Bosnjacki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!
 
HomePortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine

Go down 
+3
Haris
rose
virus
7 posters
AutorPoruka
virus
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
virus



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 12:17 am

esselam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu,

potrebna mi je ova knjiga,
Ihvanije, jedna od 72 skupine - od Sejha bin Baza

prevedena je na engleskom samo, imali smo je mi u nashem dzematu, i dali je na prevodjenje ali se izgubila !

pa pokusavam da je nadjem na internet da je skinem, mora da je ima u pdf ili doc formatu, ako ne, baremu shtampanoj formi gore nedje po inostranstvu trebalo bi da je ima...

znaci, potrebna mi je knjiga, bilo u stampanoj formi ili doc/pdf formatu ... !!!
hajmo sad u akciju ... !

3.....4..... SAD ! Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine 791541

Allah vas nagradio na trudu !!!
Na vrh Go down
rose
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
rose



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 12:18 am

3....4... malo morgen! Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin

salim se, ako naidjem na to, javicu ti ... Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin
Na vrh Go down
virus
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
virus



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 12:20 am

rose (citat):
3....4... malo morgen! Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin

salim se, ako naidjem na to, javicu ti ... Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin
nema ako naidjesh, nego sad odmah, trazii !!!!!!!!


i nek mi neko prevede ovaj naslov knjige on English ...
jel dobar vako prevod:
Ikhwanis, one of the 72 sects of Jahannam
???
Na vrh Go down
rose
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
rose



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 12:23 am

zaboravio si Dzehennem , ono najvaznije Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin
Na vrh Go down
virus
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
virus



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 12:24 am

dje zaboravio ?
Na vrh Go down
rose
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
rose



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 12:25 am

hm.. ne znam Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin
Na vrh Go down
virus
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
virus



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 12:26 am

hajde nekvari temu !
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 12:27 am

Jesi li pokušao IslamHouse.com, Abdurrahman.org, Kalamullah.com i slično?
Na vrh Go down
virus
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
virus



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 12:29 am

nisam...
na pitao sam cika google-ta, no on nesto mi ispreskaka...
rece mi vidi ode:
http://www.binbaz.co.uk/
a sad cu pogleda na te stranice
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 12:49 am

Hajde bolan ne prepiri se o kolačima, Republici Rožaje i slično traži to. Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin Nađe li šta? Imam još jedan sajt, u tsvari forum... Ali tek kad te završiš.
Na vrh Go down
virus
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
virus



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 12:50 am

Haris (citat):
Hajde bolan ne prepiri se o kolačima, Republici Rožaje i slično traži to. Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin Nađe li šta? Imam još jedan sajt, u tsvari forum... Ali tek kad te završiš.

ada i da hocu sa ovim nemozes da se prepiresh !!! Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine 791541

nisam trazio, idem sad da spavam, pa sutra cu insAllah pretrazit sve !!!
Allah te nagradio !
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 12:50 am

Haris (citat):
Jesi li pokušao IslamHouse.com, Abdurrahman.org, Kalamullah.com i slično?


Citat :
Clio:

Reklamiranje drugih sajtova je ovdje strogo zabranjeno


Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Lol Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Lol Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Lol
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 12:52 am

@ Virus: Amin, we ijjake.

@ Dina: Ko je Clio? Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine 18927
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 12:53 am

Ahaaaa, sad shvatam, ovaj sajt samo konkurencija S24, ccc...
Na vrh Go down
rose
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
rose



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 12:53 am

Harise, ovo ti je opomena, jos jedna i letis !!! Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 12:56 am

rose (citat):
Harise, ovo ti je opomena, jos jedna i letis !!! Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin

Mačke imaju 9 života. 8) Tj. mora neko debelo da se namuči da bi me banovao.
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 12:57 am

Haris (citat):
Ahaaaa, sad shvatam, ovaj sajt samo konkurencija S24, ccc...


Hehe daleko bilo da smo konkurencija onim nepismenim hajvanima(cast izuzetcima) na S24 :cherry: ,nego se prisjetih kako bi on trcao za clanovima i opominjao ih zbog reklamiranja drugih sajtova,pa nisam mogla da odolim a da ga ovdje ne citiram Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine 221433

Inace dobrodosli su svi linkovi od sajtova na kojim cemo svi mi inshAllah vidjeti koristi :study:


Dina: komentar modifikovan dana: Fri Jun 06, 2008 12:58 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
rose
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
rose



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 12:57 am

Ah da, ti si maca ipo... Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 12:58 am

rose (citat):
Ah da, ti si maca ipo... Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin

Trinaest i po života znači. 8)
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 10:21 am

Admire, obrati pažnju na pisanje riječi Ikhwan, ako po njima pretražuješ. Jer, neki prevodi (doduše neispravno) tamo gdje je u arapskog dug vokal, duplaju vokal i na engleskom, pa neki ovo prevode "ikhwaan". Ja sam našao neke kritike ikhvanija, no nijedna nije od š. Ibn Baza, rahmetullahi alejh.

*

Jedino što sam dosad našao jeste njegov odgovor na pitanje da li su tebligije i ihvanije od 72 grupe, gdje je on pozitivno odgovorio. No, ovo nije knjiga, nego prezuzeto sa predavanja u Šerhu-l-Munteqa u Taifu, dvije godine prije preseljenja Allahu, dželle šanuh. Ovdje...
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 2:26 pm

Dina (citat):
Haris (citat):
Jesi li pokušao IslamHouse.com, Abdurrahman.org, Kalamullah.com i slično?


Citat :
Clio:

Reklamiranje drugih sajtova je ovdje strogo zabranjeno


Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Lol Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Lol Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Lol

Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Lol Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Lol Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Lol
Na vrh Go down
Emetullah
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
Emetullah



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 3:30 pm

Dina (citat):
Haris (citat):
Jesi li pokušao IslamHouse.com, Abdurrahman.org, Kalamullah.com i slično?


Citat :
Clio:

Reklamiranje drugih sajtova je ovdje strogo zabranjeno


Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Lol Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Lol Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Lol

Izgleda da vam nedostaje CLIO Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_lol sto ga ne pozovete u ovu nasu mahalu Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Lol Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Lol Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Lol
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 8:18 pm

E bas smo to planirali .... :no:
Na vrh Go down
rose
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
rose



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeFri Jun 06, 2008 11:49 pm

Jel nasao "virus" knjigu ??

Ako nisi,javi da ti se smijemo Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin
salim se, naravno da ti pomognemo Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine 18927
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeSat Jun 07, 2008 12:15 am

rose (citat):
Jel nasao "virus" knjigu ??

Ako nisi,javi da ti se smijemo Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin
salim se, naravno da ti pomognemo Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine 18927

Bas smo se okupili povodom tog slucaja Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin
Na vrh Go down
virus
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
virus



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeSat Jun 07, 2008 10:16 pm

haj sta mozete da pricate..! kratko me nema, i vi odmah se raspricali ...

a niko nema da je nasho sto korisno... Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine 18927


Haris (citat):
Admire, obrati pažnju na pisanje riječi Ikhwan, ako po njima pretražuješ. Jer, neki prevodi (doduše neispravno) tamo gdje je u arapskog dug vokal, duplaju vokal i na engleskom, pa neki ovo prevode "ikhwaan". Ja sam našao neke kritike ikhvanija, no nijedna nije od š. Ibn Baza, rahmetullahi alejh.

*

Jedino što sam dosad našao jeste njegov odgovor na pitanje da li su tebligije i ihvanije od 72 grupe, gdje je on pozitivno odgovorio. No, ovo nije knjiga, nego prezuzeto sa predavanja u Šerhu-l-Munteqa u Taifu, dvije godine prije preseljenja Allahu, dželle šanuh. Ovdje...

nalazio sam i ja fetwu njegovu, pitanje je bilo nesto da li su ihvanije jedna od skupina koja ce u vatri, pa je odgovorio da jesu! tu mi je nasho harmin suljic, i preveo mi je...
nego mi treba ova knjiga, hocemo da je prevedemo, i da je proucimo, insAllah !

bio sam malo odsutan, dan-dva, pa cu nastavit insAllah da je trazim.

Allah vam dao svaki khajr
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeSat Jun 07, 2008 10:26 pm

Pogledaj na Multaqa Ahl al-Hadeeth, tamo ću sad in ša Allah postaviti temu, pa ponekad svrati. Ali ti preporučujem toplo da je nađete na arapskom i prevede vam neko direktno sa arapskog na engleski. Još pogotovo ako neko ko nije šerijatsko obrazovan prevodi sa engleskog na naš, može dosta da se izgubi.
Na vrh Go down
virus
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
virus



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeSat Jun 07, 2008 10:32 pm

Allah te nagradio brate !!!
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeSat Jun 07, 2008 10:34 pm

virus (citat):
Allah te nagradio brate !!!

Amin, ahi-l-kerim, i tebe zajedno sa mnom!!!
Na vrh Go down
rose
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
rose



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeSun Jun 08, 2008 12:14 am

nadjel vise tu knjigu?

aman sto cemo da osijedimo zbog nje Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeSun Jun 08, 2008 8:31 pm

Meni su par njih replicirali na onom forumu i kazhu da knjiga takvog naziva od Shayha Ibn Baaza rahimehullah alejhi, ne postoji.

http://forums.islamicawakening.com/showthread.php?t=13035

Neko je ipak napisao ovo :

No such book written by the shaykh to my knowledge, just a statement from him after he was aksed if they (Jama'at al-Ikhwan) fall under the 72 deviant sects within Islaam:


Question: May Allaah grant you the best (of His favours).
In the hadeeth of the Prophet (sal-Allaahu 'alayhe wa Sallam), relating to the splitting of the Ummah, he says: ((…and my Ummah shall split into 72 sects…)).
So, is the Jamaa'ah at-Tableegh, with what they have in terms of shirk and innovations; and also the Jamaa'ah al-Ikhwaan al-Muslimeen, with what they have in terms of partisanship and revolting/rebelling against the leaders and lack of obedience; from the 72 sects?

So, he (the Shaykh) responded, may Allaah forgive him and bestow upon him His immense mercy:

They are from the 72 (sects). Whoever opposes the 'aqeedah of Ahlus-Sunnah enters the fold of the 72 (sects). The meaning of the Prophet's (sal-Allaahu 'alayhe wa Sallam) statement ((My Ummah)) is: the Ummah of Ijaabah, i.e. the Ummah of response; those who responded to the Prophet's call and revealed their allegiance to him. And the meaning of 73 sects: the victorious sect which adhered to him and was upright in their religion and 72 of those sects – amongst them the kuffaar, the sinners and various innovators.

So, the questioners asked: Are these two groups (Jamaa'ah at-Tableegh and Jamaa'ah al-Ikhwaan al-Muslimeen) from amongst the 72 sects?

He responded: Yes, they are from the amongst the 72 sects, along with the Murji'ah and other than them; the Murji'ah and the Khawaarij – some of the people of knowledge regard the Khawaarij from amongst the kuffaar, out of the fold of Islaam although amongst the 72 sects.


[Taken from the recording of the Shaykh's lessons in Sharh al-Muntaqaa in Ta'if approximately 2 years or less before his death].

(source: http://www.imanway1.com/tableegh.htm)
Na vrh Go down
virus
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
virus



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeSun Jun 08, 2008 9:29 pm

ahaa...

dzezakAllahu khajren !!!
kao sto sam i mislio... da knjiga nije od sejha bin Baza, mozda su braca nesto pomijeshala, jedan od brace je pomenuo da je knjiga od sejha Albanija, pa smo zanemarili tu cinjenicu, te smo slijedili dzumhur uleme Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin tj vecinu ! Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine 791541
znaci, knjiga postoji, ali nije od sejha bin Baza!
i ja trazih na gore navedene sajtove, ali nista, uzaludno.

hajde sad trazimo sve isto, samo od sejha Albanija Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine 791541


Allah vas nagradio !!!
Na vrh Go down
rose
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
rose



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeSun Jun 08, 2008 11:01 pm

kako si ono sto si juce bio bon? Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeSun Jun 08, 2008 11:10 pm

Ene sta mu je bilo,nisam cula za taj slucaj? Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Affraid Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Affraid Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Affraid
Na vrh Go down
rose
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
rose



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeSun Jun 08, 2008 11:16 pm

nas brat "virus" ima jaku zelju da bude ko tarzan, tako da skace s terase na terasu ali nekad bude to s terase na zemlju Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin tako da ima i dan danas neke posledice, zar ne vidis ??? Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin

salim se, al on valjda dosao da nas kicmi... heftu godina trazimo jednu knjigu, sad ispada da je autor drugi ! eh moj viruse, zeni se ! Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeSun Jun 08, 2008 11:21 pm

Pa nije mu za zamjeriti ako je covjek bolestan,i bolesne insane treba po nekada razumjeti :sleep:
Na vrh Go down
virus
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
virus



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 1:09 am

izgleda je najbolje da ja :silent:
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 1:23 am

trazhim, ali izgleda nishta nema ...
Na vrh Go down
virus
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
virus



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 8:55 pm

ok, evo da provjerimo ovog sejh, Mukbil ibn Hadi. On je ucenik sejha Albanija, i poznat je po zestini spram ihvanija!

da nije knjiga od njega !
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 8:59 pm

E, shto nas ti driblash ko fudbaler loptu Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Lol

Vidjecu...
Na vrh Go down
rose
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
rose



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeMon Jun 09, 2008 10:50 pm

odavno sam ja rekla da virusa trebamo banovati Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_biggrin
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeTue Jun 10, 2008 12:06 am

Ima li te knjige gdje na vidiku ? :sleep: :study: :sleep:
Na vrh Go down
Emetullah
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
Emetullah



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeTue Jun 10, 2008 12:22 am

Esselamu alejkum we rahmetullah!!!

evo ja nasla ovo ima svasta nesto interesting za one koji dobro spikaju english Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Lol

http://www.salafitalk.net/st/

pa brate virus bujrum na search mozda nadjes to sto trazis.Da ti Allah olaksa
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeSat Jun 14, 2008 10:12 pm

PP od jednog od učene braće tamo, Allah ga nagradio najboljim:

Ayman bin khaled (citat):
بسم الله الرحمن الرحيم

السلام عليكم و رحمة الله و بركاته

My dear beloved brother, I hope this message to find you well and in best state of Imaan. smile

I have read the thread you posted about whether Shiakh Ibn Baaz (رحمه الله) ever wrote something about Ikhwaan in relation to the hadeeth of the sects.

You aught to know, May Allah bestows his mercy on you, That it is newly appearing that some people claim to be Salafi and they have nothing to do but defaming scholars, people and groups like Ikhwaanm Tableegh and so on.

It is important to know that such groups have their mistakes as every other groups but with different level of mistakes. Yet, no one can ever make a generalizatiuon on a group because people differ and in the end of the day it is not names of groups but it is about believes and principles. So, It is the best when you wish to anticipate to look into the principles and not what people call themselves.

Like you may find someone say I am sufi but you when you see his creed and his worshiping you realize he is too salafi while you may come across someone says he is salafi while he knows nothing from salafism but the name.

I do dislike such labels and terms but that was to explain. IN addition, I always advise people to focus only on what will benefit them in here-after and refrain from topics that get them no where. treat people individually and base your judgment on that.

Btw, I recall a man asked shaikh Ibn Uthimeen which group he should follow since he was newly into religion, he said there are salafi, ansar alsunnah, tableegh and ikhwaan.

the shaikh رحمه الله said: follow who follows quran and sunnah and who are closest to truth. as you see he did not say this group or that because people call themselves whatever and in the end of the day their creed and practice is what matters.

Wallahu A'lam
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitimeSat Jun 14, 2008 10:17 pm

Emetullah (citat):
Esselamu alejkum we rahmetullah!!!

evo ja nasla ovo ima svasta nesto interesting za one koji dobro spikaju english Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Lol

http://www.salafitalk.net/st/

pa brate virus bujrum na search mozda nadjes to sto trazis.Da ti Allah olaksa

Što se tog sajta tiče, na forumu Multaqa Ahl al Hadeeth, kaže šejh Hejsem:

Haitham Hamdan (citat):

Waalykum Assalam.
I advice you to stay away from this site sister UmmMusa:
- Those brothers and sisters claim to be interested in knowledge when they are far from it.
- They claim to fight Hizbism, but in reality they promote it.
- They claim to follow the way of the Salaf when they are promoting the way of the Khalaf.
Stay away from them and worry about what benefits you. Ask Allah SWT for safety and well being. And seek refuge with Allah SWT from knowledge which does not benefit.
Na vrh Go down
Sponsored content





Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine   Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Knjiga: Ihvanije, jedna od 72 skupine
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Knjiga: ODIJEVANJE MUSLIMANKI - moda za sva vremena
» Knjiga "Ljepote islama"

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bosnjacki forum :: Islam-
Idi na: