njegovom djelovanju...

Skoro mjesec ste u Sarajevu. Na Vašim seansama bile su stotine hiljada ljudi. Koliko je, prema onom što ste do sada vidjeli ili osjetili, narod u BiH bolestan i od kojih bolesti najčešće bh. građani pate?

- U svakoj zemlji ima bolesnih. U BiH je to nekako specifično. Ima puno onih koji imaju epilepsiju i taj broj je daleko veći nego drugdje. Ljudi u BiH imaju strahove i psihičke probleme, a, nažalost, dosta je i onih koji imaju bolest mozga koja liči na epilepsiju. Ona se ponaša kao epilepsija, ali to nije ta bolest. Također, puno ljudi pati i od šećerne bolesti i masnoće. Primijetio sam da i mladi i djeca imaju šećernu bolest.

Tvrdite da dobivate energiju kojom možete liječiti ljude. Kako se osjećate u momentu kada je primate, a kako kada je prenosite na druge ljude?

- Kada primam energije s planeta, imam strašne bolove. Koliko imam bolova kada je primam toliko se odmaram i osjećam bolje kada je trošim na druge ljude.

Da li stalno primate energiju ili samo u određenim trenucima?


- Uvijek primam energiju. Ukoliko mi malo fali energije, primam je postepeno. Ponekad, kada prebrzo radim s ljudima, počnem primati ogromnu svjetlosnu energiju koja agresivno djeluje. U tim momentima dižem ruke uzrak, plačem i to strašno boli. Kada je primam polako, ne boli. Tada uglavnom šutim.

Tvrdite da ste vjernik, a na seanse u Zetri, također, dolazi veliki broj vjernika. Međutim, u pojedinim arapskim državama, pa i u BiH, postoji mišljenje da radite u suprotnosti s islamskim principima. Kako to komentirate?

- Nemam nikakav problem s bilo kojom strujom, islamskom i neislamskom. Musliman sam, Arapin i bojim se Allaha, dž. š., idem u džamiju, molim se, hafiz sam, pet puta sam bio na hadžu. Ovo što radim je samo za Boga i niko mi ne plaća za to. Ne oštećujem narod. Neke struje u Islamskoj zajednici to ne razumiju, ali vide da sam jak. Toliko ljudi mi dolazi. Čim dođem u neku državu, ljudi odmah pohrle bez obzira da li se radi o islamskoj ili kršćanskoj državi. Moram reći da me strašno pogodilo i iznenadilo to što sam išao u katoličke države, a crkva nijednom nije reagirala protiv mene. Prvi put sam ovdje, a iz Islamske zajednice u BiH izdaju fetvu koja to i jeste i nije. Nema toga kod fetve, ili se nešto smije ili ne smije. Govore, nemojte ići kod njega, a ne kažu da je to zabranjeno.

U Saudijskoj Arabiji i u Maroku ne odobravaju Vaše djelovanje i tvrde da je to što radite povezano sa džinima. Šta mislite o tome?


- Nisam ni protiv koga, vehabija ili nekoga drugog. Svako ima svoje mišljenje. Bojim se Boga i ne smijem biti ni protiv koga. Što se tiče njihovih sumnji da sam sa džinima, oni moraju malo bolje učiti, moraju znati da ne postoji nijedan džin koji želi pomoći ljudima, a ja im pomažem. Mi smo u kontri. Trebaju malo bolje definirati Kur'an i dati svoj stav. Vidjeli ste, na seansi je palo dvoje ljudi jer su imali džine. Ako radim sa džinima, kako onda pomažem tim ljudima? Kako onda ubijam džine? Ako radim sa džinima, onda bi im dozvolio da rade šta hoće.


Kazali ste za jedan marokanski list da možete razgovarati sa džinima i da vas se oni boje? Možete li to objasniti?


- Pa, vidjeli ste ovo dvoje ljudi koji su pali! Normalno je da razgovaram s njima. Zašto ljudi tako padaju i tako se ponašaju? Džini me se boje. Imam takvu energiju i moć koju mi je dao Allah, dž. š., da džin, čim dođem do njega, mora pasti. On tada hoće da pobjegne i počinje vikati. Mora otići od čovjekovog tijela jer Allah, dž. š., nije dozvolio da džin ulazi u tijelo čovjeka ili da s njim kontaktira. Svojim Božijim darom blokiram džine.

Na svoje seanse pozivate ne samo bolesne već i zdrave ljude i djecu tvrdeći da ih svojom energijom možete zaštititi od mogućih bolesti u budućnosti. Koliko dugo nakon tretmana traje ova "zaštita"?

- Oni koji nisu bolesni trebaju više da se brinu i da više dolaze na moje tretmane. Sa mojom energijom pojačavaju imunitet i ona ih čuva od bolesti poput AIDS-a, karcinoma, hepatitisa, sihira, džina... Energija ostaje dugo da ih štiti i čini njihov imunitet strašno jakim.


Jaka energija


Kažete da ste odabrani da na ovaj način liječite ljude. Ali, zašto baš Vi?


- Bog je izabrao mene. Moć sam sigurno dobio s rođenjem. Bog je odlučio da moć da meni, čovjeku koji to neće unovčiti. Mogu danas biti najbogatiji čovjek na svijetu. Za svakog čovjeka mogu uzeti po 1.000, 2.000 eura ili daleko više, ali to ne smijem raditi. Možda me zato odabrao.

Važno je da nikoga ne iskorištavam. Ako je ulaznica marka, ona ne oštećuje ljude. Da bi neko došao do mene ne mora da proda kuću. Ljudi mi žele dati novac, poklon, ali ja to ne uzimam, ne želim.

Imate porodicu u Maroku. Kako ona gleda na ovo što radite? Da li uz energiju koju primate možete normalno živjeti?

- Živim u mučenju. Odmaram se samo onda kada otpuštam energiju prema drugim ljudima. Kada nema ljudi, onda energiju moram držati u sebi. To je strašno, jer je energija jaka. Što se tiče moje porodice, imam tri sina i kćerku. I djed sam.


Doći ću ovdje prije nego što odem bilo gdje drugo


Boravak u Sarajevu produžili ste do 27. novembra. Kada završite s tretmanima, planirate li ponovo doći u BiH?

- Ako Bog da. Narod je jednostavan, a rezultati tretmana postoje. Mislim da ću opet ovdje doći prije nego što odem bilo gdje drugo. Umjesto u Sarajevo, trebali smo ići u Zagreb, ali sam to odgodio kako bih ovdje ostao duže.


Dolazilo pet imama


- Islamskoj zajednici nije jasno šta je ovo. Danas ni nauka tu pojavu ne može definirati. Neka oni to zovu kako hoće - fenomenom ili Božijim darom, ali me ne mogu vrijeđati i govoriti - to je ovo, to je ono. Nikada nisu sjeli sa mnom, niti me pitali odakle mi energija ili dar. Neka dođu i sjednu sa mnom pa neka onda formiraju stav. Naknadno su u utorak poslali pet imama pa su sjeli sa mnom. Razgovarali smo, a na kraju su me ljubili. Rekli su da su uz mene. I dan kasnije su dolazili i sjedili sve vrijeme.



dnevniavaz
Na vrh Go down
 
Meki Torabi i njegove kornjace!!!!
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bosnjacki forum :: Politika,vijesti,aktuelnosti-
Idi na: