Bosnjacki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!
 
HomePortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE

Go down 
3 posters
AutorPoruka
Lejla
Admin
Admin
Lejla



NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE Empty
KomentarNaslov komentara: NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE   NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE Icon_minitimeWed Dec 31, 2008 4:53 pm

Novogodišnja čestitka onima koji slave



NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE Nova1sn2



IslamBosna.ba- Dok oko mene grmi i podsjeća me na traume iz mog ratnog djetinjstva, dok se moje komšije tresu od uzbuđenja u iščekivanju noći alkohola, bluda i neobuzdanosti, Palestinci sahranjuju svoju tristotineosamdesetpetu žrtvu. U Berlinu se očekuje milion ljudi na centralnom okupljalištu. Osamdeset hiljada kvadratnih metara površine je opremljeno za ovu "svečanost". Francuzi će da čekaju kao i obično na Champs-Elysees, Sarajlije će izaći pred tzv. "Vječnu vatru". Da proslave. I trebaju, oni su to zaslužili. Ova noć, koja se u velikom broju zemalja, naročito u Zapadnoj Evropi zove "Silvester", je dobila ime po papi Silvestru I, koji je umro na taj dan 335. godine. Inače, do 1582. godine, u Evropi je posljednji dan u godini bio 24. decembar (datum na koji pada Badnje veče, iliti uoči Božića). 1582. godine, papa Gregor XIII je uveo dekretom gregorijansko računanje vremena u Evropsku praksu, a gregorijanski kalendar je posljednji dan u godini pomakao sa 24. na 31. decembar. U suštini se radi o istoj stvari, naprosto da raščistimo nedoumice onih koji kažu da Nova Godina nema nikakve veze sa Božićom (ma jok, vezana je s Bajramom). Gregorijanski kalendar je u Jugoslaviju stigao tek 1919. godine, a u Tursku tek 1926. (logično).

NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE Nova2ao5


"Dok oko mene grme neke strašne petarde (jedna upravo bačena u haustor, želudac mi se prevrn'o), sjećam se vremena kada me je višecjevni bacač raketa (VBR) budio svako jutro u 5 sati. Sarajlije su ga vjerovatno zaboravile. Ili se samo prave budale kada im spomeneš da sada oruđa mnogo razornija i ubitačnija preoravaju avlije, ruše kuće i melju judsko meso u Gazi. Pa nismo valjda toliko okrutni da im pokvarimo veselje koje su željno iščekivali godinu dana. Zašto baš sada da ti bezvezni Izraelci napadnu Palestince? šta smo im mi skrivili da nam kvare slavlje? Ili nam ga možda i ne kvare? Ne mislim da ga kvare. Otići ćemo i odalamićemo se žestoko žestokim pićem. Meni je bilo drago kada saznam usred rata i granatiranja da neko u nekoj dalekoj zemlji misli na nas. Još ako nam štogod pošalje, to je ekstra. Ali prijatelju, ja sam sada dovoljno istraumatiziran, ne mogu ja sada obraćati pažnju na svaki pokolj u svijetu. Pogotovu ne u vrijeme dana pape Silvestra. Ne mogu. I neću. Boli me briga. Jer to je moj moral. Ta plastična, ljigava, bezbojna i bezoblična masa koja se smjesti gdje god je ubaciš. Miris, istina, ima- tukne na crknutu mačku. Ona popuni sve pukotine. Ako je baciš u šolju- zauzme njeno dno, ako je baciš u šljunak- nestane među kamenčićima, ako je baciš na đubreluk- kroz nju se opet vidi đubre. Ako je ubaciš u komunizam- vrli sam udbaš, ako je ubaciš u ratnu SDA- u prvom sam saffu, ako je ubaciš u demokratiju- vrli sam borac za ljudska prava, ako je baciš u vlast- i mater ću vlastitu prodati.

I nisam sam na svijetu. Eno pogledaj Arape. Braću im pred vratima kolju a oni to gledaju na TV prijenosu, uživo ispred njihovih vrata. I smišljaju neke neutralne izjave za javnost. Zar ih nisu dosada sve pobili? Aferim. "

NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE Nova3az1


Turci su pokazali da su velika nacija, a mi da nismo nacija. Turci su otkazali svoje novogodišnje okupljanje na Taksim trgu zbog izraelskog klanja Palestinaca. Kako da slave kada im u susjedstvu nemilosrdno kolju. Mi smo dokazali ono što smo dokazali pred posljednji genocid. Da nam je svejedno sve dok nam ne zakucaju na vrata. I to smo debelo platili. Svejedno. Mi koji smo preživjeli, opet i dalje živimo, pa makar samo par godina duže. I opet je naš veliki narod iznjedrio velike političare koji grabe i šakom i kapom od naroda a u svoj džep i koji se tako kvalitetno međusobno prepiru, da bismo bošnjačku politiku mogli nazvati i "kamikaza", ali samo kada bi taj samoubilački nagon imao i neku opću korist koja bi ostala preživjelima. Nažalost, toga nema, pa ćemo tražiti da nam se izmisli neki novi izraz koji opisuje čovjeka koji se ubija da bi korist donio protivničkom taboru. Možda- “bošnjakaza”? Ne zvuči loše, tako bi se otprilike zvao i enzim čija funkcija je razgradnja Bošnjaka. Helem, da ne duljim više: u smislu svega rečenog i onoga između redova, ne peglajte se više sa ovim tekstom, duša pape Silvestra čeka. A do jutra vjerovatno i 400-ta duša palestinskog djeteta koje neće dočekati 1. januar 2009. Neka cirkus otpočne!



Halil Senusija

halil.senusija@gmail.com



NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE 344402 NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE 344402 NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE 344402 NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE 344402 NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE 344402


Lejla: komentar modifikovan dana: Thu Jan 01, 2009 12:00 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
fatih
novi dzematlija
novi dzematlija
fatih



NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE   NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE Icon_minitimeWed Dec 31, 2008 8:01 pm

Svako komentar bi suvisan bio ...ko shvata .....
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE   NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE Icon_minitimeThu Jan 01, 2009 12:17 am

Selam alejkum!


Dok okolo pucaju vatrometi i petarde ja ne mogu da odvojim svoje misli od djece Palestine, nad cijim domovima zlikovci vec danima bacaju granate. NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE 890753

Tako se osjecam nemocno dok gledam kako nasa braca i sestre ginu od ruku din dusmana. Gledam ovaj narod kako stotine eura trosi na petrade i vatromete kako bi svoju djecu razveselio veceras i ni malo ne strahuje od Allaha da ono sto je danas stvaranost djece Palestine moze biti vec sjutra i nasa stvarnost . Gledajuci ovaj nas narod zaista se bojim Allahove kazne .O Allahu oprosti mom narodu i uputi ga ,jer oni ne znaju.


Uputimo dovu za nasu bracu i sestre u Palestini a pored dove uputimo donaciju onoliko koliko smo u mogucnosti. Jer cemo pred Allahom i mi biti pitani dali smo uradili sve sto smo mogli kako bi svojoj braci muslimanima u nevolji pomogli.

Evo link za donacije http://www.islamic-relief.nl/ ovo je za Holandiju a vi trazite svako za svoji zemlju i sirite dalje Allah vas nagradio i pomogao kad vama pomoc bude najpotrebnija inshAllah. NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE 8412

NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE 163761

http://www.islamic-relief.nl/
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE   NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE Icon_minitimeThu Jan 01, 2009 12:31 am

Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE   NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE Icon_minitimeThu Jan 01, 2009 1:01 am

Slusam subhanAllah kako se vani pucaju pedarde..
i jeza me hvata kad pomislim da se ovdje puca zato sto je to ''festa''
a da u Palestini ubijaju nasu bracu i sestre i da djeca placu od straha.

Ya Rabb, Ti si Jedini koji sve moze i koji samo kaze budi i ono biva.
Tebe molimo da se smilujes nasoj braci u Palestini, a da spustis kaznu na narod iz Izraela.
Ya Rabb samo ih Ti mozes unistiti pa Tebe molimo da na njih spustis najvecu kaznu. amin
Na vrh Go down
Sponsored content





NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE Empty
KomentarNaslov komentara: Re: NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE   NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE Icon_minitime

Na vrh Go down
 
NOVOGODISNJA CESTITKA ONIMA KOJI SLAVE
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Nisu voljeli one koji opominju
» ARHIVA VIJESTI...
» VIDEO KOJI VRIJEDI POGLEDATI
» Video koji ne smijete propustiti

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bosnjacki forum :: Drustvo-
Idi na: