Bosnjacki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!
 
HomePortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)

Go down 
+21
Hanuma
shadowless
Hanisa
ljina
rose
_Mersy_
Ismail
elTewhid
Muslimah
svjetlost duse
-Dzulejbib-
MINAA
Marwa
Sultanija
Haris
takvaran
eko87
Mahnoor
Dina
Amatullah
Lejla
25 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Next
AutorPoruka
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeTue Sep 02, 2008 11:59 am

Uh, prevarih se da premotam stranicu nagore, kad vidjeh oblande... A posti se!!!
Na vrh Go down
svjetlost duse
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
svjetlost duse



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeTue Sep 02, 2008 3:05 pm

Esselamu Alejkum i Ramazan Serif Mubarek Olsun svima

Mozel da se posti??? : )
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeTue Sep 02, 2008 4:07 pm

Mahnoor (citat):
AAminAA (citat):
Es selamu alejkum,

I ja sam bila na teraviju, mnogo se radovala a najvishe razocarala, koliko smo ( muslimani )neobzirni prema cistoci mesdzida ....

draga Amina ovo je i kod nas veliki problem!
Uzasno! kuhinja, puna smeca nemas gdje da stanes.. u mesdzidu mrve po podu nemozes glavu na pustiti.
Ja bezbroj puta pokusavala da ih saberem da cistimo. pravila spisak. al jok uvjek je odgovor ''ima jedan covjek i on cisti a nama neda organizacija''
i jednom jedna sestra i ja se pokupimo navece da odemo sve ocistiti i vrate nas jer su tu braca igrali igrice tako da mi nismo mogle da cistimo.
Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 890753

Sta je to sa tim igricama po dzamijama!!!! cccc

Najcistije su nase dzamije i mesdzidi, Ja plakala na teraviji...ali, insha'Allah potrudicu se da se to promijeni !

Imam jedno pitanje.

Ovako, chitala sam jedan hadis u kome Poslanik s.a.w.s., kazhe da nesmije niko ici ispred klanjaca, pa chak ni malo dijete ( da prodje ispred ) i kao, kad vidish da ce dijete proci skloni ga rukom, jer je shejtan ( misli se da shejtan gura to dijete )

Sad pitanje:" Dok smo klanjali teraviju, mala djeca sa keksovima u rukama, cuclama sa mlijekom, obuvena...shetala su slobodno izmedju saffova ... tako da smo klanjali na tepihu sa mrvama, zaprljan obucom i plus, prolazili su ispred ko da su to bili sokaci."

Jeli nam namaz ispravan ?


AAminAA: komentar modifikovan dana: Tue Sep 02, 2008 4:09 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija
eko87



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeTue Sep 02, 2008 4:07 pm

Može elhamdulillah,samo da posavjetujem vas seke da ne kuhate previše jela,ode vrijeme a i ne može se toliko pojesti hrane:P
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeTue Sep 02, 2008 4:11 pm

Vid' Eka, ja mislim eto, on zna neshta... on o kuhanju ...tsk tsk tsk : )

We alejkumu selam SD,

Allah pomazhe u svemu, posti se elhamdulillah.

Eko, ja se zavjetovala da ne kuham mnogo, ne zato shto se nemozhe pojest' vec zato shto mi treba vishe vremena za ibadet, a ibadet je sad najvazhniji. Ono , reda radi hocu kuhat' ali ne da me izmori da onda nemogu ibadet cinit.
Na vrh Go down
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija
eko87



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeTue Sep 02, 2008 4:40 pm

ma ja ba.o tome sam i ja govorio(tj. na to sam mislio)Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 791541
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeTue Sep 02, 2008 4:45 pm

Sjetvolst duse, bas si mi naumpala i htjela sam da pitam za tebe, moze se postiti elhamdulillah.
Samo haman Harisu secer opao Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 905199

Dobro ti pitanje Amina, bas me baci na razmisljanje jer i moja mala rodica cesto puta sjedne ispred mene.
A ponekad bih vidjela da je sestra makne. Allahu alem.

Ako saznas molimte javi.. ako nista ja imam tek u subotu ptiliku da pitam jednog ucenog insana, pa me napomeni!
Na vrh Go down
svjetlost duse
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
svjetlost duse



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeTue Sep 02, 2008 5:34 pm

@eko87- za kuhanje nije problem uopste i za hranu jer bas za Iftar barem ja mogu dosta pojest Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_lol
Bas danas kazem mami da sam gladna cini mi se ovaj dan mi kao vecnost dug jer za Sufur samo vode pijem jer nemogu da jedem a preko dana hocu da padnem u nesvijest Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_biggrin Allah da pomogne

Seko Mahnoor ma ja svratim na forum kad imam slobodnog vremena al izgleda tog slobodnog ni nemam u zadnje vreme...nadam se da cu malo vise moci da pisem ovde ..uskoro samo da prodje ovo vreme ispitivanja u skoli
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeTue Sep 02, 2008 6:14 pm

Draga sestro pa moras nesto jesti ! (taj savjet i ja dobivam Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_lol )
Mi inace prvo pijemo kahvu.. naravno hurme serbe pa onda kahva se pije.
A kad postavim veceru mogu samo tanjir super reda radi.
za sehur bolje jedem, jer znam da cu pasti do iftara. Nekako se natjeram, i poslje sehura nelezem.
Prije sam legala pa kad ustanem 100 po 100 budem gora, muka bude citav dan.

Iskoristim vrijeme za ibadet, pospremim kuhinju i onda poslje ako budem umorna malo legnem
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeTue Sep 02, 2008 8:11 pm

Mahnoor (citat):


Ako saznas molimte javi.. ako nista ja imam tek u subotu ptiliku da pitam jednog ucenog insana, pa me napomeni!

Insha'Allah, ako do tad ne zaboravim i kako se zovem Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 905199

Ehh Mahnoor, ja nemogu da oduljim iftar. Mi pojedemo hurme i popijemo malo vode, pa namaz. Onda iftarimo, tako da mi bude vremena da se spremim za teraviju. Odem pjeshice, a vratim se vozom.
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeTue Sep 02, 2008 9:51 pm

Mahnoor (citat):

Samo haman Harisu secer opao Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 905199

Ma i šećer i so opali. Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_biggrin Evo sad se vratio u normalu. :p

Šalim se, za razliku od prošle godine, ove ne jedem puno za iftar. Ali, uvijek je OK kontrolisati šećer, što je sigurno, sigurno. Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_biggrin
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeTue Sep 02, 2008 10:28 pm

Znaci pukla je baklava Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 905199
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeTue Sep 02, 2008 11:29 pm

AAminAA (citat):

Sad pitanje:" Dok smo klanjali teraviju, mala djeca sa keksovima u rukama, cuclama sa mlijekom, obuvena...shetala su slobodno izmedju saffova ... tako da smo klanjali na tepihu sa mrvama, zaprljan obucom i plus, prolazili su ispred ko da su to bili sokaci."

Jeli nam namaz ispravan ?

Namaz se nekvari kada neko prodje ispred tebe.
Ako je djete do 3-4 godine i nezna da nesmije da prolazi onda nema veze ako projde,
a ako je dijete vece onda ga treba uciti da nesmije tako sto ce se maknuti rukom (ili odraslu osobu) ako osoba nece da se skloni onda je to sejtan koji ga nagovara.
a Allah najbolje zna!

Meni to inace smeta kad po dzamiji hodaju djeca i mrve. Zasto ih mame donose! zar dijcei nije vremen da spavaju!
Naravno da svako voli da ode na teraviju ali nekima je prece da ostanu kod kuce!
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeTue Sep 02, 2008 11:48 pm

Nije problem dovoditi djecu u dzamiju. Problem je nositi hranu i razne grickalice , ko da su na piknik.
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 12:10 am

AAminAA (citat):
Nije problem dovoditi djecu u dzamiju. Problem je nositi hranu i razne grickalice , ko da su na piknik.

pa bas tako..
i zasto djeca hodaju u cipelama?
da pravo kazem nekad mi bude malo i krivo kad dojde tonu djece.
Ja stvarno volim djecu. ali dojdes u dzamiju il na predavanje nemozes nista cuti.
jer svaka sestra ima najmanje troje! to je mashAllah naravno, ali treba znati svoju djecu smiriti a ne da trce kroz mesdzid Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 160531
Na vrh Go down
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija
eko87



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 12:13 am

de ba pustite djecu,nemoj da ja galamim. Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 905199
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
takvaran



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 12:20 am

Sto se tice dzemata u kojem sam ja Hvala Allahu dz.s. djece ima kao nikad pre.
Moram priznati da su mirna (nego kad sam ja bio djete) Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_lol Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Lol

Razdvoje ih pre pocetka namza...izmedju njih stave nekog starijeg i problem resen.

To za unosenje hrane i grickalica je malo preterano za dzamiju i to bas za vreme namaza.
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 12:21 am

eko87 (citat):
de ba pustite djecu,nemoj da ja galamim. Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 905199

pa da, braca to neprimjecuju jer kad mama posalje djete babi.
na brzaka se vrati nazad... hmm Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 34182
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
takvaran



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 12:26 am

Mahnoor (citat):
eko87 (citat):
de ba pustite djecu,nemoj da ja galamim. Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 905199

pa da, braca to neprimjecuju jer kad mama posalje djete babi.
na brzaka se vrati nazad... hmm Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 34182

bas tako tesko ces naci djeta da ce izbrati baba pre majke...
Na vrh Go down
rose
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
rose



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 12:35 am

Sto ste se raspricali,auuuuuuuuu Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_biggrin
Na vrh Go down
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija
eko87



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 12:35 am

Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 905199
Na vrh Go down
rose
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
rose



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 12:37 am

eko, vidim sarajlija...

koju dzamiju bi mi preporucio za teravije ? Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_biggrin
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 12:37 am

rose (citat):
Sto ste se raspricali,auuuuuuuuu Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_biggrin

a nije bona auuuuu..

cuj nje! Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_lol neboli nimalo
Na vrh Go down
rose
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
rose



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 12:39 am

kako ne boli, boli boli .. Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_biggrin
a sta znaci tvoj nick,sestro?
Na vrh Go down
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija
eko87



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 12:41 am

rose (citat):
eko, vidim sarajlija...

koju dzamiju bi mi preporucio za teravije ? Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_biggrin

ma seko samo pravac Čaršijska i nema fule,tu je džuz teravija atmosfera medinska Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_lol
a ako ti je puno klanjati 1h45 min, onda možeš u Carevu ili Fahdovu,Begovu.al Čaršijsku je jazuk ne obići i imaš još u blizini Tabački mesdžid sa džuz teravijom.
Na vrh Go down
rose
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
rose



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 12:43 am

aha, da te Allah nagradi
nebi meni bilo puno, al sta cu reci mom babu .. 40 minuta je njemu ohooo Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_biggrin
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 12:43 am

rose (citat):
a sta znaci tvoj nick,sestro?

Svjetlost mjeseca

a ti sestro navrati u Fahdovu dzamiju
Na vrh Go down
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija
eko87



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 12:44 am

šuti ti,ti nisi sarajka:)))))))))))
Na vrh Go down
rose
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
rose



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 12:47 am

jupi, svadja,svadja!!

salim se..
prelijepo znacenje, Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 791541
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 12:49 am

eko87 (citat):
šuti ti,ti nisi sarajka:)))))))))))

Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 905199 Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 905199

a sta ako se napijem vode sa bascarsije? hehehe

Nego roseee nemoj da navijas bona.. aaaa
nego mi predlozi sta da spremam za iftar Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_biggrin

a ovo neka eko kuha!

http://bosniancook.blogger.ba/arhiva/2006/09/24#439326
Na vrh Go down
rose
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
rose



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 12:52 am

Spremi punjene palacinke sa kokosijim mesom Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_biggrin
Na vrh Go down
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija
eko87



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 12:52 am

ako se napiješ vode...sigurno nećeš biti žedna poslije:)
eko kuha samo vodu za kahvu i ništa više..ostalo će hanuma inšaAllah,u suprotnom ću belaj da pravim:D
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 12:54 am

rose (citat):
Spremi punjene palacinke sa kokosijim mesom Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_biggrin

upravo gledam da napravim nesto sa pilecim prsima.
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
takvaran



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 12:56 am

eko87 (citat):
rose (citat):
eko, vidim sarajlija...

koju dzamiju bi mi preporucio za teravije ? Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_biggrin

ma seko samo pravac Čaršijska i nema fule,tu je džuz teravija atmosfera medinska Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_lol
a ako ti je puno klanjati 1h45 min, onda možeš u Carevu ili Fahdovu,Begovu.al Čaršijsku je jazuk ne obići i imaš još u blizini Tabački mesdžid sa džuz teravijom.

Za ovo mi je prico jedan moj brat za teravije od 2h uy Sarajevu..
ovde kod nas otprilike 45min do 1h.
Volio bi klanjati malo duze tu od 2h.
Na vrh Go down
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija
eko87



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 12:57 am

pa brate uzmi sad abdfest i pravac soba,more i mushaf u ruke..i do sehura zajmi rekjate:)))
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
takvaran



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 1:00 am

u redu je to brate... mislio sam u dzematu
Na vrh Go down
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija
eko87



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 1:03 am

šala mala akhi,nemoj zahatariti
Na vrh Go down
takvaran
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
takvaran



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 1:10 am

zasto bi brate...hvala tebe na savetu Allah te nagradio
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 3:35 pm

Selam alejkum!

Jeste se mashAllah pravo raspisali,sto se hrane tice pravite sta god hocete,ja jupi Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 70586 dosla kod mame pa ona pravi Iftar a ja Sehur(i onako tad se slabo sta pojede Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_lol )A sto se tice klanjanja teravije ja i Lejla smo redovno u marokansku dzamiju klanjele po 2 sahata, a nekada bar mi se tako ucinelo i duze od 2 sahata.Dok ovdje ne znam cekam da Lejla dodje inshAllah pa da idemo skupa, jer nemam sa kime ici.Inace ovdje je kod nas jos uvjek ljeto tako da vrucine imamo mashAllah. Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 76805 Bas mi se sada javila mladja seka da kaze da je Lejla stigla u seher Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 470613 Za sada toliko ostajte mi u Allahovoj milosti,pa se pisemo inshAllah Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 96483
Na vrh Go down
shadowless
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
shadowless



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeWed Sep 03, 2008 9:35 pm

Alejkum selam Dinush! Pa kako si ti? Mislis li se uopste vracati sa godisnjeg Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_biggrin?
Mojne mi pobjec', ja ako Bog da za Bajram dolazim opet na Balkan : )))))!

Ljubim vas sviju kolektivno ...
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeThu Sep 04, 2008 12:01 am

Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_biggrin We alejkumu selam we rahmetullah DIna, masha'Allah lijepa vijest ... josh malo pa ce Lejla i u CG insha'Allah.... kako je to lijepo. Blago vama shto ste za Ramazan sa vashom mamom. Nigdje ljepshe nego u majke... Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 344402
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeThu Sep 04, 2008 4:43 pm

shadowless (citat):
Alejkum selam Dinush! Pa kako si ti? Mislis li se uopste vracati sa godisnjeg Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_biggrin?
Mojne mi pobjec', ja ako Bog da za Bajram dolazim opet na Balkan : )))))!

Ljubim vas sviju kolektivno ...

Selam sekic!

Nego ima li neki poseban razlog da nam opet dolazis Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 905199
Hoces li navracati u CG,bas bi voljela da te vidim inshAllah i da nam budes gost Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 70586 .Razmisli o tome pa javi inshAllah,bas bi me obradovala da dodjes kod nas za Bajram a i prije ili poslije nije problem Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 470613
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeThu Sep 04, 2008 4:45 pm

AAminAA (citat):
Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_biggrin We alejkumu selam we rahmetullah DIna, masha'Allah lijepa vijest ... josh malo pa ce Lejla i u CG insha'Allah.... kako je to lijepo. Blago vama shto ste za Ramazan sa vashom mamom. Nigdje ljepshe nego u majke... Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 344402

Selam alejkum Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 790710

InshAllah da i ti sekic uskoro budes sa svojom mamom.A u pravu si nema nigdje bolje kao kod mame,hehe i nicija kuhinja nije bolja od mamine Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 57026
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeThu Sep 04, 2008 4:58 pm

We alejkumu selam Dina, Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_biggrin

U pravu si , niko ljepshe ne kuha od mame. Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 890753 Ehh kako mi nedostaje, Allah joj se smilovao i njoj i babu, mah svim nashim roditeljima. Amin ! Sve molim Allaha da im ne uzme dushu dok Mu se ne vrate insha'Allah, dok Mu na sedzdu iz pokornosti ne padnu insha'Allah...
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeThu Sep 04, 2008 10:50 pm

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve bereketuhu!

Kako ste mi svi ,kako vam proticu ramazanski dani...

Ja evo samo da vam se javim iz Sehera,da znate da mi nedostajete i da ste u mojim dovama ...

Ovdje mi je prelijepo upoznala sam konacno seske sa foruma i msn-a u Seheru mashAllah.

Citat :
Allah joj se smilovao i njoj i babu, mah svim nashim roditeljima. Amin ! Sve molim Allaha da im ne uzme dushu dok Mu se ne vrate insha'Allah, dok Mu na sedzdu iz pokornosti ne padnu insha'Allah...
Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 925999


Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 913774
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeThu Sep 04, 2008 11:40 pm

AAminAA (citat):

Sve molim Allaha da im ne uzme dushu dok Mu se ne vrate insha'Allah, dok Mu na sedzdu iz pokornosti ne padnu insha'Allah...

Amin!!

Samo dovi mila, Allah prima iskrene dove.
Ehh kakva je samo radost kad vidis da ti je roditelj na sedzdi i da drzi Kuran u rukama! Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 890753
Na vrh Go down
Sultanija
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
Sultanija



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeFri Sep 05, 2008 6:25 pm

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 666
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeFri Sep 05, 2008 6:58 pm

we alejkumu selam we rahmetullahi we berekatuhu !
Na vrh Go down
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija
eko87



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeFri Sep 05, 2008 7:09 pm

Mahnoor (citat):
AAminAA (citat):

Sve molim Allaha da im ne uzme dushu dok Mu se ne vrate insha'Allah, dok Mu na sedzdu iz pokornosti ne padnu insha'Allah...

Amin!!

Samo dovi mila, Allah prima iskrene dove.
Ehh kakva je samo radost kad vidis da ti je roditelj na sedzdi i da drzi Kuran u rukama! Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 890753
ehh da je i meni tu radost osjetiti.
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitimeSat Sep 06, 2008 12:46 am

inshAllah akhi, dova mjenja svacije stanje.
Na vrh Go down
Sponsored content





Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)   Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II) - Page 14 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (II)
Na vrh 
Stranica 14/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Esselamu alejkum -DOBRO NAM DOSLI! (I)
» Hajde da se upoznamo!
» Odgoj djece
» ARHIVA VIJESTI...

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bosnjacki forum :: Arhiva-
Idi na: