Bosnjacki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!
 
HomePortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 promjena

Go down 
2 posters
AutorPoruka
Manijak
novi dzematlija
novi dzematlija




promjena Empty
KomentarNaslov komentara: promjena   promjena Icon_minitimeThu Nov 12, 2009 4:02 am

U ime Allaha, Milostivog, Samilosnog!

Evo braco i sestre, ne znam kako da ovo zapocnem. Lutao sam netom i tako sam naisao na ovaj sajt, cini mi se pristojan da vam ispricam svoju pricu.

Inace sam srednjoskolac, IV razred Ekonomske struke, pored toga bavim se web designom radim u jednoj maloj firmi za web i graficki dizajn, servisiram racunare i slično, .
Da počnem

Neku noć sam sa svojim jaranima, otišao kod ovog jednog jarana, što iz dosade, što iz radoznalosti, odemo na www.youtube.com i potrazimo istjerivanje dzina iz ljudi. I gledajuci taj klip, kao da se nesto promjenilo u meni, prelomilo. Shvatio sam da grijesim dosta, i da ne vodi moj sadasnji put nikud. Kada sam dosao kuci uzeo sam abdest, klanjao Jaciju, ujutru klanjao Sabah, skino sam sebi citav Kur'an u mp3 formatu, i sad svaki dan slusam. Dakle klanjam, pokajo sam se tako da kazem. Sad vec par dana slusam Kur'an, cuvam se grijeha, i stalno trazim nove stvari iz Islama, kako bi što više naučio zato sam se i regitrovo na ovaj sajt. Od onog trenutka kada sam poceo klanjati, vezo sam se za vjeru, sad sam sretniji da kazem, osjetim na sebi promjenu, iako me jarani da ne kazem ismijavaju ali tako dodje. Neku noc kad sam poceo slusat Kur'an pocele su mi suze da teku od uzbuđenja. Inace sam slusao rock, najbolja grupa mi je bila Rammstein, nosao sam killere oblacio se ko oni, oponasao taj njihov stil, da bi to do prije neki dan sve poskidao. Sad sam sve pjesme svu muziku izbrisao s telefona, zamjenio ih ilahijama i Kur'anom. Prosao sam ono za svojih 18 godina svasta i bio sam svugdje, pio sam alkohol, cesto, cak sam uradio i nesto na sto nisam ponosan. Psovao sam se, i to teske psovke, radio grijehe i tako slicne stvari.

Inace isao sam u mekteb do svog osmog razreda, znam citati Kur'an. Ali gotovo da nikada nisam, do sada prakticirao to znanje. Imali smo skoro neka predavanja svake nedelje u Dzamiji, o Islamu, te sam isto tako prije par mjeseci isto ovo uradio, presto pa nakon par dana su me doslovno donijeli kući pijanog. I brzo sam posusto u toj svojoj namjeri da se promjenim, Sad opet rjetko mi ko vjeruje da cu uspjeti u tome, ali iskreno se nadam da cu uspjeti. Sad klanjam, ustajem na Sabah, klanjam namaze, slusam Kur'an, trudim se sto vise da ostanem pri ovome.

Mogao bi jos pisati, ali nadam se da ni ovo nije smarajuce, samo vam zelim reci, da sam sada presretan, jer nadam se da je Allah na mojoj strani i da ce mi pomoci da ustrajem u ovome. Ne znam zasto vam ovo pricam, ali lakse ce mi biti...

Halalite ako je smor.

Allah vas nagradio.
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



promjena Empty
KomentarNaslov komentara: Re: promjena   promjena Icon_minitimeSun Nov 29, 2009 4:24 pm

MashAllah uopste nije bilo smaranje nego jedna prelijepa ispovijet i dokaz da Allah upucuje onog koga On hoce.Slobodno pisi brate drago mi je da si ovako lijepu vijest podijelio sa nama. promjena 666


Selam alejkum.
Na vrh Go down
 
promjena
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» PROMJENA PREZIMENA PRILIKOM SKLAPANJA BRAKA

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bosnjacki forum :: Islam-
Idi na: