Bosnjacki forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bosnjacki forum

Esselamu alejkum ve rahmetullahi ve berekatuhu!
 
HomePortalLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Problemi i pitanja

Go down 
+5
virus
Amatullah
Dina
Haris
shadowless
9 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 05, 2008 12:53 am

Pa dvd je obicni. 4.7 GB 120 min
zasto nece moci??
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 05, 2008 12:54 am

Pa nećeti moći da pušta .flv fajlove. Ostaje jedino mp3 ilahije da napržiš.
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 05, 2008 12:55 am

Ahi imaju oni dvd player za auto.
Kad mogu gledati obicni crtani zasto nebih mogli ovo?
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 05, 2008 12:57 am

Ti crtaći su vjerovatno "pravi" DVD-jevi, ili MPG, ili nešto slično, ali za ovo treba kompjuter.
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 05, 2008 12:58 am

oooooo nemoj mi reci da cjelo vrijeme ovo skidam ''bezveze''

Pa na koji drugi nacin mogu da im ovo napravim?
ili mi ostaje samo da im snimim mp3 ilahija?
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 05, 2008 1:01 am

Evo pogledaću može li se kako u mpg prebacti za džabe, inša'Allah.
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 05, 2008 1:02 am

Ma nece biti dzab inshAllah! Problemi i pitanja - Page 2 Icon_lol

Halali sto te zamaram s ovim.
Moze i sutra, sada je kasno
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 05, 2008 1:04 am

A do kad to treba, uhti?

Nema šta da halalim...Ja sam na raspustu. 8)
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 05, 2008 1:07 am

Nemas boljeg posla Problemi i pitanja - Page 2 Icon_lol
pa ... mene su zaduzili za ovo, da snimam dvd-ove, ilahije i predavanja.
Voljela bih da do cetvrtka zavrsim inshAllah.
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 05, 2008 1:18 am

Aha... U krajnjem slučaju sve ćeš ponovo skidati. Problemi i pitanja - Page 2 Icon_biggrin
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 05, 2008 1:19 am

Zasto ja pristajem na ovakve poslove Problemi i pitanja - Page 2 791541
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 05, 2008 1:23 am

Što odmah nisi rekla za šta je? Problemi i pitanja - Page 2 905199
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 05, 2008 1:24 am

Hajren nema veze.
zato ce sestra sutra samnom da pere prozre Problemi i pitanja - Page 2 905199
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 05, 2008 1:29 am

Time se ne može flv u mpg prebaciti sestro, Allah ti se smilovao...
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 05, 2008 1:31 am

Amin i tebi!

Da te Allah nagradi na pomoci.
znaci mogu joj vratiti ove dvd-ove i reci da nemogu nista s njima.
neka kupi orginal crtica Problemi i pitanja - Page 2 Icon_lol
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 05, 2008 1:32 am

Amin.

Možeš sa DVD-jevima, ali moramo te ilahijedrugačije narezati.
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeSat Jul 05, 2008 1:36 am

Problemi i pitanja - Page 2 79560 a ja najvise skinila sa youtube.
hajr sta cu ja. ako nemoze nemoze
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeMon Jul 07, 2008 4:17 pm

Ja sam nešto malo čačkao, pokušaj da izmjeniš ekstenziju tih FLVova. Uđeš u folder, Tool, Options, View, i isprazni polje pored Hide extensions of known files.

Onda nađi fajl koji flv, i preimenuj ga, tako što ćeš obrisati flv i staviti umjesto toga mpg.
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeTue Jul 08, 2008 12:43 am

Haris (citat):
Ja sam nešto malo čačkao, pokušaj da izmjeniš ekstenziju tih FLVova. Uđeš u folder, Tool, Options, View, i isprazni polje pored Hide extensions of known files.
Onda nađi fajl koji flv, i preimenuj ga, tako što ćeš obrisati flv i staviti umjesto toga mpg.

kada otvorim Tool nema nigdje Options Problemi i pitanja - Page 2 119833
Na vrh Go down
virus
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
virus



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeTue Jul 08, 2008 12:03 pm

esselam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu!!

sta je ta galama bre...? dje je zapelo ??

Mahnoor (citat):
Dali mi iko moze reci kako se snimaju video ilahije (sa studio din)
i kako ih staviti na dvd?

DzezakAllahu khajren


Haris (citat):
Ja sam nešto malo čačkao, pokušaj da izmjeniš ekstenziju tih FLVova. Uđeš u folder, Tool, Options, View, i isprazni polje pored Hide extensions of known files.

Onda nađi fajl koji flv, i preimenuj ga, tako što ćeš obrisati flv i staviti umjesto toga mpg.

ahi, nemoze s tim nista da uradi! samo mijenjash format ali a problem ostaje isti! :-)


evo kako ja to odradim bez ikakvih programa:

skoro sam nashao jednu adresu, i preko nje stalno downloadujem video sa youtube
evo adrese:
http://vixy.net/

pa evo npr,
evo ova ilahija:
http://www.studio-din.com/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=210

a stvarna adresa tog videa je:
https://www.youtube.com/watch?v=SWp9er5BmwM

kako dodjoh do te adrese?
kada otvorish da gledash taj video, na studio din, klikni na njega, prvi klik je da pustish video, a drugi put kad kliknesh otvorit ce ti drugu stranicu na youtube sa tim linkom!

kopiraj taj link, i zatim otvorish stranicu

http://vixy.net/

i polje na vrhu stranice nalijepi adresu videa, izaberi format AVI for windows (Divx + mp3) i klikni na dugme ispod Start
pogledaj sliku:
Problemi i pitanja - Page 2 46985766dd2.th

zatim, sacekaj malo i sacuvaj fajl gdje zelish!
Na vrh Go down
virus
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
virus



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeTue Jul 08, 2008 12:18 pm

to je bio prvi korak, a zatim,

ako zelish da narezesh DVD Video, potrebno je da imash neki software za snimanje DVD Vidao, primjera radi, i haris ti je naveo:
Haris (citat):
Trebaće ti, inša'Allah, program da to narežeš, ili kako vi Bosanci kažete: ispržiš. Problemi i pitanja - Page 2 Icon_biggrin

Imaš jedan ovdje - Ashampoo Burning Studio Free ili Nero 8

da bi snimila DVD Video sa ovim programom potrebno je da imash video fajlove u jednom od sledecih formata, .avi, .wmv, .mpg, .mp4... islicno.. a kod tebe je sad flv format!

ovo ti je uputstvo za ubuduce sta da radish...

ali, ti sad vec imash ove video ilahije u flv formatu!

o tome smo vec pricali na drugoj temi:
mozes sa ovim programom to da convertujesh:
https://bosnjacki.bosnianforum.com/informatika-f10/treba-mi-program-za-snimanje-videa-sa-kompa-na-dvd-t96.htm#714
Na vrh Go down
Mahnoor
stari dzematlija
stari dzematlija
Mahnoor



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeTue Jul 08, 2008 1:51 pm

Da te Allah nagradi brate. Pokusacu to inshAllah.
pa ako uspije elhamdulillah ako ne, nikom nista
Na vrh Go down
Haris
stari dzematlija
stari dzematlija
Haris



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeTue Jul 08, 2008 2:09 pm

Ve 'alejkumus-Selam ve rahmetullahi ve berekatuh!

Citat :
ahi, nemoze s tim nista da uradi! samo mijenjash format ali a problem ostaje isti! :-)

Znam ahi, makar toliko. ;-) No, ja sam to isprobao na par videa, i za divno čudo je radilo. :S Može biti da je samo specijalan slučaj, jer mi WMP ionako pušta fajlove i u .flv i u .mpg, pa je to to možda samo za njega.

Što se tiče konvertera, nedavno sam naišao na jedan lijep konverter, makar su ga meni preporučili: http://www.erightsoft.org/GetFile.php?SUPERsetup.exe

Mnogo opcija (nekad je to dobro, nekad nije), dosta formata za odabir, i isprobao ga na ovim flovima, takođe radi.
Na vrh Go down
Musafir
novi dzematlija
novi dzematlija
Musafir



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Evo i od mene   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeSun Jul 27, 2008 11:05 pm

Esselamu alejkum!
Vidim da ovdje ima poneko problema pa da pomognem ako mogu.

Pa bujrum.
Na vrh Go down
Lejla
Admin
Admin
Lejla



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeSun Jul 27, 2008 11:47 pm

Ve alejkumu selam i dobro dosao na forum!


Eto raja bujrum te sad kome treba pomoc ,brat se dobrovoljno javio i ponudio pomoc,Allah ga nagradio.

Problemi i pitanja - Page 2 175450
Na vrh Go down
eko87
stari dzematlija
stari dzematlija
eko87



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeMon Jul 28, 2008 12:47 am

imam ja.Dnevno sam oko 5h na internetu,kako da smanjim na 3h? Problemi i pitanja - Page 2 624117
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeMon Jul 28, 2008 8:41 pm

eko87 (citat):
imam ja.Dnevno sam oko 5h na internetu,kako da smanjim na 3h? Problemi i pitanja - Page 2 624117


Upisi se da treniras boks Problemi i pitanja - Page 2 905199


Dina: komentar modifikovan dana: Mon Jul 28, 2008 8:48 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
virus
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
virus



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeMon Jul 28, 2008 8:42 pm

eko87 (citat):
imam ja.Dnevno sam oko 5h na internetu,kako da smanjim na 3h? Problemi i pitanja - Page 2 624117

vjeruj ahi, to ti je sigurno problem! i tebi i svima drugima, a i meni je bio neko vrijeme. Potrudi se da neko vrijeme budesh odutan sa kompjutera.. nadji neki posao, nesto drugo radi, nesto sto bi te ometalo da dolazish na internet... ja sam imao posla nekog pa sam radio neko vrijeme i nisam imao vremena za kompjuter, i tako sam se odviko od interneta, i smatram da je, klasičnim korisnicima, dovoljno 1h dnevno da se bude na internetu, izuzev ko stvarno ima posla na internet da bude. Ja radim dosta sa internetom, pa nebudem više od 2h dnevno!
Na vrh Go down
Musafir
novi dzematlija
novi dzematlija
Musafir



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeSat Aug 02, 2008 12:22 am

Tako sto ces dva sahata uciti Kur`an a tri biti na internetu.
Na vrh Go down
shadowless
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
shadowless



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeMon Sep 14, 2009 6:03 pm

Selam "hackeri" :-)

Trebam da rezem DVDs za moju ujnu/dajnicu iz Amerike. E ona mi sinoc rece da gledam da snimim za "americki standard" da ona nebi trcala da ih konvertuje utaj format :-S. E ja sad nemam pojma kakav to treba format da bude. Znate li vi kako da to snimim? Imam Nero 9 - i stvarno bi voljela da ona samo stavi DVDs u player i uziva Problemi i pitanja - Page 2 791541

Hvala vam unaprijed!
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 17, 2009 3:29 am

We alejkumu selam we rahmetullah

NTSC je za Ameriku a PAL za Evropu.

NTSC lista

NTSC
Canada
Chile
Costa Rica
Cuba
Dominican Republic
Ecuador
Japan
Mexico
Nicaragua
Panama
Peru
Philippines
Puerto Rico
South Korea
Taiwan
U.S.A.

PAL lista

PAL
Afghanistan
Algeria
Argentina (N)
Austria
Australia
Bangladesh
Belgium
Brazil (M)
China
Denmark
Finland
Germany
Hong Kong
Iceland
India
Indonesia
Iraq
Ireland
Israel
Italy
Jordan
Kenya
Kuwait
Liberia
Malaysia
Netherlands
Nigeria
Norway
New Guinea
Pakistan
Singapore
South Africa
South W. Africa
Sudan
Sweden
Switzerland
Thailand
Turkey
Uganda
United Kingdom
United Arab Emirates
Yugoslavia
Zambia

Problemi i pitanja - Page 2 76805

@ Es selamu alejkum dzematlije moje. Ja vas pozhelila bash ono dosta. Lejla, gdje si mi ? Problemi i pitanja - Page 2 76805 hta ima kako ide ? Problemi i pitanja - Page 2 470613

@ Dinooo a gdje se sada nalazis ? Blago li tebi Problemi i pitanja - Page 2 57026

Selam ostalim sekama a i braci takodje ( nemamo ih mnogo moramo i na njih paziti Problemi i pitanja - Page 2 905199 )

Evo Ramazan nam odlazi Problemi i pitanja - Page 2 344402 zao mi vallahi , a chini mi se nikad ga lakshe nisam postila. Bez obzira na dug dan i topline, Allah da olakshanje kad ga s iskrenim nijjetom zapostis. Elhamdulillah shto smo i ovaj dochekali , insha'Allah i sljedci u imanu, zdravlju i rahatluku. Molim Allaha dragoga da nam primi post i ibadete, i da nam se smiluje. Aaaamiin!
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 17, 2009 6:02 am

Ve alejkumu Selam seko moja.

Ja sam ti u Crnoj Gori i pravo mi lijepo ovdje hehehe.Postim sa sekom i mamom i tako nam elhamdulillah brzo prodje i ovaj Ramazan.Kako si mi ti i ima li sta novo kod tebe???





Problemi i pitanja - Page 2 666 Problemi i pitanja - Page 2 57026 Problemi i pitanja - Page 2 666


Problemi i pitanja - Page 2 913774
Na vrh Go down
shadowless
aktivni dzematlija
aktivni dzematlija
shadowless



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeThu Sep 17, 2009 9:54 am

@Minche hvala puno - pokusacu da nadjem taj NTSC-Format.. tj. da uspijem tako da snimim Problemi i pitanja - Page 2 791541
Na vrh Go down
Amatullah
Admin
Admin
Amatullah



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeFri Sep 18, 2009 7:26 am

np seko Problemi i pitanja - Page 2 57026

Da bar neko od brace svrati da ti pojasni ...

@ Dinka nishta novoga seko sem da su djeca konachno pochela sa shkolom. Problemi i pitanja - Page 2 905199

I to je novina ha ha

Bash fino shto si sa svojima. Napisacu ti pp kasnije. Sad odoh u krpe valja na sehur ustat a pola jedan jutra je : )

Selaaaam
Na vrh Go down
Dina
Admin
Admin
Dina



Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitimeWed Sep 30, 2009 8:38 pm

Ve Selam sekic!!!

Cekam pp??? Problemi i pitanja - Page 2 Icon_lol
Na vrh Go down
Sponsored content





Problemi i pitanja - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Problemi i pitanja   Problemi i pitanja - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Problemi i pitanja
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Palestina: Pitanja i odgovori
» Pitanja u vezi stranice
» PITANJA I ODGOVORI U VEZI ISLAMA
» SAVREMENA PITANJA O RAMAZANSKOM POSTU
» Osjetljiva pitanja: udaranje zene u Islamu

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
Bosnjacki forum :: Informatika-
Idi na: